Pogoda pełna słońca i ciepłe dni sprzyjają treningom na świeżym powietrzu. Odpowiednie dotlenienie organizmu sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać znacznie więcej ćwiczeń. Bieganie, jazda na rowerze czy rolkach to tylko niektóre aktywności, jakim się oddajemy. Co więcej, trasy nagle się wydłużają, a my wykonujemy ćwiczenia coraz szybciej. Czy jednak jest to dobra droga? Co na to nasze mięśnie? Okazuje się, że intensyfikacja ćwiczeń sprawia często, że na początku ćwiczeń pojawiają się zakwasy i towarzyszący im ból. Jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami? Najlepszym rozwiązaniem jest masaż we własnym zaciszu. Do tego zadania warto wykorzystać pistolet do masażu i inne urządzenia wibracyjne, które pomogą poradzić sobie w walce z bólem. 


Z artykułu dowiesz się:

masażer wibracyjny
piłka Hypersphere

Masaż wibracyjny jest zbawieniem dla osób, które podczas treningów nabawiły się zakwasów lub kontuzji. Jeżeli zastanawiasz się, czy Tobie również mógłby pomóc, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią wpisu, gdzie poznasz zalety stosowania poszczególnych narzędzi. 

Jak na ciało działa pistolet do masażu?

Pistolet do masażu jest rodzajem masażera pulsacyjnego, który wyposażono w wymienne końcówki oraz poziomy pracy. To niewielkie urządzenie, które swym kształtem przypomina nieco pistolet lub wiertarkę zasilane jest zazwyczaj akumulatorem. Brak kabla sprawia, że użytkowanie pistoletu podczas masażu jest znacznie prostsze. Z powodzeniem można dotrzeć do każdej partii ciała. Wymienne końcówki, które dołączono do masażera pozwalają w 100% dopasować urządzenie do masażu. Dzięki temu użytkownik jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych partii mięśni. 

Pistolet do masażu – różne funkcje i tryby

Większość dostępnych na rynku pistoletów do masażu wyposażono w wiele przydatnych funkcji, z których najważniejszą jest możliwość zmiany intensyfikacji wibracji. Rozwiązanie to pozwala dopasować moc urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz określonych partii ciała. Zmiany mocy można dokonać zazwyczaj odpowiednimi przełącznikami lub na dotykowym wyświetlaczy LCD. 

Pistolet do masażu – różne rodzaje głowic

Wymienne końcówki to kolejna rzecz, która wyróżnia pistolet do masażu wibracyjnego na tle innych. Wspomniane elementy są przeznaczone do masowania różnych części ciała, dlatego też różnią się między sobą kształtem i budową. Każdy pistolet wyposażony jest zarówno w końcówki miękkie, jak i twarde, do masażu głęboko osadzonych punktów spustowych lub dużych partii ciała. Zazwyczaj pistolety posiadają w zestawie 4 podstawowe głowice. Zdarzają się jednak takie urządzenia, które mają nawet 10 głowic. 

Możliwość dokonania wyboru głowicy i jej zmiany w czasie wykonywania masażu pozwala odpowiednio dopasować siłę, moc oraz kształt o wykonać prawidłowo masaż na danej części ciała. Dzięki temu masaż jest skuteczniejszy i bardziej wszechstronny.

Pistolet do masażu wibracyjnego – zastosowanie

Pistolet do masażu ze względu na swoją budowę oraz wiele dostępnych funkcji można wykorzystać nie tylko do masażu relaksacyjnego, ale również do leczenia bólu, czy regeneracji po treningowej. Wymienne końcówki pistoletu pozwalają używać go praktycznie przy każdej części ciała, dzięki czemu staje się niezwykle uniwersalny i przydatny. Dzięki niemu użytkownik może liczyć na:

 • poprawę krążenia krwi;
 • rozluźnienie spiętych mięśni;
 • wspomaganie szybkiej regeneracji mięśni;
 • złagodzenie dyskomfortu, który pojawia się po intensywnym treningu;
 • uniknięcie kontuzji stawów i ścięgien;
 • wzmocnienie procesu oczyszczanie organizmu z toksyn;
 • ogólną poprawę zdrowia tkanek i mięśni. 

Pistolet do masażu jest rozwiązaniem doskonałym nie tylko dla sportowców, którzy intensywnie trenują. Idealnie sprawdzi się także, jeśli Twoje ciało ulega obciążeniu w czasie pracy. Szybko rozprawi się ze spiętym karkiem, bolącym kręgosłupem, które są wynikiem długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Jest skuteczny także na opuchnięte i bolące nogi, które są skutkiem długotrwałego stania i chodzenia.

urządzenie do masażu wibracyjnego
Wskaźniki nacisku Hypervolt na ciało

Pistolet do masażu – który wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele pistoletów do masażu, które różnią się między sobą budową, ilością głowic, czy mocą. Najczęściej spotykane zestawy mają między 4 a 6 końcówek. Najpopularniejszym, który docenili nie tylko fizjoterapeuci, ale także światowej sławy sportowcy, jest obecnie pistolet do masażu Hypervolt. Posiada on 5 wymiennych głowic. Uważa się, że taka ilość jest wystarczająca do przeprowadzenia skutecznego masażu wibracyjnego. Z powodzeniem spełni wymagania osób masujących się w domu, jak i fizjoterapeutów, czy sportowców, którzy pistolet Hypervolt będą wykorzystywali po treningu lub tuż przed nim. 

Czego spodziewać się po wałku wibracyjnym?

Roller wibracyjny to kolejne urządzenie, które szturmem wdarło się na rynek masażu. Wiele badań, jakie przeprowadzono na tym przyrządzie oraz ciele człowieka potwierdziło, że przynosi on wiele korzyści. Są one pomocne nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także dla osób amatorsko uprawiających różne dyscypliny. Rollowanie sprawia, że zawodnicy są w stanie osiągnąć znacznie lepsze wyniki oraz utrzymać swoje ciało w odpowiedniej dyspozycji. 

Dlaczego roller wibracyjny warto wybrać zarówno przed jak i po treningu?

Odpowiednie przygotowanie ciała do wysiłku fizycznego to podstawa. Warto zatem skorzystać ze zbawiennego wpływu rollera wibracyjnego i przeprowadzić samodzielnie automasaż, który pobudzi mięśnie do dalszego działania. 

Co więcej, użycie wałka wibracyjnego przed treningiem znacznie poprawia osiągi treningowe sportowców. Można także liczyć na większą ruchomość stawów. Takie działanie sprawia, że sportowcy mogą zapobiec bolesnym urazom, które mogłyby pojawić się podczas treningu. 

Rollowanie po treningu także może okazać się zbawienne dla naszego ciała. Rozluźnienie ciała sprawia, że nabierasz „lekkości” i czujesz się odprężony. Nic w tym dziwnego. Wystarczy prawidłowo przeprowadzić masaż z użyciem rollera wibracyjnego, aby tuż po treningu lub nawet kilka dni po nim odczuć wiele korzyści. 

Badania wskazują, że rollowanie ciała, szczególnie okolic powięziowo-mięśniowych ma doskonały wpływ na zwiększenie przepływu krwi w organizmie człowieka, co pozwala odprowadzić z organizmu metabolity. To one w głównej mierze są odpowiedzialne za ból i sztywność mięśni pojawiające się tuż po wysiłku. Warto mieć również na uwadze, że regularne użytkowanie rollera wibracyjnego ma ogromny wpływ na poprawę elastyczności mięśni. Co więcej, sprawia również, że przysłowiowe „zakwasy” są znacznie mniejsze lub w ogóle się nie pojawiają. 

pistolet do masażu wibracyjnego
Masażer Hypervolt

Pistolet do masażu i inne masażery – jakich zalet spodziewać się po masażu rollerem wibracyjnym?

Choć powyżej wymieniliśmy już kilka skutków, jakich można spodziewać się po wykonaniu masażu z użyciem rollera wibracyjnego, poniżej przedstawiamy kolejne zalety. Mamy nadzieję, że sprawią, iż poważnie zastanowisz się nad regularnymi masażami z wałkiem. Należą do nich:

 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia bolesnych kontuzji;
 • rozluźnienie i odprężenie ciała;
 • poprawa gibkości i sprawności ciała;
 • lepsze krążenie krwi w organizmie, które przekłada się na dobre odżywienie komórek i tkanek;
 • szybsza produkcja kolagenu;
 • walka z cellulitem – wałek wibracyjny doskonale rozbija tłuszcz;
 • uwolnienie masowanych mięśni od napięć;
 • znaczna poprawa metabolizmu, dzięki czemu szybciej usuwane są toksyny z organizmu.

Powyższe zalety to tylko te najważniejsze. Widać jednak od razu, że masaż z użyciem wałka wibracyjnego ma zbawienny wpływ nie tylko na sportowców, ale także na zwykłych ludzi, którzy na co dzień zmagają się z efektami ciężkiej pracy. 

Pistolet do masażu czy innych przyrząd? Który roller wibracyjny wybrać?

Rynek urządzeń wibracyjnych wzbogaca się o coraz to nowe propozycje. Poza pistoletami do masażu można na nim wyróżnić także sporo rollerów wibracyjnych, spośród których trzeba zawsze wybrać ten najlepszy dla siebie. Naszym faworytem w tym wypadku jest Vyper 2.0 – masażer, który przypadł do gustu zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Produkt ten posiada dwie różne strefy do masowania – wyżłobioną i gładką. Dzięki temu każdy użytkownik jest w stanie bez problemu dopasować go do swoich potrzeb. Co więcej, wałek ten został wyposażony w trzy poziomy wibracji, które dostosowano do rozmaitych potrzeb, zarówno codziennych, jak i treningowych. Pierwszy z poziomów, którego natężenie wibracji wynosi zaledwie 28Hz doskonale przygotowuje mięśnie do treningu. Można go z powodzeniem wykorzystać w czasie rozgrzewki. Środkowy poziom o natężeniu 32Hz oraz najwyższy o natężeniu 40Hz rozluźniają mięśnie, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem po treningu. Nie tylko zwiększają zakres ruchu, ale także znacznie przyspieszają regenerację mięśni. 

Jakie korzyści przynosi masaż piłką wibracyjną?

Piłka do masażu wibracyjnego to kolejny przyrząd, jaki warto rozważyć, kiedy chce się zapanować nad bólem mięśni. Narzędzie to z powodzeniem można stosować pomiędzy poszczególnymi partiami ćwiczeń lub w czasie pracy. Wykorzystuj je zawsze wtedy, kiedy czujesz, że Twoje mięśnie zaczynają się spinać. Okazuje się, że wystarczy już 15 do 20 sekund masażu, aby poczuć ulgę i zregenerować mięśnie. 

Piłka wibracyjna przyda Ci się nie tylko przed czy w trakcie treningu. Z powodzeniem możesz ją także wykorzystać tuż po jego zakończeniu. Odpowiednia stymulacja mięśni sprawi, że szybko się rozluźnią, a Twoje ciało zacznie odpoczywać. Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty nie tylko używaj jej regularnie, ale także masuj każdą partię spiętych mięśni. Pamiętaj, aby czas masażu wynosił między 1 a 2 minuty na dany obszar. 

Która piłka do masażu wibracyjnego sprawdzi się w Twoim przypadku?

Szukając odpowiedniego przyrządu, zapewne znalazłeś kilka pozycji na rynku. Zarówno specjaliści, jak i wielu sportowców przekonało się o tym, że jednym z najlepszych przyrządów tego typu jest piłka wibracyjna Hypersphere. Zastanawiasz się, czym wyróżnia się spośród innych?

Otóż ten masażer zaskakuje użytkowników skutecznością. Pozwala szybko i bez problemu rozluźnić spięte mięśnie na całym ciele, a także rozbić bolesne punkty spustowe. Niewielkie rozmiary sprawiają, że jest w stanie dotrzeć na najgłębiej położonych mięśni, o których istnieniu wielu z nas nie miało pojęcia, a do których nie da się dotrzeć używając innych przyrządów. 

masażer ręczny, piłka do masażu, piłka do masażu wibracyjnego, masażer wibracyjny, urządzenie do masażu wibracyjnego, przyrząd do masażu wibracyjnego, masażer
Czarna piłka Hypersphere

Jakich korzyści spodziewać się po piłce wibracyjnej Hypersphere?

Przyrząd został stworzony z myślą o osobach, którym zależy na rozluźnieniu powięziowo-mięśniowym. Wydajna bateria sprawia, że bez obaw można używać piłki nawet przez 2 godziny bez konieczności ładowania. Wyróżnikiem są tutaj także trzy poziomy wibracji, które sprawiają, że piłka jest skuteczna. Dzięki mocy 45, 68 i 92 Hz masaż jest zróżnicowany, co ma niebagatelny wpływ na dotarcie do każdego mięśnia położonego w ludzkim ciele. Mięśnie są rozluźnione, dzięki czemu odpoczywają po wysiłku lub są dobrze przygotowane przed intensywnym treningiem. 

Największą zaletą piłki Hypersphere jest to, że dzięki niewielkim rozmiarom jest w stanie trafiać punktowo w miejsca, które powodują w naszym ciele ból i dyskomfort, a co więcej – ograniczają możliwość ruchu. Specjalna konstrukcja sprawia, że piłka wibracyjna Hyperpshere sprawdza się doskonale podczas masażu bioder, łydek, barków, pleców, czy stóp. Jak widać, jest to urządzenie wszechstronne, dzięki któremu możliwy jest efektywny masaż całego ciała. 

Czy mata do akupresury pomoże na obolałe mięśnie?

Maty do akupresury to coraz chętniej wybierany przyrząd do masażu. Nie da się ukryć, że są pomocne w leczeniu bólów kręgosłupa. Radzą sobie także doskonale z rwą kulszową, a także wspomagają rozluźnienie spiętego ciała i mięśni pobudzając jednocześnie funkcjonowanie układu krwionośnego. 

Mata do akupresury idealna do masażu w domu

Nie da się ukryć, że nie każdy ma czas i pieniądze na to, aby regularnie bywać u fizjoterapeuty lub masażysty. Nic zatem dziwnego, że funkcjonalne i skuteczne maty do akupresury cieszą się taką popularnością. Dzięki nim bez żadnych obaw można przeprowadzić samodzielny masaż ciała w domu. 

Matę do akupresury wyposażono w specjalne rozetki z kolcami, które wykonano z tworzywa sztucznego. Kładąc się na nich pacjent zapewnia swojemu ciału określony ucisk, który dzięki odpowiedniemu zagęszczeniu rozetek jest optymalnie rozłożony. Dzięki temu masaż określonych części ciała jest niezwykle efektywny.

zestaw do akupresury
Czarno — zielona mata do akupresury Rea

Jakie korzyści wynikają ze stosowania maty do akupresury?

Mata do akupresury zalecana jest przez specjalistów przy welu schorzeniach, ale głównie sprawdza się przy bólach kręgosłupa. Ma także doskonały wpływ na niwelowanie nadciśnienia, bezsenności i artretyzmu. Pomaga także pobudzić lepszą przemianę materii. 

Regularne sesje na macie do masażu wibracyjnego sprawiają, że odzyskujesz zdrowie, a także znacznie poprawia się Twoje samopoczucie. Jeżeli chcesz pozbyć się bólu pleców, ułóż matę wzdłuż kręgosłupa. Podobne ułożenie pomoże Ci w pozbyciu się bólu towarzyszącego rwie kulszowej lub zwyrodnieniom. Jeżeli chcesz wymasować kark i głowę, poduszkę najczęściej dołączoną do maty ułóż pod karkiem. Dzięki temu uzyskasz działanie przeciwbólowe. 

Bez względu na, to kiedy wykorzystasz matę do akupresury, pamiętaj, że sprzyja ona zwiększeniu się ukrwienia tkanek, co pozwala jednocześnie na zmniejszenie bólu i poprawę ogólnego samopoczucia. 

Jak długo powinien trwać masaż na macie do akupresury?

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy masaże na macie przeprowadzać regularnie. Warto pamiętać, że początkowe sesje powinny trwać nie dłużej niż 15 minut. Za pierwszym razem najlepiej leżeć 5 minut. Z czasem można wydłużać sesje. Kiedy skóra przyzwyczai się do działania tego przyrządu do masażu wibracyjnego, sesję można wydłużyć nawet do 30 minut. 

Początkowo stosowanie maty może spowodować zaczerwienie skóry i dyskomfort. Pamiętaj, że jest to całkiem naturalna reakcja organizmu, która z czasem mija. Jeżeli czujesz, że działanie maty jest zbyt intensywne, połóż na kolce cienki materiał. 

Czy działanie maty do akupresury może być dla pacjenta szkodliwe?

Stosowanie maty do akupresury nie jest wskazane u osób, które zmagają się z chorobami dermatologicznymi, w tym zarówno z grzybicą, jak i zakaźnymi chorobami skóry. Masażu z użyciem tego przyrządu nie powinny także wykonywać osoby, które mają zdiagnozowane zaburzenia krzepliwości, a także chorują na nowotwory czy przeszły zawał serca. Mata nie jest także najlepszym pomysłem dla kobiet w ciąży. Jeżeli masz wątpliwości co do stosowania tego narzędzia, najlepiej zapytaj o to lekarza. 

Która mata do akupresury jest godna uwagi?

Zainteresowanie masażem wibracyjnym jest ogromne. Nic zatem dziwnego, że na rynku co rusz pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Wybór odpowiedniego może być dla wielu osób trudny. Dlatego też poniżej przedstawimy informacje na temat produktu, który naszym zdaniem jest jednym z najlepszych rozwiązań. 

Naszym zdaniem jedną z mat, która doskonale sprawdzi się zarówno wśród sportowców, jak i osób które wiele godzin spędzają w jednej pozycji ciała, jest mata do akupresury Rea Tape. Warto mieć na uwadze, że produkt ten ma potwierdzone właściwości zdrowotne. Dzięki masażowi z jego użyciem jesteś w stanie pozbyć się takich dolegliwości, jak np. bóle głowy, kręgosłupa, barków, czy szyi. Doskonale wpływa także na problemy z depresją czy rwą kulszową. 

Zastanawiasz się, jak skorzystać z maty Rea Tape? Możesz ją z powodzeniem położyć na podłodze, łóżku, a nawet na fotelu w biurze. Dzięki temu jesteś w stanie reagować na ból od razu, kiedy się pojawi. Systematyczne stosowanie maty pozwoli Ci szybko uzyskać pożądane efekty. 

Podsumowanie

Szukając rozwiązań, które będą w stanie wspomóc Twoje ciało w prawidłowym rozwoju i regeneracji, nie jest istotne, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem. Wymienione wyżej propozycje przeznaczone są dla każdej osoby, której zależy na zdrowym trybie życia i poprawie wyglądu i sprawności ciała. Pamiętaj jednak o tym, że zanim użyjesz któregokolwiek z narzędzi, o których pisaliśmy wyżej, skontaktuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który określi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania masażerów wibracyjnych. Specjaliści pokażą Ci także, jak prawidłowo z nich korzystać, dzięki czemu będziesz miał pewność, że w czasie masażu nie zrobisz sobie krzywdy.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close