Idealny produkt do masażu wibracyjnego — czy taki istnieje? W świecie, w którym coraz częściej jesteśmy zasypywani nowinkami technologicznymi, ciężko dojść do tego, co jest dla nas najlepsze. Tak jest jeśli chodzi o wyposażenie domu, czy elektronikę. Tak również będzie, jeśli będziemy szukać dopasowanego do nas i naszego ciała urządzenia do masażu. Wybierając odpowiedni produkt, warto pamiętać o tym, żeby stosować narzędzia dopasowane do naszych potrzeb i ciała. Tutaj nie może być mowy o pomyłce, ponieważ stawka jest zbyt wysoka. Dlaczego piłki do masażu wibracyjnego mogą okazać się strzałem w dziesiątkę?
Stale rosnąca popularność produktów do masażu wibracyjnego sprawia, że ciężko zdecydować się na jeden konkretny model. Warto jednak znać korzyści z użytkowania tego typu urządzeń. Aby przekonać Was do tego, poświęcimy dziś czas piłce do masażu wibracyjnego, która jest jednym z chętniej używanych przyrządów.
Czym jest urządzenie do masażu wibracyjnego?
O urządzeniach do masażu wibracyjnego wciąż słychać za mało. Wiedzę na ich temat najczęściej posiadają fizjoterapeuci, którzy używają ich na co dzień podczas spotkań z pacjentami. Czy jednak tylko oni mogą korzystać z tego produktu? Oczywiście, że nie. Dziś, wybierając odpowiedni przyrząd, można samodzielnie zadbać o swoje zdrowie.
Masażery wibracyjne powstały stosunkowo niedawno, jako odpowiedź na potrzeby pacjentów, którym zależy na efektywnej terapii mięśniowo — powięziowej. Do tej pory terapia była skuteczna tylko wtedy, kiedy wspomagana była pracą rąk fizjoterapeuty. Obecnie, dzięki zastosowaniu piłek do masażu wibracyjnego, możliwe jest dotarcie praktycznie do każdej części ciała, która wymaga masażu i rozluźnienia. Co więcej, dzięki masażowi z użyciem tego urządzenia znacznie poprawia się przepływ krwi, a także zwiększa zakres ruchu. Choć wymienione powody mogą być istotne dla wielu użytkowników, jest jeden niepodważalny, dla którego warto rozważyć korzystanie z piłek wibracyjnych. Chodzi o wywoływanie bólu, a właściwie o jego ograniczanie.
Wibracje, które pochodzą z urządzenia do masażu są w stanie oszukać układ nerwowy. Dzięki temu osoby stosujące piłkę i inne przyrządy tego typu są w stanie sprawić, że ból staje się nieodczuwalny, a przynajmniej znacznie ograniczony. Jest to teoria, którą do tej pory badają naukowcy. Warto jednak mieć na uwadze, że doświadczenia wielu pacjentów związane z ulgą w bólu, jaką odczuwali po użyciu masażera wibracyjnego, mogą potwierdzać wspomnianą wyżej teorię.
Jak prawidłowo korzystać z piłki wibracyjnej?
Urządzenie do masażu wibracyjnego takie jak dostępne na rynku piłki to przyrządy, które nie są skomplikowane w obsłudze. Jego włączenia i wyłączanie nie jest trudne, warto zatem skupić się na kontakcie masażera z mięśniami, z którymi ma kontakt. Pamiętajcie, że odpowiednie użytkowanie produktu jest w stanie zapewnić doskonałe rezultaty.
Pierwszy kontakt z piłką wibracyjną nie powinien być zbyt ambitny. Podczas pierwszego masażu najlepiej wybrać najniższy poziom intensywności, dzięki któremu sprawdzisz jak Twoje ciało reaguje na wibracje. W momencie, kiedy piłka zacznie wibrować przyłóż ją do tej części ciała, którą chcesz wymasować. Jeżeli podczas masażu napotkasz miejsce wyjątkowo spięte, zatrzymaj się na nim na około 30 sekund. Jeżeli okaże się, że nie czujesz w tym miejscu działania piłki, nie dociskaj jej mocniej. Zmień jedynie poziom wibracji na bardziej intensywny.
Decydując się na zakup piłki wibracyjnej pamiętaj o tym, że masaż wykonany tym urządzeniem nie powinna wyrządzić Ci krzywdy pod warunkiem, że na jednej partii mięśni nie będziesz jej używał zbyt długo.
Jeżeli chcesz mieć pewność, że dobrze używasz piłki wibracyjnej, obserwuj siebie i efekty pracy urządzenia. Na początku zatem eksperymentuj, sprawdzaj różne poziomy. Po użytkowaniu urządzenia przez kilka tygodni, a nawet po kilku dniach powinieneś wiedzieć, na które partie mięśni działać mocniej, a na które słabiej.
Kiedy warto używać piłki do masażu wibracyjnego?
Choć masażery ręczne kojarzone są z po treningową regeneracją, okazuje się, że można ich używać także przed wysiłkiem fizycznym. Mało kto wie o tym, że mają zbawienny wpływ na odpowiednie rozgrzanie mięśni, dzięki czemu dalszy trening przebiega bez żadnych problemów. Warto mieć na uwadze, że już kilkuminutowy masaż piłką wibracyjną sprawia, że kres zaczyna płynąć szybciej, dzięki czemu zwiększa się temperatura mięśni. Co więcej — wibracje pobudzają układ nerwowy, przygotowując go tym samym do wysiłku fizycznego. Jak zatem widać — masaż jest doskonałym wstępem do dalszej aktywności. Aby mieć pewność, że masaż przyniesie zamierzony efekt, warto tak zaplanować rozgrzewkę, aby stał się je integralną częścią. Wibracje powinny pobudzać te partie ciała, które zostaną narażone na wysiłek.
Warto mieć na uwadze, że użycie piłki do masażu wibracyjnego jest także idealnym pomysłem w czasie treningu. Ta doskonale sprawdza się pomiędzy poszczególnymi seriami ćwiczeń, jeśli czujesz, że Twoje mięśnie zaczynają się spinać. Zamiast tradycyjnego rozciągania, które jak pokazują badania nie pomaga, a co więcej — przeszkadza w osiągnięciu optymalnego poziomu w kolejnych seriach, można użyć przyrządu do masażu wibracyjnego. Wystarczy 15 – 20 sekund masażu, aby zregenerować moc mięśni.
Czas po treningu powinno się przeznaczyć na rozluźnienie mięśni i szybką ich regenerację. Tutaj z pewnością przyda się piłka do masażu wibracyjnego. Dzięki odpowiedniej stymulacji można osiągnąć spektakularne efekty. Mięśnie nie tylko szybko się rozluźnią, ale także zaczną odpoczywać. Aby osiągnąć najlepsze efekty, dobrze jest poświęcić każdej partii, która brała udział w treningu od 1 do 2 minut.
Piłka wibracyjna Hypersphere — czym jest i dlaczego jest najchętniej wybieranym produktem na rynku?
Jednym z najchętniej wybieranych obecnie przyrządów do masażu wibracyjnego jest piłka Hypersphere. Urządzenie to zaskakuje skutecznością. Dzięki niej bez problemu można rozluźnić spięte mięśnie, a także rozbić punkty spustowe, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do trudnodostępnych miejsc i mięśni głębokich, do których nie da się dotrzeć tradycyjnymi rollerami, czy innymi dostępnymi na rynku piłkami przeznaczonymi do masażu.
Producent piłki — firma Hypervolt dołożył wszelkich starań, aby to kompaktowe i wszechstronne rozwiązanie było skuteczne, jeśli chodzi o poprawę jakości pracy mięśni. Co więcej, mając na uwadze fakt, że decydujące się na nią osoby chcą jej używać w różnych miejscach, stworzył produkt kompaktowy, który zmieści się do każdej walizki, czy torby sportowej. Masaże z użyciem tego masażera ręcznego poprawia ogólną sprawność, a także są doskonałym pomocnikiem podczas leczenia kontuzji.
Zalety produktu, które potwierdzają jego doskonałość
Piłka Hypersphere to urządzenie, które stworzone zostało z myślą o rozluźnianiu mięśniowo — powięziowym. Produkt został wyposażony w wydajną baterię, która na jednym ładowaniu zapewnia nawet 2 godziny pracy. Trzy stopnie intensywności wibracji powoduje, że produkt jest niezwykle skuteczny w działaniu. Poszczególne natężenia (45, 68 i 92 Hz) pozwalają piłce dotrzeć do najgłębiej położonych partii ciała, dzięki czemu rozluźnia je, co daje im możliwość zarówno odpoczynku po wysiłku fizycznym, jak i — jeśli produkt zostanie użyty przed treningiem — przygotowują mięśnie do aktywności. Produkt sprawdza się zatem idealnie zarówno przed jak i w czasie oraz po treningu.
Największą zaletą produktu jest to, że z łatwością dociera do najmniejszych grup mięśniowych. Co więcej, trafia punktowo w miejsca, które powodują dyskomfort i ból, ograniczając tym samym możliwość ruchu. Dzięki swoim właściwościom sprawdza się na wielu partiach ciała, takich jak choćby biodra, łydki, stopy, czy barki i plecy. Jak zatem widać — jest urządzeniem wszechstronnym, dzięki czemu nie trzeba zabierać ze sobą kilku przyrządów. Piłka wibracyjna Hypersphere w zupełności wystarczy do efektywnego masażu. Co więcej — jej kompaktowa wielkość sprawia, że można ją zabrać ze sobą wszędzie.
Jeżeli zatem chcesz pozbyć się bólu i dyskomfortu, zastanów się nad zastosowaniem masażu z użyciem piłki wibracyjnej. Być może okaże się, że będzie to dla Ciebie najprzyjemniejsza część dnia.