Ciężki dzień pracy sprawia, że wielu ludzi szuka wytchnienia, relaksu i odpoczynku. Obejrzany na kanapie film, czy spacer po lesie nie zawsze sprawiają, że człowiek czuje się wypoczęty. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się masażer ręczny, który nie tylko wpłynie na dobre samopoczucie, ale sprawi, że spięte mięśnie się rozluźnią, a skołatane nerwy odejdą w niepamięć. Jaki masażer sprawdzi się najlepiej? Czym kierować się podczas wyboru?

 

Zanim wybierzemy konkretny model masażera, warto zapoznać się z tym, co oferuje rynek. W sklepach można odnaleźć dwa podstawowe rodzaje masażerów — masażery ręczne i elektryczne. Jak się okazuje, bez względu na to, który zostanie wybrany, sprawi, że użytkownik będzie miał więcej energii. W jego organizmie pojawi się znaczna ilość endorfin, a co najważniejsze — w większości przypadków można także mówić o poprawie sylwetki (jeśli zostanie wybrany masażer, którego zadaniem jest zwalczanie cellulitu). 

Masażer ręczny — kiedy się sprawdzi?

Jest to najtańsza i jednocześnie najpopularniejsza grupa masażerów, które można odnaleźć nie tylko w sklepach specjalistycznych, ale także w drogeriach. Tego rodzaju produkty pozwalają na masaż wg preferencji użytkownika, który może dobrać indywidualnie siłę, intensywność i inne warunki. Ich minusem jest jednak to, że nie mają żadnego wspomagania, przez co po wykonaniu masażu użytkownik jest zmęczony, a w konsekwencji przestaje powtarzać proces. 

Dlaczego warto zdecydować się na masażer ręczny?

Zastanawiając się nad tym, dlaczego warto nabyć masażer ręczny, dobrze jest skupić się na jego zaletach, do których należą:

  • atrakcyjna cena nabycia;
  • możliwość stosowania go wszędzie, nawet w podróży;
  • łatwy dostęp do produktów.

Największą wadą tego typu produktów jest wspomniana wyżej kwestia. Długofalowy masaż jest męczący, przez co użytkownicy produktów nie wykonują go regularnie. 

masażer ręczny, piłka do masażu, piłka do masażu wibracyjnego, masażer wibracyjny, urządzenie do masażu wibracyjnego, przyrząd do masażu wibracyjnego, masażer
Mężczyzna wykonujący masaż łydki piłką wibracyjną Hypersphere

Masażery elektryczne i bezprzewodowe — hit wśród produktów!

Produkty zasilane elektrycznie są droższe i na pewno mniej dostępne, niż te wspomniane wyżej. Warto jednak zastanowić się nad tego typu urządzeniem, ponieważ jego największą zaletą jest to, że w 100% wyręcza użytkownika podczas masażu. Decydując się na taki masażer ręczny trzeba jednynie wybrać konkretny model lub miejsce, które ma być poddane zabiegowi. Co więcej, użytkownik powinien mieć na uwadze, że tego typu urządzenia mają kilka poziomów intensywności, dzięki czemu bez problemu może dobrać siłę masażu, która będzie mu w 100% odpowiadać i da najlepsze efekty. 

Minus, jaki jest najczęściej wymieniany przez użytkowników to większa waga i wymóg zasilania, który powoduje, że nie zawsze w czasie podróży można użytkować urządzenie. To ostatnie na szczęście obecnie się zmienia, ponieważ w najnowszych pociągach bez problemu można podłączyć do gniazdka urządzenia zasilane prądem. Jeśli nie ma się pewności, że w środkach transportu publicznego będzie taka możliwość, warto zastanowić się nad kupnem masażera zasilanego ładowanym akumulatorem. 

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, trzeba pamiętać o tym, że masażery elektryczne zapewniają rozmaite rodzaje masażu — począwszy od uciskowego, poprzez wibracyjny, a skończywszy na próżniowym. 

Jakie korzyści daje użytkowanie masażera elektrycznego?

Jeśli chcecie wykonywać masaż samodzielnie w domu i szukacie odpowiedniego urządzenia, przyjrzyjcie się zaletom, jakie dają masażery elektryczne lub akumulatorowe. Mowa tutaj o:

  • tym, że po włączeniu i ustawieniu odpowiedniego rodzaju masażu zabieg wykonuje się sam, a użytkownik może z powodzeniem oddać się relaksowi;
  • możliwości ustawienia nie tylko mocy, ale także określonego rodzaju masażu, który ma dobroczynny wpływ na daną część ciała człowieka.

Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością wyższy koszt zakupu. Niektórzy wymieniają także brak możliwości użytkowania w podróży, jednak jak pisaliśmy wyżej — ten aspekt zmienia się nie tylko ze względu na możliwość użytkowania urządzeń akumulatorowych, ale także ze względu na montaż gniazdek np. w pociągach.

piłka do masażu, masażer ręczny, piłka do masażu hypersphere, urządzenie do masażu, przyrząd do masażu
Kobieta z piłką wibracyjną do masażu

Masażer ręczny – jakie korzyści zdrowotne wynikają ze stosowanie urządzenia?

Przyrząd do masażu wibracyjnego lub innego rodzaju ma wiele zalet. Dzięki zabiegom wykonywanym regularnie znacznie poprawia się nie tylko komfort psychiczny człowieka, ale także jego metabolizm, czy sylwetka. Masaż bowiem przynosi ulgę w takich dolegliwościach jak bóle stawów i pleców, głowy, czy innych. Poprzez pobudzenie do pracy krwi i limfy dochodzi do oczyszczenia organizmu z toksyn i niechcianych związków, które przedostają się do naszego ciała z powietrza, jedzenia, itd. Dzięki temu znacznie poprawia się elastyczność skóry, a człowiek odczuwa komfort psychiczny. Znikają napięcia związane ze stresem i trudami życia codziennego. 

Wykonując masaż urządzeniem do masażu wibracyjnego lub innego można liczyć na następujące efekty:

  • odprężenie ciała poprzez rozluźnienie spiętych mięśni. Zabieg warto wykonywać nie tylko po intensywnym treningu, ale także po długotrwałym staniu lub siedzeniu;
  • złagodzenie wszelkiego rodzaju bólów, np. pleców, nóg, głowy, barków itd., a także pozbycie się z nich opuchlizny; wszystko za sprawą poprawy krążenia, które nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o usuwanie toksyn z organizmu człowieka;
  • wymodelowana sylwetka — użycie odpowiedniego masażera sprawi, że właściciel masażera ręcznego będzie w stanie pozbyć się znienawidzonego cellulitu; ta zaleta z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie, która chce pozbyć się pomarańczowej skórki. 
  • uczucie odprężenia — dzięki masażerom ręcznym można uzyskać w domowym zaciszu takie same efekty, jak w salonach masażu.

Masażery dostępne na rynku

Odpowiedni masażer to skarb dla wielu osób. Dlatego przed ostatecznym zakupem, dobrze jest przejrzeć ofertę rynkową i sprawdzić, co proponują producenci tego typu urządzeń. Poniżej przedstawiamy masażery ręczne, które można wykorzystać do zabiegów na różne części ciała.

Ręczne masażery do głowy

Podstawowa wersja masażerów do głowy przypomina trzepaczkę do jajek. Zastosowanie tego typu urządzenia jest niezwykle proste. Tak naprawdę ogranicza się do stymulowania skóry głowy poprzez druciki zakończone kulkami. Wiele osób chwali sobie tę formę masażu, nie tylko dlatego, że jest niezwykle odprężający, ale również dlatego, że pobudzone do pracy cebulki sprawiają, że włosy są znacznie mocniejsze i szybciej rosną. 

Osoby, którym zależy na pełnym relaksie mogą także skorzystać z masażerów elektrycznych, które w 100% wyręczają użytkowników z potrzeby ręcznej stymulacji. Mówiąc o masażerach głowy warto również pamiętać o tym, że masować można nie tylko głowę, ale także twarz. Szczególnie popularne są okolice oczu, gdzie zawsze najbardziej widać zmęczenie. 

Masażer ręczny wspomagający modelowanie sylwetki

Masażery, które pomagają w modelowaniu sylwetki są jednymi z popularniejszych, jakie można spotkać na rynku. W połączeniu z odpowiednią dietą  i ćwiczeniami dają spektakularne efekty. Decydując się na tego typu urządzenie do masażu wibracyjnego trzeba pamiętać o tym, że bez wspomnianych wyżej elementów, nawet najlepszy masażer nie zdziała cudów, jednak można liczyć na poprawę ujędrnienia skóry i krążenia w masowanych okolicach. 

Masaż pleców — jakie masażery oferuje rynek?

Masażery do pleców są obecnie jednymi z najpopularniejszych, które chętnie wybierają użytkownicy. Swoją popularność zyskały już wiele lat temu. W domach naszych przodków można znaleźć drewniane przyrządy, które służyły niegdyś do masażu obolałego kręgosłupa. 

Dzisiaj na rynku dostępne są nie tylko masażery ręczne, ale także elektryczne. Te drugie są chętniej wybierane, najczęściej w postaci mat masujących.  Użytkownik nie musi wówczas tracić sił na dopasowanie nacisku na plecy. Co więcej, tego typu produkty można stosować praktycznie wszędzie — nie tylko w domu, ale także w biurze, czy podróży. Jak zatem widać — tego typu urządzenia są wszechstronne. 

Stopy — masażer nowoczesną formą akupresury

Osoby, którym zależy na odpoczynku i relaksie po pracy, a które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z masażerami elektrycznymi, często jako pierwsze wybierają masażery do stóp. Nic w tym dziwnego, ponieważ na stopach znajduje się wiele punktów, które odpowiadają za prawidłowe działanie poszczególnych narządów. Jak zatem widać – dbając o stopy można liczyć na to, że kondycja pozostałych części ciała będzie na najwyższym poziomie. Nowoczesne masażery stóp wyposażono w regulację tempa. Można także zaobserwować rozmaite modele wibracji, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować masaż do swoich potrzeb. 

masażer ręczny, masażer wibracyjny, końcówki Hypervolt, końcówki do masażera, urządzenie do masażu wibracyjnego, przyrząd do masażu wibracyjnego, masażer, Masażer Hypervolt
Kobieta masująca łydki masażerem Hypervolt

Czy warto kupować kilka masażerów? A może postawić na jeden produkt z różnymi funkcjami?

Jak widać powyżej, na rynku można spotkać wiele rozmaitych masażerów, które mają wspomóc użytkowników w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Czy jednak chcąc się odprężyć i zachować dobrą witalność, trzeba nabywać kilka urządzeń? Okazuje się, że nie. 

Jednym z urządzeń, które może przypaść do gustu sporej rzeszy użytkowników masażerów jest Hyperice Hybervolt. Ten pistolet do masażu pozwala nie tylko rozluźnić mięśnie, ale także poprawić ich jakość i uzyskać optymalny zakres ruchu. Dodatkowo znacznie poprawia krążenie krwi, co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Znakiem rozpoznawczym wspomnianego masażera jest to, że wygląda jak tradycyjny pistolet. Dzięki temu, że urządzenie jest bezprzewodowe, można je zabrać wszędzie. Doskonale sprawdza się podczas masażu wszystkich części ciała, dlatego chętnie wykorzystują go masażyści i fizjoterapeuci. Mogą z niego także korzystać osoby indywidualne, którym zależy nie tylko na odprężeniu, ale także poprawie stanu zdrowia i uniknięciu bolesnych kontuzji. Producenci zadbali o to, aby 5 rodzajów końcówek pozwoliło zadbać o wszystkie grupy mięśni, jakie znajdują się w ludzkim ciele. Jak zatem widać — jest to urządzenie wszechstronne, które zapewni maksimum zadowolenia każdemu, kto je nabędzie. Wspomniany przyrząd do masażu wibracyjnego jest w stanie zastąpić fizjoterapeutę, u którego nie bywa się codziennie. 

Kolejnym ciekawym produktem wymienionego wyżej producenta jest piłka wibracyjna. Wspomniany produkt pozwala na precyzyjny masaż wszystkich części ciała. Dzięki kompaktowym rozmiarom jest jeszcze łatwiejsza w transporcie, niż inne masażery. Wykorzystanie tego urządzenia pozwala poprawić ogólną sprawność oraz jakość mięśni. Zapobiega również powstawaniu kontuzji. Ta niewielka, bo zaledwie 13 cm piłka sprawia, że sportowcy są w stanie przygotować się do ciężkiego treningu. Mogą także zregenerować mięśnie tuż po nim. Wszystko za sprawą trójstopniowego poziomu wibracji, który jest w stanie dotrzeć do najdalej położonych partii mięśni. Doskonale sprawdza się podczas masażu pleców, klatki piersiowej, barków, bioder, pośladków, łydek, czy stóp. Po pełnym naładowaniu można korzystać z niej bez przerwy przez dwie godziny. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dziewięć =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close