Masaż wibracyjny jest doskonałym sposobem na ból kręgosłupa. Warto go również wykorzystać, jeśli cierpisz na dolegliwości pojawiające się między żebrami. Fizjoterapeuci zalecają tego typu zabiegi szczególnie jeśli u pacjentów pojawiły się urazy, zwłaszcza te dotyczące tkanek miękkich, a także reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśniowe, czy przykurcze i zaburzenia w krążeniu obwodowym. Jakich efektów należy zatem spodziewać się po masażu wibracyjnym i czy tego typu zabieg może być szkodliwy dla pacjenta? Odpowiadamy na to i wiele innych pytań! 


Z artykułu dowiesz się:

masażer wibracyjny
Przyrządy do masażu wibracyjnego

Badania pokazują, że pojawiający się u ludzi czynnych zawodowo ból kręgosłupa jest jedną z najczęstszych przyczyn ich niesprawności. Okazuje się, że około ¾ dorosłej populacji doświadcza bólu kręgosłupa, a niemal połowę kręgosłup boli każdego roku. Dane te mogą przerażać, dlatego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu – nie tylko przyczynom, ale także sposobom leczenia. Jednym z nich jest z pewnością masaż wibracyjny. Kto i dlaczego powinien go stosować?

Jakie mogą być przyczyny bólu kręgosłupa?

Wyróżnia się dwie podstawowe przyczyny bólu kręgosłupa – chemiczną i mechaniczną. Ból, który ma podłoże mechaniczne jest jedną z głównych przyczyn odczuwalnych problemów z kręgosłupem. Aktualne badania potwierdzają, że około 98% pojawiających się bólów kręgosłupa ma podłoże mechaniczne, a prawie 90% tych dolegliwości to te powodowane uszkodzeniami krążka międzykręgowego. Taki ból powodowany jest podczas dźwigania ciężkich przedmiotów lub w czasie wykonywania niekontrolowanych ruchów. W tym wypadku możesz odczuwać ból kręgosłupa, który będzie promieniował do poszczególnych kończyn. Ból mechaniczny może także pojawiać się przy zespole dolegliwości, który spowodowany jest przeciążeniem, jakie skutkuje utratą elastyczności i prawidłowej ruchomości tkanek znajdujących się tuż przy kręgosłupie. Przyczyną tego rodzaju bólu jest najczęściej wcześniej przebyty uraz lub zabieg operacyjny. Do takich dolegliwości może także doprowadzić siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone w jednej pozycji.

Ostatnim z bólów kręgosłupa, który należy do tych z kategorii mechanicznych to ból posturalny. Jest to najczęściej dolegliwość ludzi młodych, którzy przyjmują nieprawidłową postawę ciała. 

Ból kręgosłupa o podłożu chemicznym

Ból kręgosłupa, który ma podłoże chemiczne charakteryzuje się tym, że objawy są stałe. Pacjent, który doświadcza takiego bólu nie może znaleźć dla siebie odpowiedniej pozycji, w której ból zelży, a on odczuje ulgę. Co więcej, z każdym jego ruchem ból nasila się. Przy bólu kręgosłupa o podłożu chemicznym mogą dodatkowo wystąpić poniższe dolegliwości:

 • zaczerwienienie;
 • obrzęk;
 •  podwyższona temperatura w okolicach bolącego kręgosłupa.

Jak wygląda podział zespołu bólowego kręgosłupa?

Ból kręgosłupa może pojawiać się nagle albo pojawiać się i znikać. Na tej podstawie wyróżniono dwa typu zespołu bólowego kręgosłupa, do których należą:

 • ból ostry – to ten, który pacjenci opisują jako pojawiający się nagle albo ten, w którym od łagodnego bólu do dużego, jaki ciężko znieść, minęło niewiele czasu;
 • ból przewlekły – to taki, w którym dolegliwości bólowe rozwijały się w pewnym okresie, występowały co jakiś czas, aby następnie z rosnącym nasileniem zacząć pojawiać się codziennie.

Skoro wiesz już, z czym możesz się zmagać, przyszedł czas na to, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami. 

co na ból pleców
silny ból pleców

Czym jest masaż wibracyjny?

Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: „masaż” zapewne wyskoczy Ci wiele rodzajów tego zabiegu, którym możesz się poddać: masaż świecą, sportowy, czy bańką chińską, które oferują kliniki SPA i prywatne gabinety kosmetyczne. Rzadko można w nich spotkać masaż wibracyjny. Dlaczego? Czym jest i kiedy warto go stosować?

Masaż wibracyjny jest techniką, która choć jest prosta, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Jest to powód, dla którego rezygnują z niego kliniki SPA, a chętnie korzystają fizjoterapeuci oraz lekarze. Wibracje rozluźniają mięśnie, pobudzają do działania układ krążenia, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione. Są to tylko niektóre z zalet wykorzystywania tej metody. 

Do wykonania masażu wibracyjnego wykorzystuje się różne przyrządy wibracyjne, do których zaliczyć można piłki wibrujące, pistolety, maty, czy rollery wibracyjne. To, co łączy wszystkie te urządzenia to różny stopień wibracji, który pomaga ulżyć w bólu. Jeżeli zatem cierpisz na chroniczne dolegliwości kręgosłupa, przeczytaj dalszą część wpisu, gdzie polecamy najlepsze urządzenia. Pamiętaj jednak o tym, że zanim użyjesz jakiegokolwiek narzędzia do masażu wibracyjnego, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Sprawdzi on Twój stan zdrowia i potwierdzi, czy masaż wibracyjny będzie dla Ciebie bezpieczny. 

Jak przeprowadza się masaż wibracyjny kręgosłupa?

Masaż wibracyjny kręgosłupa to nic innego, jak mechaniczny, suchy masaż, który przeprowadzany jest za pomocą masażera wyposażonego w drgającą membranę lub końcówkę. 

Przyrząd od o masażu wibracyjnego emituje drgania o określonej częstotliwości. Masaż, który przeprowadza się w okolicach kręgosłupa odpręża pacjenta i przede wszystkim łagodzi dolegliwości bólowe. Co więcej ma także wpływ na receptory nerwowe, usprawnia krążenie, a także zwiększa znacznie ruchomość stawów. Zabieg trwa około 10 do 15 minut, jednak w zależności od samopoczucia pacjenta, wykorzystywanego przyrządu i zaleceń lekarza może trwać krócej lub być wydłużany. 

urządzenie do masażu wibracyjnego
Masażer wibracyjny Hypervolt

Co daje masaż wibracyjny kręgosłupa?

Zastanawiasz się cały czas, co takiego ma w sobie masaż wibracyjny, że coraz więcej osób zaczyna z niego korzystać? Co powoduje, że ból kręgosłupa ustępuje po jego wykonaniu? Czy jest to zabieg dla Ciebie? 

Osoby, które korzystają regularnie z masażu wibracyjnego zgodnie potwierdzają, że jest on bardzo przyjemny. Nie tylko pozbywają się bólu i napięć, ale także czują się po nim rozluźnione i odprężone. Zabieg ten, w zależności od przyrządu, może trwać od 15 nawet do 40 minut, jednak jego czas należy dobrać indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

Nad zaletami masażu wibracyjnego można byłoby rozpływać się godzinami, my jednak skupimy się na tym, co daje, jeśli chodzi o kwestię likwidacji bólu kręgosłupa. Mówiąc w naprawdę dużym skrócie – podczas masażu wibracyjnego zakończenia nerwowe znajdujące się w ciele człowieka odbierają bodźce, które działają na mięśnie i stawy poprawiając ich ruchomość. Zabieg ten poprawia także ukrwienie całego organizmu, do którego dociera znacznie więcej tlenu. Lepiej odżywione tkanki szybciej się regenerują.

Nie da się ukryć, że prawidłowo wykonany masaż wibracyjny działa na nasze ciało przeciwbólowo. Zaledwie 10 – 15 minut masażu wystarcza, aby spięte mięśnie się rozluźniły. Istotne jest również to, że masaż wibracyjny, choć wielu osobom nie kojarzy się z relaksem, także odpręża i uspokaja. Podczas zabiegu człowiek zapomina o stresie i staje się szczęśliwszy i wypoczęty. 

Kiedy zastosować masaż wibracyjny?

Masaż wibracyjny sprawdzi się przede wszystkim, kiedy dokuczają Ci dolegliwości bólowe kręgosłupa. Pomoże także osobom, które cierpią na zaburzenia krążenia obwodowego albo skarżą się na przykurcze. Masaże wibracyjne mają także doskonały wpływ na pacjentów, którzy cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm, a także zanik i ból mięśni. 

Specjaliści tę formę rehabilitacji zalecają także osobom, które doznały różnego rodzaju urazów, szczególnie jeśli chodzi o tkanki miękkie. Doskonale sprawdza się również przy regeneracji uszkodzonych więzadeł, czy niwelowaniu bolesnych obrzęków. 

Terapia masażem wibracyjnym to także dobry sposób na bóle międzyżebrowe, dyskopatię, czy zapalenie korzonków. Wielu pacjentów stosuje go także na znieczulicę skóry, czy łokieć tenisisty. 

Ciekawe jest również to, że ostatnimi czasy masaż wibracyjny zalecany jest osobom, które cierpią na przewlekły stres, czy stany depresyjne.

Czy masaż wibracyjny może zaszkodzić?

Skoro już tyle wiesz o masażu wibracyjnym, przyszła pora, aby odpowiedzieć na pytanie – czy masaż wibracyjny może Ci zaszkodzić. Badania pokazują, że nie, jednak pamiętaj o niektórych przeciwwskazaniach, jakie mogą uniemożliwić jego wykonanie. Masaż wibracyjny jest niewskazany przy wszelkich infekcjach, co oznacza, że kiedy masz gorączkę lub ostre stany zapalne nie możesz przeprowadzić zabiegu. 

Terapia wibracyjna zostanie zakazana również jeśli chorujesz na nowotwór lub jesteś kobietą w ciąży. Kolejne przeciwwskazania to:

 • zapalenie żył i tętnic, 
 • żylaki,
 • miażdżyca
 • osteoporoza.

Kiedy warto wykorzystać masaż wibracyjny, a kiedy należy zaniechać zabiegu?

Poza powyższymi sytuacjami, w których masaż wibracyjny może być zbawienny, istnieje jeszcze kilka sytuacji, w których zabieg może być zbawienny dla Twojego organizmu. Mowa tutaj o:

 • reumatoidalnym zapaleniu stawów;
 • dyskopatii;
 • zanikach mięśniowych;
 • stanach pourazowych;
 • rwie kulszowej;
 • chorobach obwodowych układu nerwowego.

Ponadto masaż wibracyjny warto stosować także w przewlekłych i uciążliwych bólach kręgosłupa oraz w stwierdzonych u dzieci i młodzieży skoliozach.

Skoro znasz już wskazania do stosowania masażu wibracyjnego, przyszedł czas, aby poznać także sytuacje, w których nie powinno się stosować tego zabiegu. Mowa tutaj przede wszystkim o:

 • posiadaniu rozrusznika serca,
 • miażdżycy,
 • kruchości naczyń włosowatych,
 • zapaleniu żył,
 • żylakach,
 • zakrzepach, 
 • trudno gojących się zmianach na skórze,
 • ropniach i owrzodzeniach,
 • świeżych bliznach,
 • zaawansowanej osteoporozie,
 • stanach zapalnych i uszkodzeniach skóry,
 • ciąży,
 • infekcjach, które objawiają się podwyższoną temperaturą ciała. 

Masaż wibracyjny kręgosłupa – jakie narzędzia warto wykorzystać?

Masaż wibracyjny staje się coraz bardziej popularny. Nic zatem dziwnego, że na rynku można spotkać coraz więcej przyrządów, za pomocą których z powodzeniem można wykonać ten zabieg. Dziś omówimy dwa, które pozwolą z powodzeniem przeprowadzić masaż wibracyjny kręgosłupa i jego okolic. 

Mata wibracyjna Rea Tape i masaż wibracyjny kręgosłupa staje się przyjemnością

Jednym z przyrządów, dzięki któremu z powodzeniem przeprowadzisz masaż kręgosłupa, a także szyi, czy stóp. Dzięki prezentowanemu przyrządowi z powodzeniem pozbędziesz się nie tylko bólu kręgosłupa, ale także innych, uciążliwych dolegliwości, do których należą:

 • stres;
 • bezsenność;
 • depresja;
 • bóle barków,
 • rwa kulszowa;
 • słabe krążenie krwi;
 • napięcie mięśniowe;
 • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Bóle kręgosłupa, najczęściej spowodowane są nieprawidłową postawą ciała oraz rozmaitymi przeciążeniami. Mogą je także powodować długotrwałe stanie oraz siedzenie w jednej pozycji. Aby zapobiec dolegliwościom bólowym, warto zastosować matę do akupresury, która szybko ulży w cierpieniu.

Mata rehabilitacyjna z kolcami Rea Tape powoduje, że cały organizm jest pobudzany do pracy. Dzięki temu użytkownik nie tylko pozbywa się bólu, ale także odpręża się i relaksuje. 

Masaż wibracyjny kregosłupa – jak działa mata do akupresury Rea Tape?

Jeżeli chcesz prawidłowo przeprowadzić masaż wibracyjny kręgosłupa, matę Rea Tape rozłóż na twardym podłożu. Następnie połóż się tak, aby mata dotykała miejsca, które ma zostać wymasowane i nie ruszaj się.

Pierwszy kontakt z matą może być dla Ciebie nieprzyjemny, warto jednak wytrzymać odczuwalny dyskomfort. Po kilku minutach poczujesz przyjemne uczucie ciepła. Jest to znak, że w Swoim organizmie uwalniane są oksytocyna i endorfiny, które ciało ludzkie produkuje w naturalny sposób podczas wykonywania rozmaitych ćwiczeń oraz masażu. Dzięki temu w organizmie dochodzi do redukcji bólu, poprawy jakości snu, a także ogólnego samopoczucia użytkownika. 

Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty, pierwsze sesje powinny trwać codziennie między 10 a 15 minut. W zależności od potrzeb sesję możesz wydłużyć do 20, a nawet 40 minut. Dlaczego warto stosować matę codziennie? Regularne ćwiczenia z jej użyciem sprawią, że osiągniesz znacznie lepsze rezultaty. 

Zanim jednak zaczniesz swoją przygodę z używaniem maty do masażu wibracyjnego Rea Tape, pamiętaj, aby nie tylko zapoznać się z informacjami dotyczącymi środków ostrożności, ale również, a może nawet przede wszystkim skontaktować się ze specjalistą, który potwierdzi, że używanie maty jest dla Ciebie bezpieczne. 

Jak dbać o matę do masażu kręgosłupa Rea Tape?

Jak każdy przyrząd ma masażu wibracyjnego, również mata do akupresury Rea Tape wymaga odpowiedniego czyszczenia po każdym użyciu. Producent rekomenduje możliwość prania przyrządu z użyciem delikatnego środka piorącego. Wypraną matę należy dokładnie wypłukać i rozwiesić, aby mogła dokładnie wyschnąć. Przyrządu nie należy prać w pralce i suszyć w suszarce. 

Kto nie powinien stosować maty do akupresury Rea Tape?

Choć mata masażu wibracyjnego kręgosłupa jest zbawienna dla osób, które cierpią z powodu bólu, istnieją schorzenia, które wykluczają możliwość jej stosowania. Należą do nich: 

 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • nadwrażliwość skóry;
 • dolegliwości skórne, w których użycie maty mogłoby pogorszyć stan skóry i przynieść negatywne skutki.

Kto powinien skorzystać z maty do masażu wibracyjnego kręgosłupa Rea Tape?

Wspomniany przyrząd do masażu wibracyjnego jest doskonałym produktem dla osób, które uskarżają się na ból i dyskomfort w okolicach kręgosłupa lub na napięcia mięśniowe, które powstają w ciągu dnia. 

Mata Rea Tape została skonstruowana w sposób, który pozwala na to, aby odpowiednio umiejscowione i naostrzone kolce skutecznie naciskały na punkty akupresurowe, które znajdują się na ludzkim ciele, a które są odpowiedzialne za narządy wewnętrzne człowieka. 

Mata do akupresury sprawdzi się doskonale u osób, które zmagają się z przewlekłymi i ostrymi bólami kręgosłupa. Jest to zatem doskonała propozycja dla pracowników biurowych, osób, które pracują na liniach produkcyjnych, a także dla kierowców zawodowych. Są to pracownicy, którzy zazwyczaj spędzają dużo czasu w jednej pozycji. Mata może im zatem pomóc nie tylko w usunięciu bólu, ale również w rozluźnieniu napiętych mięśni. 

Pistolet do masażu Hypervolt jednym z najchętniej wykorzystywanych przyrządów do masażu wibracyjnego kręgosłupa

Pistolet do masażu wibracyjnego Hypervolt został stworzony  z myślą o fizjoterapeutach oraz wymagających sportowcach. Nie oznacza to jednak, że nie mogą go wykorzystać amatorzy, którym zależy na pozbyciu się bólu, szczególnie bólu kręgosłupa. Co wyróżnia go spośród innych urządzeń dostępnych na rynku? Dlaczego to właśnie pistolet Hypervolt powinien znaleźć się w Twoim posiadaniu?

Jednym z elementów, który decyduje o tym, że ten przyrząd do masażu wibracyjnego jest chętnie wybierany przez użytkowników jest nie tylko wydajna bateria umożliwiająca pracę nawet do 3 godzin. Cechą przeważającą na jego korzyść jest możliwość skorzystania z pięciu końcówek, które pozwalają wymasować całe ciało, w tym także bolący kręgosłup. Co więcej, urządzenie dzięki specjalnej technologii Quite-Glide pracuje bardzo cicho. 

Decydując się na ten masażer powinieneś wiedzieć, że jego głównym zadaniem jest pobudzenie mięśni do pracy, a także przyspieszenie ich regeneracji i zwiększenie wydajności. Pistolet wspomaga także doskonale krążenie krwi oraz zmniejsza bolesność masowanych części ciała oraz sztywność mięśni. Jest zatem doskonały, jeśli chodzi o regenerację potreningową. 

Jakie głowice można wykorzystać do masażu poszczególnych części ciała?

Jak wspomnieliśmy wyżej, masażer Hypervolt wyposażono w 5 głowic, dzięki którym z powodzeniem można wymasować poszczególne części ciała. Mowa tutaj o:

 • głowicy okrągłej, która jest zaliczana na do najbardziej uniwersalnych końcówek. Służy do masażu wszystkich części ciała. Dzięki temu, że wykonano ją z trwałej pianki, pod wpływem ucisku nie ulega odkształceniu;
 • głowicy płaskiej – doskonale sprawdza się podczas masażu małych i dużych grup mięśniowych. Doskonale sprawdza się podczas masażu najbardziej zbitych grup mięśniowych. Pozwala dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek i mięśni, o których istnieniu prawdopodobnie nie masz pojęcia. Ten element wykonany został z twardego tworzywa. 
 • głowicy zwanej pociskiem – jest to najbardziej precyzyjna końcówka w zestawie. Potrafi dotrzeć do najgłębiej położonych grup mięśniowych. Jest to element, który w dużej mierze przeznaczono do masowania punktów spustowych. Element, podobnie jak płaska końcówka, został wykonany z twardego tworzywa. 
 • głowica zwana widełkami – jest to końcówka, którą z powodzeniem da się wymasować mięśnie węższe, np. prostownik grzbietu, czy brzuchaty łydki oraz czworonożny grzbietu). Doskonale sprawdzi się również jako głowica do masowania okolic ścięgna Achillesa. Dzięki swojej budowie umożliwia pracę na tkance pozwalając jednocześnie ominąć samo ścięgno. Końcówka jest w stanie dotrzeć głęboko do mięśni oraz konkretnych punktów. Wszystko za sprawą zmiany kąta położenia. 
 • głowica zwana poduszką – jest to jedna z najdelikatniejszych głowic, która służy do masażu najwrażliwszych obszarów ciała ludzkiego. 
masaż wibracyjny
Masażer Hypervolt – regeneracja mięśni

Zalety pistoletu Hypervolt, obok których nie da się przejść obojętnie

Decydując się na masażer Hypervolt nie tylko z powodzeniem pozbędziesz się bólu kręgosłupa oraz napięcia mięśni. Możesz także liczyć na szereg innych zalet, które sprawią, że użytkowanie tego masażera będzie przyjemnością. Mowa tutaj o:

 • wspomnianej wyżej technologii Quite-Glide, która zapewnia cichą pracę urządzenia. Dzięki niej będziesz mógł korzystać z urządzenia w towarzystwie. Zapewniamy, że jego praca nie będzie nikomu przeszkadzała. 
 • wskaźnik siły nacisku – jest to niezwykle istotna zaleta. Dzięki wskaźnikowi będziesz miał pełną kontrolę nad naciskiem oraz postępami terapii. Co więcej, wskaźnik daje także możliwość dokładnego wykonywania wszystkich zaleceń fizjoterapeuty – nie tylko jeśli chodzi o prawidłowy docisk, ale również intensywność wibracji oraz docisk określonej części ciała. 
 • wydajna bateria – dzięki niej pistolet do masażu może pracować nawet do 3 godzin bez przerwy. Rozwiązanie to umożliwiło wykonywanie masażu w podróży, bez konieczności dodatkowego ładowania urządzenia. Warto mieć na uwadze, że wydajność baterii jest 4-krotnie wyższa niż w podobnych, dostępnych na rynku urządzeniach, a także najwyższa na świecie. 
 • wskaźnik naładowania baterii – umożliwia ocenę stopnia naładowania baterii. Istotna jest także tutaj identyfikacja kolorystyczna w dolnej części pistoletu, która informuje, jak bardzo naładowane jest urządzenie: kolor zielony, żółty i czerwony. 
 • 3 poziomy intensywności wibracji – dzięki nim użytkownik może dopasować intensywność masażu do swoich potrzeb i zaawansowania. Pistolet sprawdza się zatem na każdym stopniu rehabilitacji. Regulacja poszczególnych poziomów wibracji sprawia, że każdy może indywidualnie dobrać sposób i moc masażu, dzięki czemu ogranicza dyskomfort i ból. Jest także w stanie w miarę poprawy jakości mięśni zwiększać wibracje. Warto pamiętać o tym, że ich maksymalna moc wynosi 3200 uderzeń na minutę. 
 • pięć wymiennych głowic, które pozwalają dopasować rodzaj masażu do masowanej części ciała. 

Masaż wibracyjny i kręgosłupa – jak zrobić to z pistoletem Hypervolt?

Pistolet do masażu wibracyjnego Hypervolt daje możliwość efektywnej pracy nad ciałem i pozbycia się bólu kręgosłupa bez udziału fizjoterapeuty. Nic zatem dziwnego, że jest chętnie wykorzystywany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Dzięki niemu nie ludzie aktywni fizycznie mogą zadbać o regenerację swojego organizmu, a amatorzy o swoje zdrowie. Dzięki pistoletowi Hypervolt z powodzeniem można uniknąć bolesnych urazów. Masażer wibracyjny Hypervolt chętnie wykorzystują także fizjoterapeuci, ponieważ jest on w stanie osiągnąć podobne rezultaty, jakie daje terapia manualna. 

Masażer Hypervolt zrewolucjonizował świat. Wystarczy 10 do 20 minut masażu tym urządzeniem, a jesteś w stanie pozbyć się wszelkich bólów, napięć mięśniowych i zmęczenia. Tak, poza fizycznymi aspektami, Hypervolt poprawia także Twoją psychikę. Podczas masażu jesteś w stanie rozluźnić się i odprężyć. 

Nie wiesz jak masować kręgosłup i plecy? Chciałbyś poznać korzyści wynikające ze stosowania pistoletu do masażu wibracyjnego Hypervolt? Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, a także atuty wykorzystania urządzenia, jakie zauważysz już po pierwszym stosowaniu.

Aby prawidłowo wymasować plecy i dotrzeć dokładnie do wszystkich mięśni pleców, szczególnie tych znajdujących się na karku, poproś o pomoc drugą osobę. W tym wypadku wykorzystaj okrągłą głowicę. Druga osoba powinna przesuwać pistolet od bocznej części karku do tylnej części barku. Wystarczy kilka precyzyjnych ruchów, abyś odczuł ulgę. Jeżeli czujesz, że w danym punkcie potrzebujesz bardziej precyzyjnego masażu, zamień okrągłą głowicę na pocisk.

Dlaczego warto do masażu górnego odcinka pleców wykorzystać masażer Hypervolt? Otóż te partie ciała zazwyczaj trudniej się rozluźniają. Dlatego też warto wykorzystać precyzyjne urządzenie, które dzięki odpowiednim końcówkom i wibracjom ma możliwość dotrzeć do najgłębiej położonych w tym miejscu mięśni. 

Pamiętaj jednak, że zanim wykonasz pierwszy masaż wibracyjny na ból kręgosłupa z użyciem pistoletu Hypervolt, powinieneś skonsultować się ze specjalistą, który jasno określi, czy w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowanie tego urządzenia. 

Podsumowanie

Ból pleców bez względu na to, czy pojawia się nagle i jest ostry, czy jest przewlekły, może znacznie utrudniać życie. Warto zatem zadbać o to, aby nie tylko poznać jego przyczynę, ale także umieć sobie z nim poradzić. Wiele osób, kiedy pojawia się ból, udaje się do fizjoterapeuty, u którego szukają ulgi. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Podróż służbowa, wakacje, zajęte terminy – to tylko niektóre sytuacje, w jakich wizyta może okazać się niemożliwa. Warto zatem zadbać o swojego domowego fizjoterapeutę, jakim z pewnością są masażery wibracyjne. Większość z nich skonstruowano w taki sposób, aby można je było ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Dzięki temu w każdej chwili możesz wykonać masaż bolącego kręgosłupa oraz innych części ciała. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − jeden =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close