Pistolety do masażu, które nazywa się również masażerami ręcznymi stają się coraz popularniejsze. Pozwalają wykonać masaż wibracyjny samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby. Zasada działania takiego urządzenia jest prosta – akumulator, w który wyposażono przyrząd pobudza silnik do działania. Ten z kolei wytwarza wibracje, które stymulują nasze mięśnie. Dzięki temu masażowi użytkownik może liczyć na ich rozluźnienie i szybką regenerację, a także poprawę przepływu krwi w organizmie i zmniejszenie bólu. Samodzielny i profesjonalny masaż możesz wykonać samodzielnie w domu. Musisz mieć tylko odpowiednie narzędzie. Który pistolet do masażu będzie najlepszy? Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny ranking najlepszych urządzeń tego typu, jakie dostępne są na rynku.


Z artykułu dowiesz się:

Urzadzenie do masazu wibracyjnego Hypervolt (1)
Pistolet Hypervolt

Choć masażery wibracyjne są nowością na rynku, coraz więcej osób dostrzega ich zbawienny wpływ na ciało. Nic zatem dziwnego, że pojawia się coraz więcej tego typu produktów. Który pistolet wybrać, aby w 100% spełnił nasze oczekiwania? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Mamy nadzieję, że nasz subiektywny ranking sprawi, że nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiedniego sprzętu. 

Pistolety do masażu – jak wygląda nasz subiektywny ranking pistoletów do masażu?

Poniższy ranking to zbiór naszym zdaniem najlepszych pistoletów do masażu, które wyróżniają się wśród innych doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Porównując poszczególne modele, będziemy brać pod uwagę nie tylko jego właściwości, ale również dane techniczne udostępniane przez producentów. Jeżeli jesteś ciekaw, które pistolety do masażu są najlepsze, zachęcamy do lektury dalszej części naszego wpisu. 

Pistolety do masażu Hypervolt

Pistolety do masażu Hypervolt uznawane są przez specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów, a także sportowców za najbardziej inteligentny i zaawansowany masażer wibracyjny na rynku nie tylko polskim, ale także światowym. 

Poza podstawowymi funkcjami najnowsze modele posiadają także Bluetooth, który pozwala łączyć się urządzeniu z darmową aplikacją Hyperice, gdzie możesz zapisać swoje preferencje i potrzeby. Dzięki temu masażer będzie w stanie wykonać masaż w 100% dopasowany do Twoich potrzeb – zarówno poziomu wykonywanej aktywności fizycznej, jak i efektów, których oczekujesz. 

To, jeszcze wyróżnia pistolety do masażu Hypervolt to słynna technologia Quiet-Glide™, która zapewnia dyskretną i niezwykle cichą pracę urządzenia.  Na uwagę zasługuje również bezszczotkowy silnik, którego moc wynosi 60W oraz pojemna bateria litowo-jonowa. Daje ona możliwość ponad 3-godzinnej nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu. 

3-stopniowy podział wibracji

Masażery Hypervolt posiadają 3 stopnie intensywności wibracji (częstotliwość uderzeń wynosi w tym wypadku odpowiednio 2000, 2600 oraz 3200 na minutę) oraz pięć wymiennych głowic, które są w stanie idealnie dopasować się do ciała użytkownika. Doskonale zatem sprawdzają się zarówno podczas użytku domowego, jak i w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii i masażu. Mogą z niego korzystać nie tylko specjaliści, czy sportowcy, ale także amatorzy, którym zależy na rozluźnieniu mięśni i pozbyciu się uciążliwego bólu. 

Kolejnym elementem, który spodoba się szczególnie osobom wymagającym jest wskaźnik siły nacisku, w jaki wyposażono pistolety do masażu Hypervolt. Urządzenie posiada specjalny wyświetlacz, który wskazuje w czasie rzeczywistym, nacisk pistoletu, jaki jest wywierany na ciało użytkownika. Wskaźnik rozpoznaje nie tylko 3 podstawowe poziomy – mocny, średni i słaby, ale także stany pośrednie.

5-stopniowy wskaźnik naładowania baterii

A jeśli o wskaźnikach mowa, nie można zapominać o 5-stopniowym wskaźniku baterii, który z pomocą identyfikacji kolorystycznej (podświetlany pierścień w dolnej części urządzanie odpowiednio na kolor zielony, żółty i czerwony) wskaże poziom naładowania, dzięki czemu użytkownik będzie wiedział, jak długo może pracować z pistoletem. 

Decydując się na pistolety do masażu z serii Hypervolt możesz mieć pewność, że zyskasz najlepszy przyrząd, który zadba o jakość Twoich mięśni oraz znacznie poprawi mobilność ciała. To z kolei przełoży się na lepszą swobodę ruchu i oraz polepszenie komfortu życia. 

Pistolet do masażu wibracyjnego Hypervolt
Pistolet Hypervolt

Rodzaje głowic, w jakie wyposażono pistolety do masażu Hypervolt

Masażery Hypervolt wyposażono w następujące głowice:

 • okrągłą – która jest najbardziej uniwersalną końcówką przeznaczoną do masażu wszystkich części ciała. Używa się jej do powierzchownej pracy, która charakteryzuje się umiarkowaną intensywnością;
 • poduszkę – jest to najdelikatniejsza z dostępnych końcówek, która sprawdza się podczas masażu najdelikatniejszych części ciała. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób początkujących;
 • płaską – ten element wykonano z twardego tworzywa. Doskonale sprawdza się w pracy z małymi i dużymi grupami mięśni. Dzięki doskonałemu kontaktowi z ciałem można z jej pomocą dotrzeć do głęboko położonych tkanek. Sprawdza się również podczas pracy z mocniej spiętymi i zbitymi partiami mięśni, np. czworogłowym uda, czy piersiowym większym;
 • pocisk – jest najbardziej precyzyjną głowicą dostępną w tym zestawie. Podobnie jak płaski element, wykonano ją z twardego tworzywa. Przeznaczona jest do masażu i rozbijania punktów spustowych. Dociera do najgłębiej położonych grup mięśniowych;
 • widełki – końcówka wykonana z twardego tworzywa, którą można maoswać większe i długie mięśnie. Można ją wykorzstać także o masażu tkanek znajdujących się w okolicy ścięgna Achillesa. 
końcówki do masażera Hypervolt
Końcówki do masażera wibracyjnego Hypervolt

Co daje aplikacja Hyperice?

Wprowadzenie aplikacji Hyperice, z którą współpracują pistolety do masażu Hypervolt wyposażone w Bluetooth to najnowsze rozwiązanie marki. Dzięki niej możesz:

 • korzystać z indywidualnych programów regeneracyjnych i treningowych;
 • monitorować swoje osiągnięcia;
 • przeprowadzić skuteczną rozgrzewkę przed treningiem, a także zregenerować ciało po wysiłku (wszystko za sprawą rad najlepszych na świecie fizjoterapeutów i trenerów);
 • zsynchronizować dane z urządzenia z innymi aplikacjami zewnętrznymi.

Decydując się na pistolety do masażu zintegrowane ze wspomnianą wyżej aplikacją, jedyne co musisz zrobić, to zainstalować program na telefonie i wybrać odpowiednie ustawienia. Następnie włączyć masażer i poczekać, aż wykona on pracę za Ciebie.

Zalety urządzenia: 

 • cicha praca dzięki technologii Quite-Glide™;
 • wydajna bateria;
 • wskaźnik docisku;
 • 5-stopniowy wskaźnik baterii;
 • 3 poziomy intensywności wibracji;
 • niewielka waga – zaledwie 1,1 kg;
 • 5 wymiennych głowic.

Wady urządzenia:

 • BRAK wad, choć dla niektórych osób niewielkim mankamentem może być cena urządzenia. 

Pistolety do masażu MEDICADE Impact PRO

Kolejne pistolety do masażu, na które warto zwrócić uwagę to MEDICADE Impact Pro, który spośród innych produktów wyróżnia się na rynku dobrymi parametrami i przystępną ceną. Decydując się na ten model można liczyć na pojemną baterię oraz wiele trybów pracy i pokaźną ilość końcówek. 

Wspomniany model występuje na rynku w kolorze czarnym. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie dość uniwersalne. Wykonano go z dwóch materiałów: ABS oraz gumy. Biorąc do ręki ten model, można odnieść wrażenie, że jest solidnie wykonany. Jeżeli chodzi o wagę produktu, nie odbiega od zbytnio od konkurencji, ponieważ wraz z końcówką waży około 1 kilograma. 

Urządzenie pracuje w ponad 30 różnych trybach – od 1200 do 3600 uderzeń na minutę. Jest to ważna informacja dla osób, które wymagają od przyrządu intensywnego masażu wszystkich mięśni znajdujących się w organizmie. 

Wspomnieliśmy wyżej także o dużej pojemności baterii. Wynosi ona 2500 mAh. Dzięki jednemu trzygodzinnemu ładowaniu przy napięciu 24 V może pracować nawet do 8 godzin

To, co wyróżnia te pistolety do masażu to dotykowy ekran, który pozwala na intuicyjną i prostą obsługę urządzenia. Do wyposażenia tego pistoletu należy zaliczyć:

 • 10 wymiennych końcówek masujących, które są w stanie zadbać o stan wszystkich mięśni;
 • zasilacz;
 • instrukcję obsługi;
 • walizkę do przechowywania sprzętu.

Podsumowaując – urządzenie do masażu wibracyjnego MEDICADE Impact PRO to solidnie wykonany pistolet, który cechuje długi czas działania oraz duża elastyczność. Jest to narzędzie przeznaczone dla osób, które cenią sobie wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. 

Zalety przyrządu:

 • duża pojemność baterii;
 • duża ilość trybów;
 • mocny silnik o dużym zakresie obrotów;
 • wysoka jakość wykonania.

Wady narzędzia:

 • BRAK
Masażer Hypervolt
Masażer wibracyjny – regeneracja mięśni

Pistolet XIAOMI YUNAMI SE

Wiele osób markę XIAOMI kojarzy z telefonami lub innymi urządzeniami elektronicznymi. Okazuje się, że jej właściciel poszedł o krok dalej i proponuje także sprzęt do masażu, który o dziwo sprawdza się całkiem nieźle. Masażer YUNAMI SE to propozycja, która zyskała popularność nie tylko dlatego, że wyprodukowała go znana marka, ale również dzięki innym aspektom, jakie przemawiają na jego korzyść. 

Głównym atutem tego urządzenia jest z pewnością duża bateria. Jej pojemność sięga 2900 mAh, dzięki czemu użytkownik może długo korzystać z urządzenia bez potrzeby ciągłego ładowania. 

Prezentowany pistolet wyposażono w cztery wymienne końcówki. Choć niektórzy twierdzą, że nie jest to minusem, wielu specjalistów twierdzi, że przyrząd mógłby mieć jeszcze dodatkowe rozwiązania, które ułatwiłyby wykonanie niektórych typów masażu. 

Przyglądając się mocy urządzenia, sięga ona między 1800 a 3200 uderzeń na minutach. Można ją regulować na pięciu stopniach, co jest dobrym wynikiem, kiedy porówna się je z innymi przyrządami do masażu wibracyjnego. 

Dużym plusem tego pistoletu do masażu wibracyjnego jest jego niska waga – zaledwie 0,6 kg oraz małe rozmiary. Oznacza to, że bez problemu można zabrać go wszędzie – na trening, w podróż, czy na urlop. Minusem, choć niewielkim może dla niektórych okazać się brak panelu dotykowego. Urządzenie obsługiwane jest jednym, fizycznym przyciskiem. 

Dane techniczne, jakie przekazał producent plasują te pistolety do masażu na średniej półce, jeśli chodzi o funkcjonalność. Patrząc na cenę można twierdzić, że powinno się sklasyfikować je na półce wyższej. Decydując się na ten model otrzymasz kompaktowe, ergonomiczne urządzenie o dobrych parametrach. 

Zalety pistoletu:

 • niewielka waga;
 • pojemna bateria

Wady pistoletu:

 • wysoka cena w stosunku do oferowanych parametrów;
 • wąski zakres obrotowy.

Pistolety do masażu Habys Hi5 T-shape

Pistolety do masażu Habys Hi5 T-shape wyróżniają się na rynku ciekawym kształtem, który przypomina literę T. Producent tego przyrządu wibracyjnego twierdzi, że oferowane przez niego narzędzie jest znacznie bardziej ergonomiczne niż inne, których kształt przypomina pistolet. 

Jeżeli chodzi o wyróżniające się na rynku parametry, tutaj z pewnością wygrywa na tle innych ilością dostępnych końcówek. Ma ich bowiem aż siedem. Każda z części przeznaczona jest do masażu innej części ciała. 

Waga urządzenia wynosi zaledwie 0,8 kg, dzięki czemu jest niezwykle poręczne. Pojemność baterii wynosi 2000 mAh, co oznacza, że pod tym względem pistolety do masażu Habys Hi5 T-shape przegrywają z innymi, mocniejszymi egzemplarzami dostępnymi na rynku. Producent przekazuje informację, że siła pistoletu wynosi 58W, co oznacza, że jego prędkość będzie wahać się w przedziale 1800 – 2900 uderzeń na minutę. Moc tego przyrządu do masażu wibracyjnego można regulować na trzech poziomach: 1800/2400/2900 uderzeń. Panel sterowania także nie zachwyca, wręcz może rozczarować bardziej wymagających użytkowników.

W kupionym zestawie można odnaleźć 7 wymiennych końcówek, ładowarkę do akumulatora i pokrowiec pozwalający zapakować cały zestaw. Jeżeli zależy Ci na produkcie, którego stosunek jakości do ceny będzie zadowalający, możesz rozważyć nabycie tego egzemplarza. 

Zalety masażera:

 • możliwość skorzystania z aż 7 wymiennych końcówek;
 • niska waga;
 • dobry stosunek ceny do jakości.

Wady urządzenia:

 • mała pojemność baterii;
 • mały zakres obrotów.
pistolet Hypervolt
pistolet do masażu wibracyjnego

Pistolety do masażu, nad którymi warto się zastanowić – FeiyuTech Kica

Gdybyśmy w naszym rankingu przyznawali kolejne miejsca, pistolety do masażu FeiyuTech Kica zapewne znalazłyby się wysoko. Są to masażery wibracyjne, które producent wyposażył w wysokiej jakości podzespoły, dzięki czemu można tutaj mówić o doskonałych osiągach. Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowane przyrządy mają wysoki zakres obrotów – do 3800 uderzeń na minutę. Jest to ich niewątpliwa zaleta, którą warto wziąć pod uwagę szukając dobrego urządzenia. Małym minusem mogą okazać się tutaj jedynie 4 stopnie regulacji obrotów – 1700/2400/3200/3800 uderzeń. Choć pistolet nie posiada panelu dotykowego, sama regulacja obrotów jest niezwykle intuicyjna. 

Pistolet KICA wyposażono w 6 końcówek, które masują różne części ciała i mięśnie, co trzeba przyznać – jest dobrym wynikiem. Istotne jest również to, że przyrząd waży zaledwie 0,6 kg, dzięki czemu można z niego komfortowo korzystać. 

Minusem, który ma ogromny wpływ na wygodę użytkowania jest z pewnością niewielka pojemność baterii, która wynosi zaledwie 2200 mAha. Co więcej w zestawie próżno szukać ładowarki, która szybko zasiliłaby produkt. Producent dołącza do niego kabel USB – USB C, który choć ładuje pistolet, robi to znacznie wolniej, niż dzieje się to w przypadku tradycyjnego zasilania. 

Jeżeli jesteś osobą początkującą, która dopiero rozpoczyna przygodę z pistoletami do masażu i szukasz urządzenia, które nie zawiedzie Cię stosunkiem jakości do ceny, możesz rozważyć nabycie tego urządzenia. 

Zalety pistoletu:

 • niska waga;
 • dobry stosunek jakości do ceny;
 • 6 wymiennych końcówek;
 • szeroki zakres obrotowy.

Wady przyrządu:

 • mała pojemność baterii;
 • ładowanie poprzez kabel USB, a nie tradycyjną, szybszą ładowarkę;
 • jedynie 4 poziomy kontroli obrotów.

Ostatni, który zwrócił naszą uwagę – Medivon Gun Mini R

Pistolety do masażu Medivon Gun Mini R to miniaturowe przyrządy do masażu wibracyjnego, który choć posiada trochę niedoskonałości, może sprawdzić się w niektórych sytuacjach. Zaletą, jaka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często podróżują, są kompaktowe wymiary produktu oraz jego niska waga – 0,2 kg. Rozwiązanie to sprawiło, że podczas masażu nie będą męczyły się ręce użytkownika. 

Pistolety Medivon Gun Mini R wyposażono w 6 wymiennych końcówek, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w domu niewymagających użytkowników. Niestety jego stosunkowo wysoka cena sprawia, że ten miniaturowy pistolet jest wybierany przez wiele osób w ostateczności, a szkoda bo w segmencie miniaturowych masażerów pistoletowych jest jednym z najlepszych urządzeń.

Medivon Gun Mini R wyposażono w 5 trybów masażu. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 2400 uderzeń na minutę. Biorąc pod uwagę wielkość urządzenia, trzeba przyznać, że wynik ten jest przyzwoity. 

Producent wyposażył to urządzenie w baterię o pojemności 2600 mAh, jednak warto zwrócić tutaj uwagę na mniejsze napięcie wynoszące 7,4V, które przekłada się na zmniejszoną wydajność przyrządu do masażu. 

Podobnie, jak masażer powyżej, Medivon Gun Mini R także ładowany jest za pomocą kabla USB, co może wydłużyć czas regeneracji baterii. Jeżeli jednak szukasz czegoś lekkiego z pewnością będziesz zadowolony z tego urządzenia. 

Zalety pistoletu do masażu Medivon Gun Mini R:

 • poręczny, dzięki niewielkim rozmiarom
 • mała waga;
 • 6 wymiennych końcówek.

Wady tego urządzenia do masażu:

 • mała pojemność baterii;
 • ładowanie poprzez kabel USB;
 • stosunkowo wysoka cena.
Pistolet do masażu
Pistolet do masażu wibracyjnego

Na co zwrócić szczególna uwagę wybierając pistolet do masażu?

Powyżej przedstawiliśmy kilka pistoletów do masażu wibracyjnego, które są w stanie zadowolić najbardziej wymagających Klientów. Pamiętaj jednak o tym, że zarówno kolejność, jak i wybór poszczególnych produktów zostały stworzone na podstawie naszych subiektywnych odczuć. 

Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając pistolet do masażu wobracyjnego?

Jeżeli wybierzesz masażer z którychś, jakie podaliśmy, będziemy się cieszyć, że nasz artykuł Ci się przydał. Jeżeli jednak będziesz poszukiwał dalej, zwróć szczególną uwagę na kilka aspektów, jakie powinny spełniać pistolety do masażu wibracyjnego. Należą do nich:

 • pojemność baterii – wybierając odpowiedni przyrząd do masażu sprawdzaj nie tylko pojemność baterii, ale także napięcie na jakim pracuje. Dzięki temu masażer nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj wskaźnik naładowania, który posiada choćby masażer Hypervolt. Pamiętaj, szukając idealnego pistoletu w przypadku baterii zasada jest jedna – im więcej, tym lepsze urządzenie otrzymasz;
 • ilość końcówek masujących – im większy wybór tego elementu, tym możesz mieć pewność, że praca na poszczególnych mięśniach nie będzie problemem. Pamiętaj, że każda z końcówek przeznaczona jest do masowania innej części ciała;
 • zakres obrotów – im większy zakres obrotów, tym dla Ciebie lepiej. Szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z masażem wibracyjnym. Możliwość regulacji mocy i dopasowania jej do swoich potrzeb jest tutaj kluczowa. Będziesz mógł bowiem lepiej wykorzystać możliwości urządzenia;
 • tryby pracy – tutaj sytuacja jest podobna do zakresu obrotów. Im więcej możliwości regulacji pracy, tym lepiej dopasujesz pistolet do masażu do swoich potrzeb i swojego ciała;
 • waga – jak można się spodziewać, lżejszy pistolet oznacza lepszy komfort użytkowania. Najmniej ważące modele pozwalają Ci wygodnie docierać do najmniejszych partii ciała i masować głęboko położone mięśnie; 
 • kształt – choć omawiane urządzenie do masażu wibracyjnego kojarzy się dosłownie z pistoletem, niektórzy producenci oferują produkty, które odbiegają od tego wyglądu (o jednym wspominaliśmy w naszym rankingu). Wybierając odpowiednie narzędzia dobrze jest zwrócić uwagę na to, który ma najbardziej ergonomiczny kształt. Tylko dobrze dobrany pistolet pozwoli na swobodny docisk poszczególnych końcówek, dzięki czemu terapia jest skuteczna w 100%. 

Kiedy warto wykorzystać pistolety do masażu?

Pistolety do masażu to urządzenia, które doskonale sprawdzają się zarówno w czasie rozgrzewki, jak i po wyczerpującym treningu. Dzięki nim można bowiem z powodzeniem rozluźnić mięśnie i sprawić, że szybciej się zregenerują. Czy te dwa aspekty są jedynymi, dla których warto nabyć ten przyrząd do masażu wibracyjnego? Oczywiście, że nie! Poniżej przedstawiamy inne korzyści, które sprawiają, że pistolety do masażu stają się coraz popularniejsze:

 • zmniejszają się stany zapalne mięśni;
 • poprawia się krążenie krwi w organizmie;
 • pozwala na dotarcie do bolesnych punktów spustowych i ich rozbicie, co znacznie zmniejsza dolegliwości bólowych;
 • masaż pistoletem wibracyjnym pomaga przywrócić użytkownikowi prawidłową postawę ciała;
 • odpręża i pomaga się zrelaksować po ciężkim dniu i wysiłku fizycznym;
 • doskonale zastępuje wizyty u fizjoterapeuty;
 • pomaga pozbyć się niechcianego cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Jeżeli chodzi o zalety pistoletów do masażu wibracyjnego, to należą do nich:

 • oszczędność czasu i pieniędzy (nie musisz jeździć do gabinetu fizjoterapeuty, umawiać się na wizyty, stać w korkach itp.)
 • wygoda;
 • dostępność urządzenia 24 h/dobę.
Masażer Hypervolt - regeneracja i leczenie urzaów
Pistolet do masażu wibracyjnego

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania pistoletu do masażu?

Choć wydawać by się mogło, że pistolety do masażu są idealnymi przyrządami pozbawionymi wad, istnieją przeciwwskazania, które sprawiają, że stosowanie tego masażera może być zabronione. Mowa tutaj m.in. o:

 • uszkodzonej skórze lub więzadłach;
 • przebytych urazach, w których zostały uszkodzone mięśnie;
 • żylakach:
 • nadciśnieniu;
 • miażdżycy;
 • zakrzepicy żył; 
 • dystrofii mięśniowej lub innych rozmaitych zaburzeniach mięśniowych;
 • reumatoidalnym zapaleniu stawów
 • zwyrodnieniach stawów. 

Pistoletów do masażu wibracyjnego nie powinno używać się również:

 • przy dużych tętnicach, np. tętnicy ramiennej, szyjnej lub udowej;
 • okolicach biustu u kobiet;
 • okolicach kości;
 • pobliżu kręgosłupa.

Mamy nadzieję, że zawarte w tym artykule informacje pomogą Ci podjąć słuszne decyzje dotyczące pistoletów do masażu wibracyjnego. Pamiętaj jednak, że istotne jest to, aby przed zakupem takiego urządzenia skontaktować się ze specjalistą lub lekarzem, który jasno określi, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania tego urządzenia. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że masaż wibracyjny jest dla Ciebie bezpieczny, a kupno pistoletu nie będzie stratą pieniędzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − pięć =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close