Urządzenia do masażu wibracyjnego podbijają rynek. Nic w tym dziwnego, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dbałość o swój organizm. Okazuje się, że masaż wibracyjny jest doskonałym uzupełnieniem treningu personalnego. Co warto wiedzieć na jego temat? Kiedy masaż wibracyjny łączy się z pracą trenera? Jakie narzędzia mogą wspomóc trening personalny?


Z artykułu dowiesz się:

masażer wibracyjny
Wibracyjny masażer ręczny Hypervolt

Chcąc utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji, warto połączyć ze sobą trening personalny z masażem wibracyjnym. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze ciało będzie przez długi czas sprawne. Zastanawiasz się dlaczego? Mamy nadzieję, że poniższy wpis rozwieje Twoje wątpliwości. 

W jaki sposób masaż wibracyjny może uzupełniać trening personalny?

Masaż to jedna z form leczenia narządów ruchu w momencie, kiedy pacjent odczuwa ból — pleców, kręgosłupa, czy kończyn. Jest to także doskonałe rozwiązanie, jeśli chce się zmniejszyć obrzęki, jakie powstały wskutek bolesnych urazów. 

Niektóre osoby udają się do specjalistów, kiedy czują, że ich ciało jest napięte, sztywne i brakuje mu elastyczności. Wówczas masaż nie tylko przynosi ulgę w bólu, ale także aktywizuje mięśnie do działania, dzięki czemu ciało rozluźnia się. Co więcej, dzięki zabiegowi znacznie zmniejszą się obrzęki, a ciało staje się sprawniejsze. Pacjent może także się zrelaksować. 

Aby osiągnąć powyższy stan, masaż wibracyjny powinien być wykonywany regularnie. Co więcej, pacjent powinien pracować nad każdą częścią ciała i zrezygnować ze starego trybu życia. W przeciwnym wypadku bóle i sztywność będą nawracać. Jesteś ciekaw, jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać, aby Twoje ciało wróciło do dawnej sprawności? Zanim wykonasz pierwszy masaż wibracyjny, skontaktuj się z lekarzem i fizjoterapeutą, którzy jasno określą, czy możesz wykonywać taki zabieg i w jakim zakresie. 

Czym jest masaż wibracyjny w treningu personalnym?

Trenerzy personalni coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że masaż wibracyjny koresponduje z treningami i aktywnością fizyczną. Dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie konsekwencji złych nawyków. Dzięki niemu nie pojawiają się ponowne napięcia, ból czy dyskomfort. 

Trening w tym wypadku może stać się elementem profilaktyki. Po rozluźnieniu mięśni dzięki zabiegom masażu można przystąpić do ćwiczeń, które sprawią, że określone partie ciała zostaną wzmocnione. Co da taki trening? Otóż sprawi, że masaż może okazać się zbędny, ponieważ regularne ćwiczenia pozwolą wzmocnić poszczególne części ciała, dotlenić je i zaktywizować mięśnie, dzięki czemu ból i dyskomfort przestaną występować. Niemniej, jednak jeśli będziesz miał możliwość wykorzystania piłki wibracyjnej, czy pistoletu, zdecyduj się na taki masaż. Sprawi on, że odprężysz się i zrelaksujesz, a także pomożesz mięśniom w szybszej regeneracji. 

Masaż wibracyjny to dobra rozgrzewka

Wiele osób przychodząc na siłownię koncentruje się jedynie na ćwiczeniach siłowych, kompletnie zapominając o rozgrzewce. Nie jest to dobre rozwiązanie. Brak odpowiedniego przygotowania mięśni do dużego wysiłku oraz zakończenia ćwiczeń (np. rozciągania, czy rolowania) może w niedalekiej przyszłości spowodować wiele konsekwencji. W tym wypadku można mówić o silnym bólu mięśni, obrzękach i nieprzyjemnym napięciu. Jeżeli po treningu odczuwasz takie dolegliwości, pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj masaż wibracyjny. Zapytaj o niego swojego trenera. Z pewnością doradzi Ci nie tylko najlepszy sprzęt, ale również najlepsze ćwiczenia. 

urządzenie do masażu wibracyjnego
Masażer wibracyjny Hypervolt

Jak zadbać o własne ciało?

Jeżeli chcesz uniknąć powtarzających się napięć i bólu, musisz odpowiednio podejść do swojego ciała i narządu ruchu. Drogą do sukcesu jest na pewno uświadomienie sobie, że ciało pozwala człowiekowi przez całe jego życie na ruch i wykonywanie wielu czynności w ciągu dnia, na które w ogóle nie zwracamy uwagi. Dopiero kiedy nasze ciało odmówi posłuszeństwa i pojawią się trudności, wówczas wiele osób zaczyna o tym myśleć. Często wtedy bywa już za późno. Warto zatem pamiętać o profilaktyce, która może w wielu przypadkach uchronić nasze ciało i narządy ruchu przed bólem, czy chorobami. 

Często nasze ciało traktujemy po macoszemu, zupełnie inaczej, jak nowe auto, o które dbamy jak o własne dziecko. Samochód regularnie zaprowadzany jest do mechanika, sprawdzane jest, czy wszystko jest sprawne. Dlaczego zatem nie robimy tego samego z naszym ciałem? Gdyby tak było zapewne bylibyśmy zdrowsi, a nasze ciało byłoby w lepszej kondycji. Przyglądajmy się zatem naszemu ciału i jeśli daje ono jakieś znaki — reagujmy. Dbajmy także o profilaktykę. Często bowiem wystarczą regularne ćwiczenia i masaż wibracyjny, aby przez wiele lat narząd ruchu był sprawny w 100%

masażer ręczny
urządzenie wibracyjne do masażu ciała

Jaki wpływ na poszczególne partie ciała ma pistolet do masażu Hypervolt?

Na rynku dostępnych jest wiele masażerów wibracyjnych, które mają pomóc nie tylko w usunięciu pojawiającego się bólu, regeneracji po treningowej, ale także w profilaktyce. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych jest pistolet do masażu Hypervolt. Dzięki niemu masaż wibracyjny jest niezwykle efektywny, a jego jakość można porównać do pracy z doświadczonym fizjoterapeutą. Wspomniany przyrząd stosują chętnie sportowcy z całego świata, a także ludzie aktywni. Chętnie sięgają po niego także osoby, które profilaktycznie chcą zadbać o swoje zdrowie i uniknąć kontuzji związanych z narządem ruchu. Użytkownikami, którzy chętnie wykorzystują pistolet Hypervolt w swojej pracy są także fizjoterapeuci i trenerzy personalni. Ci pierwsi zdają sobie sprawę, że dobrze wykorzystany, masażer jest w stanie pomóc im osiągnąć dokładnie takie same rezultaty, jakie daje terapia manualna, jednak w krótszym czasie. 

Czym charakteryzuje się masażer Hypervolt?

Producenci tego urządzenia zadbali o to, aby ten pistolet do masażu wyróżniał się na rynku. Wyposażono go w trzy stopnie intensywności wibracji, gdzie najwyższy poziom cechuje 3,200 uderzeń na minutę. Posiada 5 wymiennych końcówek, jest lekki i niewielkich rozmiarów. Jak zatem widać — odpowiada na potrzeby wszystkich użytkowników — zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych (profesjonalnych sportowców, którym  zależy na szybkiej i skutecznej regeneracji). 

Masaż wibracyjny z użyciem pistoletu Hypervolt — jakich korzyści można się spodziewać masując poszczególne części ciała?

Skoro tak zachwalamy pistolet do masażu wibracyjnego Hypervolt, przyszedł czas na to, abyście zapoznali się z korzyściami, jakie płyną z jego stosowania. Mamy nadzieję, że wówczas przyznacie nam rację, że stosowanie tego narzędzia jest niezbędne, jeśli chce się utrzymać nasze ciało w pełnym zdrowiu.

Największe korzyści z masażu wibracyjnego

Stopy

masując tę część ciała i nie używając własnej siły, a jedynie mocy wibracji, jesteś w stanie zmniejszyć pojawiające się napięcie, a także aktywować receptory znajdujące się na stopach i ograniczyć ból;

Łydki

Kiedy mięśnie łydek są zbyt aktywnie wykorzystywane, w okolicy ścięgna Achillesa może pojawić się ból. Dzięki specjalnej nakładce (widełki) możesz masować tkankę mięśniową omijając ścięgno. Masażer dociera do niej, zmniejszając ból i sztywność. Często dolegliwości całkowicie ustępują;

Mięsień dwugłowy uda

Dzięki okrągłej głowicy jesteś w stanie dotrzeć do wrażliwych punktów tego mięśnia i ograniczyć ból, jaki pojawia się w tych miejscach. 

Mięsień czworogłowy uda

Tte partie ciała bardzo często są poddawane za dużym obciążeniom. Wówczas pojawia się zwiększona aktywność mięśni pośladkowych. Decydując się na masażer pistoletem Hypervolt jesteś w stanie znacznie zwiększyć krążenie krwi i limfy we wspomnianej grupie mięśniowej;

Pasmo biodrowo-piszczelowe

Wykorzystując punktową głowicę Hypervolta jesteś w stanie rozluźnić punkty spustowe, które są położone w tej części ciała, a które bywają bardzo bolesne;

Biodra

Zapewne zauważyłeś, że mięśnie bioder bywają bardzo wrażliwe na ucisk. Dzięki odpowiednim nakładkom masażera Hypervolt jesteś w stanie dotrzeć do najwrażliwszych punktów i mięśni z tej grupy mięśniowej nie narażając ich na dodatkowy ucisk. Wykonując prawidłowo masaż wibracyjny, jesteś w stanie precyzyjnie i dogłębnie je wymasować, pozbywając się tym samym bólu i dyskomfortu; 

Pośladki

Kiedy długo przebywasz w jednej pozycji, mięśnie pośladków potrafią się „wyłączyć”. Podczas masażu z użyciem pistoletu Hypervolt jesteś w stanie pobudzić je i przywrócić do dawnej sprawności;

Klatka piersiowa

Długotrwałe zaokrąglenie barków sprawia, że mięśnie klatki piersiowej bywają spięte, przez co przestają pracować prawidłowo. Decydując się na masaż wibracyjny jesteś w stanie je rozluźnić, dzięki czemu zaczynają pracować prawidłowo, a Ty nie odczuwasz bolesnego dyskomfortu;

Plecy

Samodzielny masaż spiętych mięśni pleców zawsze jest utrudniony. Aby wykonać go prawidłowo, wybierz odpowiednią końcówkę pistoletu. Dotrze ona do głębokich partii, rozluźniając je, a Tobie dając ulgę w bólu. Możesz także poprosić o pomoc drugą osobę, która wykona masaż za Ciebie:

Barki

Mięśnie barków wymagają delikatnej i punktowej pracy. Jest to najtrudniej dostępna część ciała. Aby sobie z nią poradzić, wybierz płaską lub okrągłą końcówkę pistoletu Hypervolt i ustaw odpowiednią intensywność wibracji. Rozwiązanie to sprawi, że ból znacznie się zmniejszy, a Ty przywrócisz swoim barkom prawidłową mobilność. 

Masażer Hypervolt
Pistolet do masażu wibracyjnego

Podsumowanie

Masaż wibracyjny oraz wykorzystywane do niego masażery to rozwiązanie, które jest w stanie szturmem wedrzeć się do treningu personalnego, odnowy biologicznej, czy fizjoterapii narządów ruchu. Korzyści, jakie płyną z jego wykonywania, zwłaszcza pozbycie się uporczywego bólu i napięć to karta przetargowa tej formy leczenia. Co więcej, lekarze i fizjoterapeuci korzystają z tych rozwiązań również w leczeniu napięć emocjonalnych. Dzięki masażowi wibracyjnemu z sukcesem można walczyć z depresją, nerwicą, czy stanami lękowymi. Jak zatem widać, zabiegi tego typu mają szerokie zastosowanie. 

Pamiętaj zawsze o jednym! Wspomnieliśmy o tym na początku, jednak powtórzymy to raz jeszcze — zanim wykonasz masaż wibracyjny, skontaktuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który określi, czy możesz poddać się takiemu zabiegowi i w jakim zakresie. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close