Ból kręgosłupa dokucza coraz większej liczbie osób. Siedzący tryb życia sprawia, że pojawiają się zwyrodnienia, z którymi wiele osób nie może sobie poradzić. Właśnie one powinny pomyśleć o ćwiczeniach z użyciem maty do akupresury, która jest niezwykle pomocna w walce z wieloma dolegliwościami bólowymi w okolicy kręgosłupa. Doskonale sprawdza się jako pomoc w leczeniu rwy kulszowej, a także do rozluźniania napiętych mięśni. Czy jednak wszyscy mogą ją stosować?


Z artykułu dowiesz się:

Czym jest akupresura?

Akupresura jest metodą leczenia, której początek wywodzi się z Azji. Stosowano ją już 7 tysięcy lat temu. Metoda da polega na uciskaniu palcami ciała w specjalnych miejscach. Odpowiedni nacisk powoduje, że pacjent czuje ulgę. Musi być wykonany z umiarkowaną siłą, ruchami okrężnymi.

Chińscy medycy wierzą, że przyczyną chorób jest zaburzony przepływ życiowej energii Qi w organizmie. Akupresura ma za zadanie zwolnić wszelkie blokady, aby ten przepływ mógł powrócić do równowagi. Obecnie ta alternatywna forma leczenia ma za zadanie wspomagać specjalistów w domowym leczeniu wielu schorzeń. Jest używana na ból pleców, migrenę, alergię, choroby układu krążenia oraz astmę. 

Czy akupresura w domu jest możliwa?

Wiele osób chcąc pozbyć się bólu, regularnie uczęszcza na leczenie do specjalistów. Niektórzy wolą jednak spróbować pomóc sobie samemu w domu stosując metody medycyny alternatywnej. Dlatego też powstały specjalne narzędzia, które wspomagają wykonanie leczniczych zabiegów w domowym zaciszu. Jednym z nich jest specjalna mata do akupresury, którą można nabyć na Allegro lub w innych sklepach internetowych. Warto również pomyśleć o specjalnej poduszce do akupresury, która wspomaga leczenie bólu w okolicach karku. 

Jak działają powyższe przyrządy? Każdy zestaw do akupresury wyposażono w specjalne rozetki, które zakończone są wypustkami uciskowymi z tworzywa sztucznego. Pacjent kładąc się na macie z kolcami zapewnia bolącemu miejscu ucisk. Optymalne rozmieszczenie kolców powoduje, że jest on równomiernie rozmieszczony.

 

mata, mata do akupresury, mata masująca, akupresura, zestaw do akupresury, mata z kolcami,
Czarno zielona mata masująca do akupresury z kolcami

Dlaczego mata do akupresury to dobry wybór?

Dobra mata do akupresury to produkt, który pomaga w dolegliwościach bólowych kręgosłupa. Można go także stosować w czasie trwania rwy kulszowej, a nawet w czasie bezsenności, czy problemach przemiany materii. Jak zatem widać — taki sposób leczenia jest w stanie pomóc w walce z wieloma rozmaitymi dolegliwościami. 

Decydując się na kurację, warto zapoznać się ze sposobami układania się na macie lub poduszce do akupresury. Decydując się na sesję, należy pamiętać, aby:

 • ulżyć bólowi kręgosłupa, układać produkt wzdłuż kręgosłupa. Takie samo ułożenie należy zastosować podczas leczenia rwy kulszowej lub wszelkiego rodzaju zwyrodnień;
 •  wspomagając leczenie bólu głowy, poduszkę układa się pod karkiem. Wówczas kolce wykazują działanie przeciwbólowe. 

Każdą sesję można odbyć w wygodnej dla siebie pozycji. Pacjent może stać, leżeć lub siedzieć. Masaż z użyciem maty do akupresury pozwala znacznie poprawić ukrwienie tkanek, dzięki czemu nie tylko dolegliwości bólowe się zmniejszają, ale także poprawia się ogólne samopoczucie. 

Kiedy i jak długo można używać maty do akupresury?

Osoby, które decydują się na ulgę w bólu z użyciem maty do akupresury, powinny mieć na uwadze, że każda sesja powinna trwać nie powinna na początku trwać dłużej niż kwadrans. Można ją wykonywać codziennie, pamiętając przy tym, aby pierwsze cykle trwały nie dłużej niż 5 minut. Z czasem będzie można je wydłużać. Kiedy skóra i ciało przyzwyczają się do maty, można czas leżenia wydłużyć nawet do pół godziny. Podczas pierwszych chwil zabiegu można odczuwać dyskomfort, który po pewnym czasie mija, a sesje stają się przyjemnością. 

Decydując się na kupno maty do akupresury, sprawdź, czy będziesz mógł jej używać. W praktyce okazuje się bowiem, że nie wszyscy mogą z niej korzystać. Osoby, które borykają się z grzybicą lub innymi chorobami skóry lub mają akurat infekcję nie powinny korzystać z tego typu pomocy w leczeniu. Co więcej, nie mogą się na nie zdecydować także osoby, które cierpią na nowotwory lub zaburzenia krzepliwości krwi. Akupresury nie mogą także wykorzystać kobiety w ciąży. Jak zatem widać — nie wszyscy mogą korzystać z tego dobroczynnego masażu. Jeżeli chciałbyś nabyć matę i jej używać, jednak nie jesteś pewien, czy możesz, zapytaj swojego lekarza. 

mata, mata do akupresury, mata masująca, akupresura, zestaw do akupresury, mata z kolcami,
Czarno zielona mata masująca do akupresury z kolcami

Mata do akupresury naturalną metodą wspomagającą leczenie bólu głowy

Ból głowy może być niezwykle dokuczliwy. Wiele osób, aby ulżyć sobie w cierpieniu, od razu sięga po środki przeciwbólowe. W pewnych przypadkach można spróbować naturalnych metod leczenia, które pomogą w walce ze wspomnianą dolegliwością. Jednym ze sposobów jest akupresura. Ta metoda pomaga ulżyć w cierpieniu, kiedy człowieka dopada migrena i inne bóle głowy. Nie tylko zmniejsza częstotliwość występowania dolegliwości, ale jeśli chodzi o migrenę, także intensywność ataków. 

Wykorzystanie akupresury doskonale sprawdza się, kiedy pojawiają się bóle migrenowe i napięciowe, wywołane stresem, spaniem w niewygodnej pozycji, czy unoszeniem głowy w czasie pacy na komputerze. Przewagą tej metody nad innymi jest to, że można ją zastosować w każdej chwili. Osoba, której zaczyna doskwierać ból głowy, musi jedynie wiedzieć, które punkty na swoim ciele powinna uciskać. Czynność ta pozwoli usunąć napięcia i blokady mięśniowe, poprawić przepływ limy, a także zwiększyć wydzielanie endorfin, dzięki czemu znacznie zmniejszy się ból. 

Akupresura stóp wspomoże leczenie wielu dolegliwości

Według tradycyjnej medycyny wschodniej stopy to ta część ciała, na której istnieje wiele receptorów odpowiedzialnych za poszczególne organy i części ciała człowieka. Warto zatem o nie odpowiednio zadbać, bo to od nich zależy ukrwienie wszystkich narządów. Mając to na uwadze, dobrze jest zdecydować się na matę do akupresury stóp

Decydując się na taki przyrząd, użytkownik powinien mieć na uwadze, aby masaż przeprowadzać około 5 minut. Jeśli zaburzenia organizmu są zaawansowane w znaczący sposób, wówczas zabieg można wydłużyć do 15 minut. Należy przy tym pamiętać, że nacisk a stopy powinien być rozłożony równomiernie. Dobrze jest także wziąć pod uwagę wiek osoby i dolegliwości, jakie mu dokuczają. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie stopniowanie masażu. Osoby, które silnie odczuwają ból, powinny w czasie zabiegu, przynajmniej na początku, używać skarpetek, które zmniejszą nacisk maty na stopy.

Maty do akupresury z poduszką Rea Tape — idealne rozwiązanie na zmęczone plecy

Osoby, które nie miały nigdy styczności z akupresurą, powinny poważnie zastanowić się nad tym, aby wyposażyć się w matę do akupresury z poduszką Rea Tape. Już podczas pierwszej sesji użytkownik poczuje ulgę. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie na ból pleców. Produkt wyposażono w wysokiej jakości kolce, które stworzono z tworzywa sztucznego, połączonego z ekologiczną bawełną. Poduszka, która została dołączona do mapy jest idealna do wspomagania leczenia bólu szyi i karku. Doskonale sprawdza się także, jeśli użytkownik ma problemy z układem krążenia, bólami głowy, czy pleców. Co ciekawe, można ją także wykorzystać podczas masażu stóp. Do całego zestawu dołączony jest poręczny worek, który znacznie ułatwia przechowywanie i przewożenie maty. 

Działanie maty do akupresury Rea Tape

Pierwszy kontakt ciała z matą może wywołać niewielki dyskomfort, który po kilku minutach zamieni się w przyjemne uczucie ciepła. Mata Rea Tape nie tylko pobudza krążenie, ale także uwalnia z organizmu endorfiny, które wywołuję na twarzy człowieka uśmiech i sprawia, że ból zaczyna znikać. Co więcej, produkt znacznie poprawia jakość snu, dlatego też tak bardzo cenią go sobie osoby cierpiące na bezsenność. 

Jak korzystać z maty do akupresury Rea Tape?? Pierwsza sesja powinna trwać kilka minut, kolejne między 10 a 15 minut. W miarę upływu czasu można je wydłużyć od 20 do 40 minut. Warto przy tym pamiętać, że chcąc osiągnąć najlepsze rezultaty, sesje powinny odbywać się codziennie. Zanim użytkownik leczenie domowe z użyciem maty, powinien zapoznać się z informacjami o środkach ostrożności, które dołączone są do każdego egzemplarza. Warto mieć na uwadze, że produkt można prać i suszyć w suszarce. Producent zaleca czyszczenie możliwe delikatnymi środkami. 

Decydując się na zastosowanie Rea Tape, dobrze jest mieć na uwadze, że można jednocześnie stosować cały zestaw, jak również wykorzystywać jedynie jego poszczególne elementy. 

mata, mata do akupresury, mata masująca, akupresura, zestaw do akupresury, mata z kolcami, mata do akupresury z poduszką, poduszka do akupresury, poduszka z kolcami, mata do akupresury rea
Czarno — zielona mata do akupresury Rea

Zalety maty Rea Tape

Osoby, które wybiorą matę do akupresury Rea Tape z pewnością zauważą, że różni się ona od innych modeli. Przede wszystkim wyposażono ją w kolce o mniejszej ostrości, co pozwala im przyjemnie masować całe, zmęczone ciało użytkownika. Jakie jeszcze atuty ma wspomniany produkt? Przede wszystkim:

 • dzięki bawełnianej powłoce, umieszczonej na kolcach, mata nie podrażnia skóry;
 • dzięki wkładowi z miękkiej gąbki seanse lecznicze stają się o wiele bardziej komfortowe;
 • kolce zamontowane w macie wyprodukowano z bezpiecznego dla człowieka sztucznego tworzywa ABS;
 • matę do akupresury można wykorzystać w dowolnym miejscu — w sypialni, na łóżku, a nawet na fotelu biurowym lub w samochodzie;
 • produkt łatwo utrzymuje się w czystości.

Kiedy zastosować Rea Tape?

Osoby, które zdecydują się na kupno maty do akupresury Rea Tape powinny wiedzieć, że pomaga ona przede wszystkim na:

 • ból pleców;
 • skurcze mięśni;
 • ból karku, szyi i kręgosłupa;
 • odstresowanie się;
 • rwę kulszową;
 • bezsenność;
 • rwę kulszową

Kto powinien zastanowić się nad nabyciem maty?

Osoby, które dużo pracują w pozycji siedzącej, przez co dokucza im silny ból pleców, powinny zastanowić się nad nabyciem wspomnianego produktu. Są to przede wszystkim:

 • pracownicy biur;
 • kierowcy zawodowi, którzy skarżą się na ból szyi i kręgosłupa.

Mata Rea Tape doskonale sprawdzi się również u osób aktywnych fizycznie, które po ciężkim treningu potrzebują szybkiej regeneracji, jak również o osób cierpiących na silny stres, który objawia się zmniejszonym napięciem mięśniowym. 

Czy wszyscy mogą stosować matę?

Choć mata do akupresury Rea Tape ma właściwości prozdrowotne, okazuje się, że nie wszyscy mogą ją stosować. O pomoc lekarza w podjęciu decyzji o jej zakupie, powinny postarać się osoby, które cierpią na problemy skórne oraz stany zapalne. 

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close