Masaż wibracyjny od niedawna stał się bardzo popularny. Choć wiele osób decyduje się na kupno przyrządów wibracyjnych ze względu na modę, okazuje się, że są one niezwykle przydatne. Dobierając odpowiednie urządzenia, możesz nie tylko poprawić wygląd swojego ciała, ale także ulżyć cierpieniu. Okazuje się bowiem, że wibracyjne narzędzia do masażu są doskonałym rozwiązaniem na ból. Z powodzeniem można je wykorzystać w czasie rehabilitacji, leczenia kontuzji, czy w czasie regeneracji przed- i po treningowej. Jak zatem widać — takie urządzenie jest w stanie w dużej mierze zastąpić wizyty u fizjoterapeuty. Jednym z takich przyrządów jest pistolet Hypervolt. Czego można spodziewać się po masażu z użyciem tego urządzenia?


Z artykułu dowiesz się:

masażer ręczny
urządzenie wibracyjne do masażu ciała

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego pistolet Hypervolt może stać się Swoim przyjacielem i prywatnym fizjoterapeutą, musisz zdać sobie sprawę z faktu, że masaże wibracyjne, zwane wibroterapią mogą być doskonałym wsparciem podczas rehabilitacji rozmaitych części ciała. 

Że masaż wibracyjny działa wie wiele osób. My dzisiaj chcemy pokazać Ci, dlaczego działa i dlaczego pistolet Hypervolt jest doskonałym narzędziem do wibroterapii. 

Jakie miejsce w regeneracji organizmu zajmuje pistolet Hypervolt

Wiele osób stosuje diety, ćwiczenia z trenerami personalnymi, a także wiele innych sposobów na to, aby uzyskać zdrowe i smukłe ciało. Okazuje się jednak, że najważniejszy w tym wszystkim jest odpoczynek i prawidłowa regeneracja organizmu po wcześniejszym wysiłku. Odpoczynek jest czasem, w którym ludzki organizm odbudowuje się. Jeżeli spełnisz kilka podstawowych założeń, Twoje ciało jest w stanie szybko regenerować się, co więcej — z nadwyżką, która pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze wyniki podczas kolejnych treningów. Mając to na uwadze, warto skorzystać z pomocy, którą niesie pistolet Hypervolt. Wspomniany masażer wibracyjny zapewnia użytkownikowi odpowiednie rozluźnienie mięśni po wysiłku fizycznym, a także ich prawidłowe rozciągnięcie przed. Jak zatem widać, doskonale sprawdzi się zarówno podczas rozgrzewki, jak i ćwiczeń rozciągających tuż po treningu. 

Masaż, który wykonasz z użyciem pistoletu Hypervolt spowoduje lepsze krążenie krwi w organizmie, a tym samym doskonałe dotlenienie i prawidłowe odżywienie mięśni. Decydując się na wykorzystanie tego przyrządu warto mieć na uwadze, że odpowiednie rozmasowanie sztywnych po treningu mięśni pozwoli na natychmiastową, intensywną regenerację. 

Pistolet Hypervolt i jego wpływ na stawy

Stawy są niezwykle istotną częścią ciała człowieka. Kiedy są sprawne, nie ma problemu z oddaniem się określonej aktywności fizycznej, bez względu na to, czy są to mniej wymagające spacery, czy intensywny trening na siłowni. Jeśli jednak wspomniana część ciała nie działa prawidłowo, zmniejsza się jej mobilność, co nie najlepiej wpływa na zakres ruchu. Decydując się na masaż z użyciem pistoletu Hypervolt możesz znacznie poprawić zakres ruchu stawów, eliminując tym samym ryzyko powstania bolesnych kontuzji. Pamiętaj, że nie musisz być sportowcem, aby docenić zwiększoną mobilność stawów, ścięgien i więzadeł. Także w codziennym życiu prawidłowe działania wspomnianych części ciała jest niezwykle istotne. 

Masaż punktowy z użyciem pistoletu Hypervolt poprawia ukrwienie stawów, a tym samym znacznie przyspiesza ich regenerację. Dzięki temu możesz liczyć na szybszy powrót do sprawności oraz znaczną poprawę zakresu ruchu. 

Pistolet Hypervolt a rehabilitacja nóg i kolan

Choć do kontuzji najczęściej dochodzi u sportowców, nie możesz wykluczyć, że także u Ciebie nie dojdzie do urazu nóg czy kolan. Oczywiście życzymy Ci, żeby tak się nie stało. Jeśli jednak pojawi się uraz, powinieneś wiedzieć, że pistolet Hypervolt i odpowiednio dobrana siła wibracji pozwolą skrócić czas rekonwalescencji. Może także wspomóc leczenie urazów dolnych kończyn. Dlaczego masaż wibracyjny pistoletem Hypervolt może pomóc? Oto powody:

 • wibracje wytworzone w czasie masażu pozwalają aktywować pętlę odruchu nerwowomięśniowego. Dzięki pobudzeniu mięśni i wytworzeniu w nich naprzemiennie odpowiedniej ilości skurczów i odpoczynku możesz złagodzić zanik mięśni, który może pojawić się, kiedy po kontuzji dochodzi do przewlekłego unieruchomienia kończyny;
 • masaż wibracyjny ma zbawienny wpływ na rozwój nowych naczyń włoskowatych, które rozrastają się ze zdrowych mięśni, okalając miejsce kontuzji. Kiedy zauważysz, że w miejscu kontuzji pod powierzchnią skóry zaczynają pojawiać się nowe naczynia, możesz być pewien, że rozpoczął się proces regeneracji kontuzjowanego miejsca. 
 • wykonując masaż wibracyjny pistoletem Hypervolt odżywiasz tkanki. Co więcej, wpływasz na poprawę gojenia, a także zmniejszasz ryzyko pojawienia się zakażenia miejsca poddanego terapii.
 • masując miejsce wystąpienia kontuzji, masz wpływ nie tylko na nie, ale także na mięśnie z nią sąsiadujące, co nie jest bez znaczenia w procesie regeneracji. 
pistolet Hypervolt
Pistolet Hypervolt

Nie tylko rehabilitacja — kiedy jeszcze można wykorzystać pistolet Hypervolt?

Pistolet Hypervolt to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez sportowców. Okazuje się jednak, że poza nimi urządzenia mogą używać także inne osoby. Zanim jednak nabędziesz produkt i skorzystasz z jego dobrodziejstwa, skontaktuj się z lekarzem, który jasno określi, czy możesz wykonywać tego typu zabiegi. 

Masaż wibracyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na:

 • ból i zaniki mięśni;
 • bóle kręgosłupa;
 • bóle głowy;
 • zaburzenia krążenia;
 • dyskopatię,
 • zapalenie korzonków;
 • artretyzm
 • reumatoidalne zapalenie stawów.

Mogą go stosować również osoby, którym zależy na regeneracji organizmu przed i po wysiłku fizycznym. Pistolet Hypervolt i masaż wibracyjny jest także nieoceniony w leczeniu  bezsenności, stanów lękowych, stresu, czy lekkich postaci depresji. Doskonale sprawdza się również, kiedy dojdzie do uszkodzenia więzadeł i mięśni, ale nie tylko. Masaż wibracyjny wykorzystywany jest także do rehabilitacji tkanek po mastektomii. 

Masaż wibracyjny można wykorzystać również w takich przypadłościach jak otyłość, nietrzymanie moczu spowodowane wysiłkiem, cukrzyca, czy walka z cellulitem.

Nie zawsze można skorzystać z masażu wibracyjnego — kiedy tego nie robić?

Choć pistolet Hypervolt przynosi ogromne korzyści dla organizmu człowieka, istnieją takie sytuacje, kiedy nie można go użyć. Mowa tutaj o poniższych sytuacjach:

 • ciąża;
 • nowotwór;
 • miażdżyca;
 • tętniaki;
 • krwotok;
 • ostre stany zapalne;
 • świeże i owrzodzone rany;
 • poważne infekcje, którym towarzyszy gorączka.

Dodatkowo, jeśli leczysz się na nadciśnienie tętnicze lub stwierdzono u Ciebie chorobę wieńcową, skontaktuj się z lekarzem, który zaleci lub zabroni użytkowania masażera Hypervolt. Wizyta u specjalisty jest także konieczna, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z masażem wibracyjnym. 

urządzenie do masażu wibracyjnego
Masażer wibracyjny Hypervolt

Pistolet Hypervolt może zdziałać zadziwiająco dużo

Wykorzystując pistolet Hypervolt do masażu wibracyjnego możesz mieć pewność, że dotrze on do głębokich partii Twojego ciała. Wibracje bowiem przenikają wgłąb Twojego ciała i pobudzają także te partie, które znajdują się daleko od urządzenia. Musisz mieć na uwadze, że w czasie masażu pracują nie tylko mięśnie, które są stricte związane z podtrzymywaniem ciała. Pracują również te niewielkie, które znajdują się w jelitach, naczyniach krwionośnych, czy w innych narządach wewnętrznych. Jak zatem widać — masaż wibracyjny jest w stanie zahamować rozwój wielu schorzeń. 

Zalety masażu wibracyjnego z użyciem pistoletu Hypervolt

Porównując masaż wibracyjny do leczenia farmakologicznego trzeba zgodzić się z tym, że pierwsza forma terapii, jeśli jest dobrze przeprowadzona, praktycznie nie ma skutków ubocznych. Warto mieć przy tym na uwadze, że dobrze dobrane parametry drgań sprawiają, iż zabiegowi mogą poddać się osoby, u których wykluczono możliwość korzystania z masażu mechanicznego czy klasycznego, które mogą być zagrożeniem dla pacjenta. Dla przykładu, pistole Hypervolt mogą zatem wykorzystać osoby, które cierpią na osteoporozę, żylaki, czy poważne patologie kręgosłupa. 

Kolejną, dla wielu ogromną zaletą, użytkowania pistoletu Hypervolt są przyjemne doznania, jakie odczuwa się podczas masażu. Wystarczy dobrać odpowiednią siłę nacisku, która sprawi, że w czasie zabiegu nie będą odczuwalne żadne dolegliwości bólowe, których można doświadczyć przy masażu klasycznym, czy na urządzeniach mechanicznych. W przypadku masażu wibracyjnego doznania się niezwykle przyjemne, a co więcej — można liczyć na głęboki relaks, który nie jest bez znaczenia po ciężkim dniu pracy. 

Głębokie działanie to następny atut, jaki wymieniają osoby korzystające z masażów wibracyjnych. Fale mechaniczne rozchodzą się wgłąb ciała, dzięki czemu dociera także tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć masażysta lub fizjoterapeuta. Dlatego też stosuje się go nie tylko na bóle kręgosłupa, mięśni, czy stawów, ale także wtedy, kiedy występują problemy bardziej „wewnętrzne”, takie jak m.in.:

 • astma;
 • obturacyjna choroba płuc;
 • zaparcia;
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Pistolet Hypervolt idealną alternatywą dla walki z cellulitem

Pistole Hypervolt jest uwielbiany przez wiele kobiet. Okazuje się, że daje doskonałe rezultaty w walce z cellulitem. Dzięki niemu żadna pani może czuć się dobrze w swoim ciele. Choć utrata zbędnych kilogramów to przede wszystkim odpowiednia dieta oraz ćwiczenia, masaż wibracyjny z użyciem pistoletu Hypervolt także może wspomóc panie w osiągnięciu wymarzonego celu. 

Masaż rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, dzięki czemu w krew i limfa szybciej płynie w organizmie. Powyższe działanie pozwala na szybsze usunięcie toksyn spod skóry. Warto także podkreślić, że masaż wzmacnia elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna, a jej wygląd zachwyca. 

masażer
Masażer ręczny wibracyjny Hypervolt

Ulga i rozluźnienie zmęczonych mięśni

Bez względu na to, czy trenujesz na siłowni, biegasz, czy pracujesz w ogrodzie, Twoje mięśnie wymagają relaksu. Jeżeli nie pozwolisz im się zregenerować, wysiłek, jaki im fundujesz może nie mieć dobrego wpływu na cały organizm. Wykorzystując pistolet Hypervolt i masaż wibracyjny możesz skutecznie i szybko przynieść mięśniom natychmiastową ulgę. Dobrze jest pamiętać o tym, że niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, iż można go zabrać ze sobą wszędzie. Wydajna bateria pozwala na masowanie się bez przerwy nawet trzy godziny. Możesz zatem używać go zarówno w samolocie, w szatni na siłowni, jak i na kanapie przed telewizorem. 

Pistolet Hypervolt — czego spodziewać się po tym masażerze?

Decydując się na pistolet Hypervolt możesz mieć pewność, że stanie się on Twoim największym przyjacielem. Dzięki niemu zawsze będziesz mógł się zrelaksować, nie wychodząc z domu. Wszystko za sprawą czterech wymiennych końcówek, które znajdziesz w zestawie z masażerem. 

Pierwsza z końcówek — płaska głowica doskonale sprawdzi się na wszystkich częściach ciała. Okrągła końcówka jest sposobem na masaż i rozluźnienie największych partii ciała. Idealnie sprawdzi się do masażu pośladków lub ud. Wybierając masaż rozwidloną głowiącą, trzeba pamiętać, że końcówka przeznaczona jest do masażu mięśni znajdujących się wzdłuż kręgosłupa. Głowica punktowa, jak sama nazwa wskazuje, jest doskonała do masowania określonych punktów na całym ciele. Jak zatem widać, pistolet Hypervolt w 100% może zastąpić fizjoterapeutę lub masażystę. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 5 =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close