Urządzenia do masażu wibracyjnego pozwalają przeprowadzić dogłębny i profesjonalny masaż poszczególnych części ciała. Masaż to jedna z forma odprężenia ciała i umysłu, która przydaje się nie tylko sportowcom, ale także osobom starszym, czy tym, które dużo pracują w pozycji siedzącej i nie mają zbyt wiele czasu na poprawę kondycji fizycznej. Wiele osób decyduje się na masaż wibracyjny, który pozwala nie tylko wymodelować sylwetkę, ale także odpowiednio zregenerować ciało przed i po wysiłku. Warto pamiętać, że tylko odpowiednia regeneracja po wyczerpujących ćwiczeniach może sprawić, że nie nabawisz się bolesnych urazów i kontuzji. Masaż, który Ci pomoże nie musi być wykonany z profesjonalnym gabinecie, czy w SPA. Z powodzeniem możesz przeprowadzić go w zaciszu własnego domu, jeśli będziesz posiadał odpowiedni sprzęt. 


Z artykułu dowiesz się:

piłka do masażu wibracyjnego
Piłka Hypersphere

Rynek masażerów wibracyjnych co rusz wzbogaca się o nowe rozwiązania, które mają dać użytkownikom ulgę w bólu, możliwość prawidłowej regeneracji, czy poczucie odprężenia i spełnienia. Przyglądając się ofercie produktowej zapewne zastanawiasz się nad tym, czy te wszystkie urządzenia do masażu wibracyjnego naprawdę dają jakąś korzyść. Odpowiedź na to pytanie jest prosta — TAK! W dzisiejszym wpisie udowodnimy, że jest to prawda. Pamiętaj jednak, że wybrany produkt jest w stanie przynieść założony efekt, jeśli stosujesz go prawidłowo. Zanim zatem zaczniesz się samodzielnie masować, zawsze udaj się do specjalisty — lekarza, który po wywiadzie i wynikach określonych badań stwierdzi, czy możesz używać danego urządzenia. Wizyta u fizjoterapeuty pozwoli Ci natomiast nauczyć się, jak prawidłowo korzystać z piłki wibracyjnej, czy pistoletu do masażu. 

Jak prawidłowo wykonać masaż wibracyjny?

Masaż wibracyjny to nic innego, jak połączenie masażu klasycznego, który tradycyjnie wykonuje się rękoma z masażem przyrządowym, w jakim wykorzystuje się głównie wibracje. 

Masaż wibracyjny doskonale sprawdza się w przypadku usuwania bólu mięśniowego oraz stawowego. Masowane za pomocą pistoletu, piłki lub rollera wibracyjnego części ciała znacznie szybciej się regenerują i rozluźniają, dzięki czemu przyspiesza się ukrwienie skóry oraz tkanek podskórnych. Co więcej, dobrze wykonany masaż wibracyjny pomaga pozbyć się stanów lękowych, depresji, nerwicy, czy innych zaburzeń, które mają podłoże psychiczne. 

Aby dobrze wykonać ten zabieg, warto najpierw udać się fizjoterapeuty, który pokaże, jak wykorzystać przeznaczony do niego sprzęt. Pamiętaj, że masaż wibracyjny powinien rwać maksymalnie 15 do 30 minut. Jeżeli wykonasz go dobrze, będzie dla Ciebie całkowicie bezbolesny. 

masażer ręczny
urządzenie wibracyjne do masażu ciała

Jakie urządzenia do masażu wibracyjnego oferuje rynek i jakie korzyści ze sobą niosą?

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania odpowiedniego urządzenia do masażu wibracyjnego, musisz wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka tego typu narzędzi, które znajdziesz na każdej siłowni, jak również takie, które pozwolą Ci przeprowadzić profesjonalny masaż w zaciszu własnego domu. Poniżej podział najczęściej wybieranych produktów i ich właściwości. 

Urządzenia do masażu wibracyjnego — rollery wibracyjne

Rollery i piłki wibracyjne to niedrogie narzędzia, które znajdziesz praktycznie w każdym klubie, choć możesz z nich korzystać także we własnym domu. Zastanawiasz się, czego spodziewać się po rollerach wibracyjnych? Te urządzenia do masażu wibracyjnego wykonano z lekkiej, aczkolwiek wytrzymałej pianki i wyposażono w panel wibracyjny, dzięki czemu jesteś w stanie wymasować najważniejsze mięśnie. Specjaliści zalecają, aby rollowanie przeprowadzać co najmniej 3 razy w tygodniu. Zastanawiasz się, kiedy się rolować? To zależy od tego, jaki efekt masażu chcesz osiągnąć. Decydując się na masaż przed treningiem zwiększysz znacznie zakres ruchu i swoją gibkość. Przygotujesz także mięśnie do intensywnego wysiłku. Decydując się na masaż wibracyjny po treningu możesz mieć pewność, że wspomożesz regenerację mięśni oraz odprężysz się po wysiłku. 

Jakie korzyści wynikają ze stosowania rollera wibracyjnego?

Jeżeli systematycznie będziesz używał wałka wibracyjnego do masażu, możesz liczyć na:

 • zmniejszenie bólu mięśni i stawów;
 • przyspieszenie regeneracji ciała po treningu;
 • zmniejszenie zakwasów po treningu;
 • przyspieszeniu przepływu krwi;
 • poprawę zakresu ruchu;
 • poprawę mobilności;
 • redukcję napięcia.

Decydując się na kupno rollera wibracyjnego masz do wyboru dwa rodzaje urządzeń — gładkie i z wypustkami. Z tych pierwszych bez obaw może korzystać każdy, nie tylko osoby profesjonalnie uprawiające sport. Rollery z wypustkami z pewnością sprawdzą się u osób, które skarżą się na silne bóle związane z napięciem mięśni. 

Pierwsze rollowanie może także sprawić dyskomfort i ból, jednak oba te zjawiska w miarę upływu masażu ustępują, a Ty odczuwasz prawdziwą ulgę. 

roller
Roller do masażu ręcznego

Piłki — kolejne urządzenia do masażu wibracyjnego godne uwagi

Piłki wibracyjne podczas masażu działają podobnie, jak wspomniane wyżej rollery. Różnią się od nich oczywiście kształtem i powierzchnią. Na rynku można spotkać urządzenia o różnych rozmiarach — nawet piłki mini. Takie rozwiązanie sprawia, że z powodzeniem możesz masować mniejsze partie ciała, w tym stopy czy dłonie. 

Piłki do masażu wibracyjnego wykorzystywane są bardzo często w rehabilitacji i sporcie. W tym wypadku także możesz wybierać spośród dwóch rodzajów — gładkich i z wypustkami. W tym wypadku większą popularnością cieszą się piłki z wypustkami. 

Jakich korzyści spodziewać się po masażu piłką wibracyjną?

Decydując się na kupno piłki wibracyjnej i systematyczne jej wykorzystanie, możesz liczyć na następujące efekty:

 • wzmocnienie masowanych mięśni;
 • zmniejszenie napięcia i wszelkich blokad mięśniowych;
 • redukcję cellulitu (to doskonała wiadomość dla pań, które zmagają się z tym problemem);
 • pobudzenie krążenia;
 • zmniejszenie bólu mięśni;
 • odprężenie i relaks;
 • redukcję zakwasów.

Jeżeli zadowalają Cię efekty zarówno piki wibracyjnej, jak i rollera, możesz te dwa urządzenia wykorzystywać naprzemiennie. Choć sposób masowania wygląda podobnie, dzięki temu, że wspomniane narzędzia mają inny kształt, możesz wykorzystać je do zupełnie innych partii mięśni. 

Pistolet do masażu wibracyjnego — najchętniej wybierane urządzenie

Jeżeli zależy Ci na skutecznej regeneracji po treningu, a także rozluźnieniu mięśni, doskonałym wyborem będzie pistolet do masażu wibracyjnego. Na rynku możesz spotkać wiele rodzajów tego typu przyrządów, jednak najchętniej wybieranym przez użytkowników jest pistolet Hypervolt. Bez względu na to, który pistolet wybierzesz, pamiętaj o tym, że tego typu urządzenia do masażu wibracyjnego doskonale sprawdzają się nie tylko u sportowców i fizjoterapeutów, ale także o osób indywidualnych. Decydując się na to urządzenie musisz wiedzieć, że nie tylko przyspieszają regenerację mięśni, ale także doskonale wspomagają prawidłowe krążenie krwi. Jakie jeszcze atuty kryje w sobie ten przyrząd?

Korzyści, jakich można spodziewać się po pistolecie do masażu wibracyjnego

Wybierając pistolet do masażu, jako urządzenie, którego będziesz regularnie używał, możesz w krótkim czasie spodziewać się następujących rezultatów:

 • regeneracja tkanek;
 • aktywacja do pracy całego układu nerwowego;
 • zwiększenie wydolności tkane;
 • poprawa krążenia krwi oraz limfy;
 • rozgrzanie mięśni przed treningiem i ich doskonała regeneracja tuż po nim;
 • relaks i odprężenie całego organizmu.

Dużą zaleta pistoletów do masażu są ich wymienne głowice o różnych kształtach, które pozwalają dopasować się urządzeniu do różnych partii ciała. Co więcej niewielkie rozmiary i cicha praca tego urządzenia do masażu wibracyjnego sprawiają, że można z niego korzystać w dowolnym miejscu — w domu, na siłowni, a nawet w podróży. 

Pistolet do masażu
Pistolet do masażu wibracyjnego

Które urządzenie do masażu wibracyjnego będzie dla Ciebie najlepsze?

Powyżej przedstawiliśmy Ci urządzenia do masażu wibracyjnego, które nie tylko cieszą się ogromną popularnością, ale przede wszystkim są niezwykle skuteczne. Mając na uwadze fakt, że możesz mieć teraz problem z ostatecznym wyborem przyrządu, poniżej podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy. 

Pierwszym i fundamentalnym pytaniem, jakie powinieneś sobie zadać, jest to, jakie wymagania ma spełnić kupiony sprzęt. Najprostszymi i najtańszymi narzędziami są wałki i piłki do masażu wibracyjnego. Jeżeli zdecydujesz się na któreś z tych urządzeń, zapewne zauważysz, że są w stanie poradzić sobie nawet z dużym bólem. Ich niewielką wadą może okazać się to, że mają utrudniony dostęp do niektórych części ciała. Jeżeli zatem boli Cię trudno dostępne miejsce, mogą okazać się nieskuteczne. Warto jednak w nie zainwestować, nawet jeśli regularnie nie uprawiasz sportu. Systematyczne rolowanie ciała znacznie poprawi Twoje samopoczucie. Wałki i piłki wibracyjne są produktem przeznaczonym dla osób, które nie mają czasu, ani funduszy na to, aby regularnie odwiedzać masażystę lub fizjoterapeutę oraz tych, które nie potrzebują spektakularnego działania. 

Wałki i rollery znajdziesz praktycznie na każdej siłowni. Dzięki temu regularne rolowanie możesz dołączyć do swojego planu treningowego. Pozwoli Ci to na systematyczne masaże, które będziesz mógł wykonywać przed, w trakcie lub po treningu. 

Jak prawidłowo korzystać z wybranego urządzenia wibracyjnego?

Decydując się kupno urządzenia do masażu wibracyjnego, powinieneś wiedzieć, że bez względu na to, jaki model wybierzesz, żadne nie będzie skomplikowane w obsłudze. Producenci celowo tworzą intuicyjne narzędzia, które bez zbędnych problemów i przygotowań można wykorzystać do masażu. Dlatego nie ma konieczności tłumaczenia tego, jak uruchomić i wyłączyć urządzenie. Opowiemy zatem, jak korzystać z niego podczas kontaktu z ciałem użytkownika. Musisz bowiem wiedzieć, że odpowiednie wykorzystanie przyrządu pozwoli Ci osiągnąć najlepsze rezultaty pracy. 

Jeżeli dopiero kupiłeś urządzenie i chcesz je wypróbować, rozpocznij masowanie od najniższego poziomu wibracji oraz od najdelikatniejszych końcówek. W momencie, kiedy uruchomisz urządzenie i jego głowica zacznie pracować, przyłóż je do mięśnia i powoli poruszaj narzędziem po jego powierzchni. Jeżeli okaże się, że któryś z mięśni jest bardzo spięty, przez co odczuwasz w tym miejscu wyjątkową bolesność, zatrzymaj na nim masażer na około 30 sekund. Czujesz, że urządzenie za słabo dociska mięsień? Nie musisz używać swojej siły, wystarczy, że włączysz intensywniejszy poziom. Wystarczy w wybranym urządzeniu wcisnąć jeden przycisk.

Choć masaż z wykorzystaniem urządzenia do masażu wibracyjnego nie jest raczej niebezpieczny, jeżeli będziesz używać go nieprawidłowo, może tak się zdarzyć. Pamiętaj zatem o tym, żeby nie masować okolic znajdujących się przy kościach i nie masuj zbyt długo jednego grupy mięśniowej. Przestrzegając tych zasad nie powinieneś zrobić sobie krzywdy. Ciągle zastanawiasz się nad tym, czy dobrze korzystasz z urządzenia do masażu wibracyjnego? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, obserwuj swoje ciało i efekty pracy. Rozpoczynając przygodę z masażem ostrożnie eksperymentuj z przyrządem na różnych etapach jego działania. Już po kilku dniach regularnego masowania powinieneś wiedzieć, nad którymi partiami ciała możesz pracować mniej, a którym musisz poświęcić więcej czasu. 

Roller wibracyjny
Mężczyzna używający wałka w swoim biurze

Podsumowanie

Urządzenia do masażu wibracyjnego stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich stosowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Dodatkowym atutem jest to, że nie są zbyt drogie, a jednorazowo wydane pieniądze, bardzo szybko się zwracają. Nie musisz bowiem regularnie odwiedzać masażysty, a tym samym płacić jemu i tracić czasu na dojazdy. Nie to jest jednak najważniejsze. Istotne dla Ciebie powinno być to, że bez względu na to, który przyrząd wykorzystasz, będziesz miał szansę zadbać o swoje ciało i kondycję. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 10 =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close