19 lutego, 2021

Punkty spustowe mogą powodować wiele problemów zdrowotnych. Odczuwalny ból jest w stanie zakłócić spokój nawet najbardziej odpornym. Warto zatem zastanowić się, dlaczego się pojawił i w jaki sposób go wyeliminować. I nie, nie chodzi tutaj o zażycie tabletki przeciwbólowej, która ma krótkotrwałe działanie. Jednym ze sposobów, który pozwoli pozbyć się bólu jest masaż. Jednym z… Read more »

16 lutego, 2021

Trudności logistyczne to jedna z przeszkód dla osób, które chcą rozpocząć regularne treningi. Jeżeli należysz do takich osób, jednak zależy Ci na poprawie kondycji, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rozpoczął treningi we własnym domu. Wystarczą taśmy do ćwiczeń oraz trochę chęci. Nie wiesz, jak ćwiczyć ze wspomnianym przyrządem? Dziś podpowiemy Ci, jakie ćwiczenia wykonywać… Read more »

11 lutego, 2021

Taśma do ćwiczeń staje się coraz bardziej popularnym elementem, który wykorzystuje się w czasie treningu. Okazuje się jednak, że dla wielu osób wybór odpowiedniego przyrządu jest nie lada trudnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ na rynku można spotkać różne warianty taśm, które zalezą nie tylko od oporu. Wiele osób nie wie, że taśmę powinno dobierać… Read more »

3 lutego, 2021

Choć występuje w organizmie każdego człowieka i jest niezwykle ważna, niewiele osób wie, czym jest powięź. Warto, abyście poznali definicję tej części ciała i dowiedzieli się nie tylko, jakie spełnia funkcje, ale także jak radzić sobie z jej regeneracją i bólem.  Z artykułu dowiesz się: jak brzmi definicja powięzi jak zbudowana jest powięź jaką rolę… Read more »

22 stycznia, 2021

  Ciąża jest szczególnym czasem w życiu każdej kobiety. Wiąże się nie tylko ze zmianami psychicznym, le także anatomicznymi i fizjologicznymi, które zachodzą w ciele przyszłej mamy. Z obserwacji wielu kobiet w ciąży wynika, że znacznie lepiej znoszą zmiany zachodzące w ich ciele, jeśli przed ciążą były aktywne fizycznie. Zadbanie o kondycję, szczególnie o plecy… Read more »

12 stycznia, 2021

Wysiłek fizyczny podczas treningu może powodować, że będziesz odczuwał skutki przetrenowania. Jeżeli dopiero zaczynasz intensywne ćwiczenia i obawiasz się wspomnianego skutku, już teraz zastanów się, jak sobie z nim poradzić.  Które masażery mogą Ci pomóc? Pamiętaj, że odpowiednia regeneracja to podstawa. Dziś chcemy przedstawić Wam przyrządy, które sprawią, że stanie się ona przyjemnością i obowiązkowym… Read more »

7 stycznia, 2021

Niewiele osób wie, że wyczuwalne na skórze nierówności lub stwardniałe guzki, które umiejscowione są w okolicach tkanki mięśniowo-powięziowej to punkty spustowe. Naciskając na nie odczuwa się ból, który może promieniować do innych części ciała. Jak sobie radzić z problemem? Istnieją różne terapie punktów spustowych, które pomagają ulżyć w bólu. Jedną z nich jest masaż punktów… Read more »

21 grudnia, 2020

Osoby, które trenują lub w ciągu dnia przebywają w niewygodnych lub statycznych pozycjach ciała, bardzo często mają problem z bólem określonych części ciała. Punkty spustowe bo o nich mowa, stają się powoli powszechnym zjawiskiem, na które uskarża się coraz więcej osób. Jak sobie radzić z tego typu dolegliwościami? Czy punkty spustowe powodują jedynie ból, czy… Read more »