Nie każdy ma czas, aby regularnie uczęszczać na siłownię. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o siebie dbać. Mając na uwadze fakt, że często poszukujecie rozwiązań, które pozwolą Wam trenować i regenerować się w domu, w dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić przyrządy treningowe, które każdemu pomogą zadbać o kondycję fizyczną i zdrowie. Będą to nie tylko akcesoria do ćwiczeń, ale także narzędzia do masażu wibracyjnego, które pozwolą Ci zregenerować się po wysiłku.


Z artykułu dowiesz się:

kobieta cwiczy z tasma scaled
Kobieta wykonuje ćwiczenia z taśmą oporową

Rynek sprzętu do ćwiczeń i regeneracji organizmu jest niezwykle bogaty. Jeżeli zależy Ci zatem na utrzymaniu odpowiedniej kondycji lub poprawie zdrowia, zapoznaj się z tym, co oferują dla Ciebie producenci sprzętu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Szukając odpowiednich rozwiązań dokładnie przyjrzeliśmy się oferowanemu sprzętowi. Jest go naprawdę dużo, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się omówić tylko najpotrzebniejsze przyrządy, które wspomogą Was w codziennym treningu. 

Dlaczego małe przyrządy do treningu i urządzenia do masażu wibracyjnego sprawdzą się w Twoim domu?

Nie ulega wątpliwości, że nie każdy ma w swoim domu miejsce, w którym mógłby stworzyć siłownię z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że duże maszyny, które zazwyczaj można spotkać w klubach nie wchodzą w grę i trzeba pomyśleć o mniejszych przyrządach treningowych, które pozwolą nam zadbać o kondycję i zdrowie. 

Niektóre osoby, szczególnie te, które dopiero rozpoczynają swoją drogę ze sportem i dbaniem o własne zdrowie, uważają, że efektywny trening to ten na siłowni, gdzie można ćwiczyć na wspomnianych dużych maszynach. Chcemy donieść, że nie jest to prawdą. Sukcesywnie można trenować także w domu, wykorzystując w tym celu niewielkie przyrządy wspomagające, jak np. skakanki, czy gumy do ćwiczeń. Tak niewielkie przyrządy do ćwiczeń, jeśli zostaną umiejętnie wykorzystane, pozwolą Ci zadbać o sylwetkę i zdrowy tryb życia. 

Co więcej, decydując się na mały sprzęt treningowy i regeneracyjny możesz mieć pewność, że nie tylko schowasz go po ćwiczeniach do szuflady. Możesz także zabrać go w każdej chwili w dowolne miejsce, w którym chcesz poćwiczyć. Hotel, park, czy urlop na wsi – małe przyrządy treningowe możesz zabrać ze sobą wszędzie. 

Jakie małe przyrządy do ćwiczeń dostępne są na rynku?

Nie da się ukryć, że każdy sprzęt do ćwiczeń, czy są to przyrządy, czy urządzenia do masażu wibracyjnego, mają swoje wady i zalety. Omówimy dziś pokrótce każde z nich. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci wybrać odpowiednie narzędzia, dzięki którym rozpoczniesz przygodę z samodzielnymi treningami w domu. Nasz przegląd rozpoczniemy od niewielkich akcesoriów, które z pewnością przydadzą Ci się podczas samodzielnego treningu w domu. Pamiętaj jednak o tym, aby zanim cokolwiek zaczniesz robić, spotkać się ze specjalistą, który podpowie, jak wykonywać bezpiecznie ćwiczenia. Dobrze, jeśli spotkasz się także z lekarzem, który ustali, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania określonych treningów. 

Skakanka – najpopularniejszy przyrząd treningowy do ćwiczeń

Choć skakanka wielu osobom kojarzy się z lekcjami wychowania fizycznego w podstawówce, okazuje się, że jest to jeden z najczęściej wybieranych przyrządów, który pozwala wykonać ćwiczenia ogólnorozwojowe. 

Jeżeli choć raz wybierałeś skakankę z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje wiele rodzajów tego produktu, w szczególności biorąc pod uwagę materiał, z jakiego zostały wykonane. My jednak zajmiemy się ich cechami, a nie rankingiem produktów. 

Czego spodziewać się po skakance?

Wybierając odpowiednią dla siebie skakankę pamiętaj o tym, że przyrząd ma różne długości, które musisz dopasować do swojego wzrostu. Na rynku można spotkać skakanki mające regulację długości, dzięki czemu sprzęt można bez problemu dopasować do swoich potrzeb. 

Co więcej, produkt ten może zadziwić Cię różnymi uchwytami – z pianki, plastiku, czy takie, które posiadają łożysko i licznik – to tylko niektóre elementy, jakich możesz spodziewać się po tym przyrządzie. 

Producenci chcąc zadowolić swoich Klientów poszli o krok dalej i oddają w ich ręce skakanki, które dedykowane są ćwiczeniom na różnym podłożu, np. na trawie lub betonie. Na to także zwróć uwagę, jeśli zależy Ci na efektywnych ćwiczeniach z tym przyrządem. 

Dlaczego warto wybrać skakankę do swojej domowej siłowni?

Skoro już wiesz, czego spodziewać się po skakankach, przyszedł czas na to, aby określić, co dają ćwiczenia z użyciem tego przyrządu. Otóż dzięki nim znacznie poprawisz swoją kondycję oraz wydolność organizmu, co sprawi, że wykonanie innych, bardziej zaawansowanych ćwiczeń nie będzie dla Ciebie żadną trudnością. 

Przyrządy treningowe – gumy oporowe i ich wpływ na poprawę sylwetki

Gumy oporowe to niewielkie i proste w użyciu przyrządy treningowe. Choć wyglądają niepozornie, podczas treningu jesteś w stanie wiele z nimi zdziałać. Decydując się na odpowiednio dobrane ćwiczenia możesz ćwiczyć każdą partię ciała. Wystarczy np. zaczepić gumę o stopę i chwycić jej drugi koniec dłonią. W taki sposób uginając odpowiednio ramiona możesz z powodzeniem ćwiczyć biceps, a jeżeli będziesz unosił i opuszczał nogę, wzmocnisz mięśnie nóg. Wspomniane ćwiczenia to tylko przykłady aktywności, w jakich  guma pomoże Ci osiągnąć maksimum. Tak naprawdę kiedy weźmiesz taśmy do ćwiczeń do ręki, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i Twoje zdrowie. 

cwiczenia z tasma w domu scaled
Kobieta ćwiczy z czerwoną taśmą oporową

Jakie zalety mają gumy do ćwiczeń?

Ćwiczenia wykonywane z taśmami oporowymi są bezpiecznym sposobem na urozmaicenie codziennego treningu. Taśmy tego typu sprawdzają się szczególnie w czasie wykonywania treningu ogólnorozwojowego, siłowego, bokserskiego, pływackiego, czy podczas treningu piłkarskiego. Jak zatem widać, może je wykorzystywać każdy sportowiec, ale nie tylko. Amatorzy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z domową siłownią także pokochają je od pierwszego użycia. 

Jedną z najważniejszych korzyści, jakiej można spodziewać się po gumach oporowych, jest ogólna poprawa sprawności całego organizmu. Można liczyć na poprawę jego wydolności oraz wytrzymałości. Prawidłowo przeprowadzony trening z użyciem taśm oporowych sprawia, że wzmacniają się nasze mięśnie i zwiększa się nasza siła. Poprawia się także stabilizacja i koordynacja całego organizmu, a także wzmacniają się mięśnie posturalne. 

Trening z użyciem taśm rozwija pomysł równowagi, a także zwiększa elastyczność stawów i mięśni. Sprawia także, że nasza sylwetka staje się szczuplejsza. Ta ostatnia informacja z pewnością przypadnie do gustu paniom, które chcą się pozbyć kilku centymetrów z obwodu. 

Jak widać powyżej, wystarczy kilka prostych ćwiczeń z taśmami, aby wzmocnić mięśnie pośladów, ud, pleców, klatki piersiowej i ramion, a także popracować skutecznie nad masą mięśniową pozbywając się jednocześnie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. 

Trening z taśmami może być ciekawy i wyczerpujący

Jeżeli myślisz, że trening z taśmami jest nudny, spieszymy donieść, że jesteś w błędzie. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia, które połączysz z innymi akcesoriami, a będziesz w stanie odbyć intensywny i satysfakcjonujący Cię trening. 

Co więcej, decydując się na kupno taśmy oporowej możesz mieć pewność, że ćwiczenia będziesz w stanie wykonać w każdym miejscu. Przyrząd ten ma bowiem niewielkie rozmiary, dzięki czemu schowasz go zarówno do walizki, torby podróżnej, a nawet do kieszeni. 

Jakie gumy oporowe wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gum oporowych. Można je podzielić nie tylko ze względu na kolor, ale również zastosowanie. Dlatego jeszcze przed zakupem warto sprawdzić, która będzie dla Ciebie najlepsza. Wybierając taśmę warto rozciągnąć ją około 15 razy. Jeżeli zrobisz to bez problemu, ten model będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem (jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gum oporowych i ich wyboru, kliknij TUTAJ). 

Rozpoczynając treningi z udziałem taśmy, warto wybrać model, który cechuje mniejszy opór. W miarę upływu czasu, kiedy Ty i Twoje ciało oswoicie się z tym przyrządem, możesz wybierać produkty, które generują większy opór. Warto jednak mieć na uwadze, że nie ma jednego konkretnego oporu, który pasowałby do konkretnego użytkownika – zawsze o tym pamiętaj. Tak naprawdę powinieneś skupić się na określonych ćwiczeniach, które będą narzucać, jaki opór powinna mieć guma. Dlatego też warto zainwestować w kilka gum o różnych parametrach oporowych. 

Maty do ćwiczeń – przyrządy treningowe, bez których żaden trening się nie odbędzie

Przyrządy treningowe, które powinny znajdować się nie tylko na sali do fitnessu, czy jogi to z pewnością maty. Można również wykorzystać je w domu. Doskonale sprawdzą się podczas rozciągania. 

Jeżeli chcesz wykonywać ćwiczenia w domu, czy w ogrodzie, maty do ćwiczeń będą doskonałym rozwiązaniem. Co więcej, poza sportem, mają one jeszcze wiele innych zastosowań. Można je wykorzystać jako podkładkę pod śpiwór podczas pieszych podróży w góry i nocowania w schroniskach, gdzie zazwyczaj wiele osób śpi na podłodze. Można je także rozłożyć na gorącym piasku na plaży zamiast koca. Choć sama mata nie ma wpływu na ćwiczenia, Twoje ciało z pewnością podziękuje Ci, że nie musiało podczas treningu leżeć na gołej podłodze. Co więcej, ten przyrząd treningowy po zakończeniu ćwiczeń z powodzeniem można zwinąć i schować w kącie szafy. 

mata do akupresury
Mata do masażu wibracyjnego

Piłka do ćwiczeń – doskonałe przyrządy treningowe nawet dla kobiet w ciąży

Ostatnim z niewielkich przyrządów treningowych, który możesz wykorzystać w swoim domu jest piłka do ćwiczeń. Jeżeli wybierzesz odpowiedni model, będziesz mógł wykorzystać go nie tylko podczas treningu, ale również odpoczynku. Niektóre piłki mogą bowiem służyć jako fotel. Można na nich siedzieć i leżeć, a tym samym rozciągać i wzmacniać mięśnie głębokie. Nie da się ukryć, że piłka do ćwiczeń bardzo korzystnie wypływa na plecy, a także poprawia poczucie równowagi. Jest to jeden z największych przyrządów treningowych, o jakich dziś mówiliśmy. Nie da się go schować tak, żeby nie był widoczny. Jeśli jednak wykorzystuje się piłkę jako dodatkowe miejsce do siedzenia, może być ona akceptowalna nawet w salonie. 

Duże piłki do ćwiczeń to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają wady postawy i skarżą się na chroniczne bóle kręgosłupa. Leżąc na piłce bez problemy można odciążyć kręgosłup i pozwolić mu się rozciągnąć. Co więcej osoba ćwicząca angażuje do pracy wszystkie mięśnie kluczowe dla zachowania prawidłowej postawy ciała. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które w domowym zaciszu chcą przeprowadzić nie tylko trening, ale także rehabilitację. 

Jakie przyrządy treningowe warto wybrać?

Powyżej przedstawiliśmy najczęściej stosowane w domach przyrządy treningowe. Zapewne zastanawiasz się teraz, które sprawdziłyby się w Twoim przypadku. Podczas wyboru odpowiednich urządzeń do ćwiczeń, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Aby ułatwić Ci zadanie, poniżej zgrupujemy najczęściej wymieniane przez ludzi cele i zestawimy je z przyrządami, dzięki którym możesz osiągnąć zamierzony efekt:

  • trening siłowy – gumy oporowe;
  • trening koordynacyjny – skakanka;
  • rozciąganie – piłka, mata, taśmy oporowe.

Na jakie większe przyrządy treningowe warto zwrócić uwagę?

Jeżeli masz możliwość stworzenia siłowni lub sali fitness w swoim domu, warto zastanowić się nad tym jaki sprzęt oprócz małych urządzeń sprawdzi się w takim miejscu. Rowerek stacjonarny, orbitrek lub bieżnia to te przyrządy treningowe, których kupno z pewnością warto rozważyć. Dzięki nim we własnym domu z powodzeniem przeprowadzisz trening cardio. Mając mini siłownię we własnym domu nie będziesz miał wymówki, że na zewnętrz pada deszcz lub jest zimno i nie chce Ci się wychodzić na siłownię. 

Ciekawym rozwiązaniem, nad którego nabyciem warto się zastanowić, jest wioślarz, czyli egometr. Dzięki niemu do pracy pobudzisz wszystkie partie ciała. Doskonale sprawdza się w rękach zaawansowanych sportowców, jak i osób początkujących. Ciekawe jest to, że urządzenie wyposażone jest w specjalny elektryczny moduł, który wskazuje najlepsze obciążenie dla danej osoby. Początkujący powinni ustawić go na 70 – 80% maksymalnego tętna. Osoby zaawansowane mogą wykonywać na nim trening interwałowy, tzn. przez krótki okres czasu pracować do osiągnięcia tętna maksymalnego, aby później wprowadzić organizm w stan spoczynku. Można wykonać kilka takich cykli. 

Innymi narzędziami, które sprawdzą się w małej domowej siłowni są z pewnością sztangi, ławki i atlasy, czyli sprzęt dla osób, które kochają sporty siłowe. Dzięki nim nie tylko pozbędą się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również rozbudują masę mięśniową. 

Nie bez znaczenia będą również tutaj wszelkie narzędzia do masażu wibracyjnego, ale o nich za chwilę. 

Jakie narzędzia do masażu wibracyjnego sprawdzą się po domowym treningu?

Choć masażery wibracyjne są nowością na rynku, coraz więcej osób sięga po nie widząc, jakie zalety mają poszczególne urządzenia. Bez względu na to, który wybierzesz, doskonale sprawdzi się podczas rozluźnienia mięśni po treningu, a także rozgrzania ich przed ćwiczeniami. Ponadto, istnieje wiele udowodnionych zalet masażu wibracyjnego, który ma doskonały wpływ na zdrowie. Jakie przyrządy do masażu wibracyjnego warto wykorzystać do ćwiczeń w domu? Poniżej opisujemy najpopularniejsze rozwiązania. 

Pistolet do masażu wibracyjnego

Jak sama nazwa wskazuje, pistolet do masażu wibracyjnego swym wyglądem przypomina „pistolet”. Przyrząd ten stworzono z myślą o rozluźnieniu napiętych mięśni oraz poprawie przepływu krwi w organizmie. Jednym z najchętniej wybieranych produktów na rynku jest pistolet wibracyjny Hypervolt

Niedawno przeprowadzone badanie pokazały, że jest to jeden z najlepszych przyrządów do masażu wibracyjnego, jaki można dostać na rynku. U osób, które zaczęły go stosować zauważono znaczną poprawę funkcjonowania mięśni. Z urządzenia może korzystać każda osoba, która odczuwa ból, a w szczególności bóle mięśni. Choć mogą go używać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, najczęściej spotykany jest w rękach sportowców, którym zależy na rozluźnieniu ciała. Doskonale sprawdza się również u osób cierpiących na rozmaite bóle ciała, które często nie pozwalają im zasnąć oraz u tych, które całe dnie spędzają przed komputerem, co powoduje u nich częste napięcia szyi, ramion i górnego odcinka kręgosłupa. 

Choć terapia pistoletem do masażu jest nieszkodliwa, istnieją sytuacje, w których stosowanie masażu wibracyjnego nie jest wskazane. Zanim zatem wybierzesz tę formę regeneracji, skontaktuj się z lekarzem, który określi, czy wspomniany zabieg może być wykonany, czy jednak powinieneś go zaniechać. 

Pistoletu do masażu nie powinno się stosować na uszkodzonych więzadłach, szczególnie zaraz po powstaniu urazu. Można bowiem pogłębić uraz. Narzędzie to nie powinno być także stosowane bardzo blisko kości (i zdecydowanie nie na niej). Jeżeli chorujesz na nadciśnienie, zakrzepicę żył, osteoporozę, czy stwardnienie rozsiane oraz reumatoidalne zapalenie stawów, także powinieneś zrezygnować z użytkowania pistoletu do masażu. 

Pistolet do masażu wibracyjnego Hypervolt
Pistolet Hypervolt

Kiedy warto wykorzystać pistolet do masażu?

Użycie pistoletu do masażu jest wskazane przed treningiem, kiedy mięśnie potrzebują odpowiedniego przygotowania oraz tuż po nim, gdy są spięte po wysiłku i trzeba je rozluźnić. Możesz go także wykorzystać kolejnego dnia po treningu, jeśli chcesz złagodzić pojawiające się bóle mięśniowe. 

Jakich korzyści spodziewać się po pistolecie do masażu?

Największą zaletą posiadania i użytkowania pistoletu do masażu jest z pewnością oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki temu urządzeniu samodzielnie możemy rozmasować bolące mięśnie. Nie musimy jeździć do fizjoterapeuty i tracić czas stojąc w korkach. Co więcej, odpowiednio dobrana końcówka pozwala dotrzeć do trudno dostępnych mięśni, dzięki czemu krótki masaż jest niezwykle skuteczny. 

Pistolet do masażu skutecznie pomaga w regeneracji mięśni, a dodatkowo zwiększa ich mobilność i zakres ruchu. Co więcej, wibracje sprawiają, że poprawia się także przepływ krwi w organizmie. Dzięki masażowi wibracyjnemu jesteś także w stanie zmniejszyć ból, który jest związany z uszkodzeniem tkanek, a także skutecznie zapobiec pojawieniu się opóźnionego bólu mięśni. 

Piłka wibracyjna

Piłka wibracyjna to kolejne urządzenie, które z powodzeniem można wykorzystać przed i po treningu. Dzięki temu, że jest kompaktowych rozmiarów, można ją zabrać ze sobą wszędzie. Nieskomplikowana obsługa sprawia, że użytkownik jest w stanie skupić się na dogłębnym masażu mięśni. Idealnym rozwiązaniem, które od samego początku jest cenione wśród użytkowników, jest piłka wibracyjna Hypersphere, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i mini. Jeżeli zatem będziesz szukał sprawdzonego rozwiązania, będzie to najlepszy z możliwych wyborów. 

Jak korzystać z piłki wibracyjnej?

Pierwszy kontakt z piłką wibracyjną powinien być delikatny. Zbyt mocne jej użytkowanie, zamiast pomóc może jedynie zaszkodzić. Pierwszy masaż powinien się odbyć z użyciem najniższego poziomu intensywności. Jest to moment, w którym możesz sprawdzić, jak Twoje ciało reaguje na wibracje. Zanim rozpoczniesz masaż włącz urządzenie. W momencie kiedy zacznie wibrować, przyłóż je go masowanej części ciała. Jeżeli w czasie zabiegu napotkasz miejsce, które jest bardzo mocno spięte, zatrzymaj się na nim na około 30 sekund. 

Piłka wibracyjna, a właściwie przeprowadzony nią masaż nie powinien wyrządzić krzywdy Twojemu organizmowi pod warunkiem, że na masowanej części ciała nie będziesz zatrzymywał się zbyt długo na jednej części ciała. Jeżeli masz wątpliwości, warto skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który nie tylko wyjaśni zasady działania tego narzędzia, ale także określi, czy w Swoim przypadku istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania piłki wibracyjnej. 

Chcąc poznać swoje możliwości, a także zakres działania piłki wibracyjnej na początku eksperymentuj z jej użytkowaniem. Sprawdzaj na poszczególnych partiach ciała, jak na nie działa. Po kilku dniach zapewne zauważysz pierwsze efekty. Będziesz także wiedział, gdzie najlepiej sprawdza się każdy z trzech poziomów. 

piłka wibracyjna Hypersphere
Piłka wibracyjna do masażu

Kiedy warto zastosować piłkę wibracyjną?

Choć o masażerach wibracyjnych mówi się najczęściej w kontekście regeneracji po treningu, okazuje się, że z powodzeniem można je wykorzystać także przed nim. Eksperci i sami użytkownicy potwierdzają, że piłka wibracyjna doskonale sprawdza się, kiedy chcesz rozgrzać mięśnie. Dzięki temu rozwiązaniu dalszy trening przebiega bez żadnych komplikacji. 

Decydując się na masaż piłką wibracyjną warto mieć na uwadze, że już po kilku minutach krew w żyłach płynie szybciej, co powoduje nie tylko lepszą przemianę materii, ale również zwiększenie temperatury mięśni. Wibracje doskonale pobudzają także układ nerwowy, dzięki czemu całe ciało zostaje doskonale pobudzone do wysiłku fizycznego. Jak zatem widać, masaż wibracyjny przy użyciu piłki powinien stać się stałą częścią rozgrzewki. Wibracje powinny być wykorzystane w tych partiach ciała, które będą narażone na największy wysiłek.

Wałek wibracyjny

Wałek wibracyjny to urządzenie, które polecane jest przez fizjoterapeutów. Dzięki niemu jesteś w stanie uzupełnić ćwiczenia rozciągające i relaksujące tuż po treningu. Większość dostępnych na rynku wykonano z syntetycznej, wytrzymałej pianki, która jest gładka lub na której można znaleźć wypustki. Jednym z najpopularniejszych wałków wibracyjnych jest Vyper 2.0

Decydując się na skorzystanie z rollera wibracyjnego nie musisz mieć specjalnych umiejętności. Wystarczy, że produkt podłożysz pod mięsień, który chcesz rozmasować i wykonasz podłużne rolowanie. Dzięki temu rozbijesz zgrubienia, jakie powstają podczas treningu wskutek przeciążenia mięśni. 

Jakich korzyści spodziewać się po masażu rollerem wibracyjnym?

Przeciążenia w mięśniach pojawiają się w momencie, kiedy źle rozplanujesz wysiłek fizyczny. Najczęściej popełnianym błędem jest wykonywanie zbyt intensywnych ćwiczeń, na które Twoje ciało nie zostało odpowiednio przygotowane. Co więcej, jeśli wykonujesz je nieregularnie lub nie zachowujesz przerw koniecznych do regeneracji organizmu, możesz mieć pewność, że po treningu pojawi się ból mięśni zwany potocznie „zakwasami”. Kolejnym, często popełnianym błędem, jest brak rozciągania tuż po treningu. Pomijając tę końcową część ćwiczeń powodujesz, że powięź (tkanka, która otacza mięśni, kości i stawy) traci swoją elastyczność, co doprowadza do pojawienia się bólu i dyskomfortu, jaki objawia się w postaci ciągnięcia. 

Dzięki rollerowi wibracyjnemu możesz samodzielnie wykonać masaż, który uelastyczni powięź i jednocześnie pozwoli pozbyć się zgrubień, które podczas treningu powstały na tkance łącznej. Co więcej pozwoli także na zwiększoną produkcję kolagenu. Dzięki temu powięź staje się bardziej elastyczna, dzięki czemu nie pojawia się ból, a co najważniejsze – zapobiega pojawieniu się bolesnych kontuzji. 

Mamy nadzieję, że zdałeś sobie sprawę z tego, że rollowanie ciała znacznie poprawi i przyspieszy proces regeneracji Twojego organizmu. 

Rollery doskonale sprawdzają się nie tylko podczas regeneracji, ale także w czasie rehabilitacji mającej na celu walkę z bólami kręgosłupa. Te pojawiają się najczęściej przez występowanie przeciążeń i przykurczy mięśni znajdujących się przy kręgosłupie. Schorzenia to wywołują ucisk na nerwy i powodują ból. Rollowanie bolących pleców pozwala rozluźnić spięte mięśnie, a tym samym uwolnić się od dyskomfortu. 

roller wibracyjny
Roller Vyper 2.0.

Podsumowanie

Ćwiczenia w domu nie są niczym strasznym. Odpowiednio dobrane przyrządy treningowe pozwalają dobrze rozplanować cały trening. Dzięki temu oszczędzasz czas, jaki musiałbyś przeznaczyć na dojazdy do najbliższej siłowni lub klubu fitness. W tym wpisie chcieliśmy Ci pokazać, że Wystarczy odpowiednio dobrać narzędzia, aby móc stworzyć własną, małą siłownię w domu. Co więcej, większość z nich możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce na ziemi. Mowa tutaj nie tylko o skakance, czy taśmach oporowych, ale także wymienionych wyżej masażerach wibracyjnych, których niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieszczą się w każdej walizce. 

Co więcej, każdy sprzęt, jaki wybierzesz, możesz dopasować do swoich celów treningowych, ilości miejsca w mieszkaniu i możliwości finansowych. Wystarczy zapoznać się z ofertą rynkową i proponowanymi w niej narzędziami. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close