Wielu ekspertów w dziedzinie sportu twierdzi, iż na rynku można dostać tyle urządzeń wspomagających trening i regenerację po nim, że nic ciekawego i przydatnego nie da się już wymyślić. Okazuje się jednak, że dla producentów sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego nie ma rzeczy niemożliwych. Nasz spokój zburzył jeden…pistolet. Tak, dobrze przeczytaliście — pistolet. Hypervolt, bo o nim mowa to urządzenie, które niektórym może kojarzyć się ze skarbem. Kiedy odbierzesz paczkę, w której znajduje się wspomniany przyrząd do masażu, nie będziesz umieć ukryć uśmiechu. Myśli same będą krążyć wokół treningu z pistoletem Hypervolt. Wykonasz go szybciej, niż Ci się wydaje. A wtedy uśmiech ustąpi na rzecz zdziwienia. Nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak to niewielkie urządzenie do masażu pracuje nad mięśniami. Ale do rzeczy — co jest tak niezwykłego w tym masażerze?


Z artykułu dowiesz się:

pistolet Hypervolt
pistolet do masażu wibracyjnego

Hyperice jest marką znaną na całym świecie z urządzeń, które wspomagają regenerację po treningową, rekonwalescencję po kontuzjach, a także treningi. Mnogość produktów, jakie oferuje firma sprawia, że każdy — zarówno sportowiec, jak i amator, znajdzie coś dla siebie. Piłki i wałki wibracyjne to obok pistoletu Hypervolt najchętniej wybierane narzędzia do masażu. Mając to na uwadze, dziś przetestujemy masażer Hypervolt, który jest chętnie używany przez znanych sportowców. Zanim jednak o samym urządzeniu, musisz jednak wiedzieć, że siedziba firmy znajduje się w Kalifornii w USA. W tym miejscu powstają projekty i założenia poszczególnych modeli masażerów, jednak sama produkcja odbywa się w Chinach. I tu nie będziemy stawiać przysłowiowej kropki. Trzeba bowiem powiedzieć, że choć podzespoły pochodzą z Chin, masażer Hypervolt oraz inny asortyment stworzony przez producenta to wysokiej jakości przyrządy do masażu, o których posiadanie zabiega wiele osób. Dlaczego? Przekonajcie się sami. Poniżej odpowiemy na jedno z podstawowych  pytań: “Dlaczego po raz drugi i kolejny kupilibyśmy masażer Hypervotl”?

Masażer Hypervolt — budowa

Na samym początku trzeba podkreślić, że masażer Hypervolt nie jest ciężki. Sam pistolet, bez końcówki waży 1100 gramów. Należy jednak pamiętać przy tym, że po około 20 minutach masażu wibracyjnego, wspomniana masa zaczyna dawać się we znaki i niektórych może odrobinę zmęczyć (przede wszystkim przedramię i nadgarstek dłoni, w której trzymane jest urządzenie do masażu). Szczególnie jeśli używają Hypervolt tuż po wymagającym treningu. 

Na uwagę zasługuje fakt, że manewrowanie urządzeniem jest niezwykle proste. Wszystko za sprawą ergonomicznej kolby, która jest jednocześnie baterią zasilającą pistolet. Dodać należy, że kolba posiada gumową wyściółkę na zewnątrz, dzięki czemu podczas ćwiczeń można pewnie chwycić przyrząd. 

Dopasowana obudowa

Obudowa została tak skonstruowana, aby umożliwić użytkownikowi masażera przyłożenie określonej końcówki w dość nieoczekiwany sposób, dzięki czemu osoba pracująca nad regeneracją ciała w domowym zaciszu jest w stanie dotrzeć do najmniejszych partii mięśni. 

Montaż końcówek w samym urządzeniu jest niezwykle prosty. Wystarczy docisnąć wybrany element, aby już po chwili móc pracować z urządzeniem. Jedynym niewielkim mankamentem okazuje się końcówka widełkowa, która może obracać się wokół własnej osi. Jeżeli u siebie zauważycie taki problem, wystarczy podczas masażu poprawić kierunek ustawienia, a praca nad rozluźnieniem newralgicznych miejsc nie będzie problemem. 

Doskonała konstrukcja końcówek

Poza rękojeścią możecie także liczyć na 4 końcówki, które pozwolą Wam pobudzić do działania wszystkie grupy mięśniowe (nawet te, o których istnieniu nie wiecie). Konstrukcja wspomnianych elementów została dobrze przemyślana. Producent postarał się o to, aby użytkownik wykorzystując dostępne nakładki mógł samodzielnie popracować nad wszystkimi mięśniami, również tymi, które umiejscowione są wokół kręgosłupa, szyi, czy ramion. Jest to największa zaleta tego urządzenia. 

Kolejnym atutem wyposażenia masażera Hypervolt w cztery końcówki jest to, że może zastąpić wiele innych urządzeń, które wykorzystuje się do domowego masażu, a także na siłowni, czy sali do fitnessu, a także masażystę i fizjoterapeutę. Jeśli chodzi o tych ostatnich, musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie — czy jesteś w stanie masować bolące punkty spustowe samodzielnie? Niektórzy ludzie bowiem bez pomocy osoby postronnej, nie są w stanie zaaplikować sobie bólu. Jeżeli należysz do tego grona, na początku możesz mieć kłopot z używaniem niektórych końcówek. 

Rodzaje końcówek

Decydując się na kupno masażera Hypervolt, rozpocznij masaż od dwóch końcówek — kuli i płaskiego młotka. Te dwie końcówki pozwalają bez problemu rozpocząć przygodę z tym urządzeniem. Obie końcówki pozwalają masować większe części ciała i partii mięśniowych. Doskonale sprawdzają się podczas stymulacji mięśni dwugłowych i czworogłowych uda, łydki, czy też bicepsów, czy tricepsów. 

Wybierając trzecią końcówkę — widełki, możesz stymulować zakończenia ścięgien, a także mięśnie, które znajdują się przy zakończeniach stawów (wzdłuż piszczeli lub kręgosłupa).

Ostatnia z końcówek — punktowa przeznaczona jest dla osób doświadczonych. Zanim zaczniesz jej używać, skontaktuj się ze specjalistą, który pokaże Ci, jak masować nią ciało, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy będziesz już wiedzieć, jak wykorzystać ten element w czasie masażu, możesz liczyć na to, że bez problemu odnajdziesz najbardziej zbite punkty spustowe, które dzięki masażowi uda się rozbić, a tym samym przywrócić ciało do pełnej sprawności. 

urządzenie do masażu wibracyjnego
Wskaźniki nacisku Hypervolt na ciało

Pierwsze uruchomienie i masaż

Po złożeniu masażera i zamontowaniu wybranej końcówki można przystąpić do masażu. Uruchomienie narzędzia jest niezwykle proste. Wystarczy przycisnąć guzik włączania i masażer zacznie działać. 

Aby poznać urządzenie, wybierz na początek łagodną, płaską końcówkę i masuj nią wybrane partie ciała przez kilka minut. Chcąc sprawdzić skuteczność urządzenia, dobrze jest wybrać miejsce, do którego nie zawsze dociera się w trakcie tradycyjnego masażu wykonywanego przez specjalistę. Jest szansa, że natrafisz tam na punkty spustowe, o których nawet nie wiedziałeś. Ulga, jaką odczujesz po masażu sprawi, że nie tylko będziesz szczęśliwy (dzięki masażowi wydziela się bowiem sporo endorfin), ale także będziesz chciał go powtórzyć. 

Skonsultuj się z lekarzem

Zanim rozpoczniesz testowanie kolejnych, bardziej zaawansowanych końcówek, radzimy spotkać się ze specjalistą — lekarzem lub fizjoterapeutą, który pokaże Ci, jak prawidłowo ich używać. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że nie wyrządzisz sobie krzywdy. Tylko wiedza, jaką pozyskasz od osoby, która zna się na wszelkich technikach rozluźniania mięśni sprawi, że bez obaw będziesz mógł używać masażera Hypervolt i czerpać z tego przyjemność. 

Kiedy masażer Hypervolt sprawdza się najlepiej?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, kiedy masażer Hypervolt sprawdzi się najlepiej, spieszymy donieść, że testowaliśmy go w różnych sytuacjach. Masaż wykonywaliśmy zarówno przed treningiem, jak i po nim. W pierwszej sytuacji bez problemu rozgrzaliśmy i rozluźniliśmy mięśnie, natomiast w drugiej sytuacji masaż pozwolił na rozluźnienie i odprężenie. Masażer sprawdza się także doskonale w momencie, kiedy pojawia się u Ciebie bliżej nieokreślony ból. Jeżeli ból towarzyszy Ci przez kilka dni lub tygodni, z powodzeniem możesz wykorzystać masaże Hypervolt jako dodatek do terapii manualnej. 

Czy masażer Hypervolt ma minusy?

Zapewne zauważyłeś, że przez cały czas zachwycaliśmy się masażerem Hypervolt. Nie dziw się, ponieważ jest to naprawdę urządzenie godne polecenia. Niemniej jednak nie ma rzeczy idealnych. Okazuje się, że również ten przyrząd do masażu ma minusy. Niewielkie, ale jednak są. Dla niektórych osób stosunkowo wysoka cena może okazać się największym mankamentem. I w sumie jedynym. Jeżeli narzędzia będą używać fizjoterapeuci, którzy potrzebują go praktycznie cały czas, kolejnym minusem może okazać się dla nich konieczność kupna dodatkowej baterii, która sprawi, że urządzenie będzie można użytkować cały czas. Szczerze powiemy, że poza wyżej wymienionymi, innych minusów nie zauważyliśmy. 

masażer
Masażer ręczny wibracyjny Hypervolt

Masażer Hypervolt — dane, o których nie można zapominać

Każdy, kto zdecyduje się na masażer Hypervolt powinien znać parametry techniczne urządzenia. Jak wspomnieliśmy wyżej, przyrząd do masażu wibracyjnego waży jedynie 1100 gramów. Napędem urządzenia jest bateria litowo-jonowa, której napięcie wynosi 24V/2400 mAh. Mile zaskoczyła nas także wydajność wspomnianej baterii. Okazało się bowiem, że urządzenie może działać bez przerwy nawet do 3 godzin na jednym ładowaniu. Jeżeli zatem będziesz masować się codziennie po 15 – 20 minut, możesz liczyć na to, że bateria wytrzyma nawet 6 dni na jednym ładowaniu. Musimy także wspomnieć o niezwykłej mocy tego urządzenia. Dzięki silnikowi o mocy 90W i specjalnej technologii Quiet-Glide można mieć niezwykle cichy masażer o dużej mocy. To rozwiązanie z pewnością spodoba się wymagającym osobom, którym zależy na skutecznej i przyjemniej regeneracji. 

Kilka słów o baterii

Skąd masz wiedzieć, jak mocno naładowana jest bateria? O tym informować Cię będą diody, które usytuowano w tylnej części obudowy masażera. Istotną informacją jest to, że masażer Hypervolt nie działa, kiedy jest podłączony do sieci. Możesz z niego korzystać dopiero wtedy, kiedy będzie naładowany i odłączony od prądu. Mówiąc o ładowaniu, trzeba także wspomnieć o ładowarce, którą podłącza się w dolnej części rękojeści. Ładowarka posiada wąską wtyczkę, dzięki czemu bez obaw można ją podłączyć do każdego gniazdka w europejskim standardzie. 

Kolejnym elementem, który z pewnością przypadnie Ci do gustu jest specjalny przełącznik umożliwiający zmianę szybkości wibracji. Rozwiązanie to stworzono z myślą o osobach, którym zależy na zmiennych trybach pracy z mięśniami w czasie jednego masażu. 

Trochę o estetyce

Producent masażera Hypervolt zadbał o to, aby użytkownik otrzymał produkt najwyższej jakości, który zapakowano w stylowe opakowanie. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazała się miękka wyściółka, w której omawiany przyrząd do masażu prezentuje się niezwykle elegancko. Rozwiązanie to sprawia, że urządzenie sprawdza się doskonale na prezent. Wspomniana wyściółka poza funkcją estetyczną ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki niej masażer chroniony jest przed uszkodzeniami, co pozwala na długi czas użytkowania produktu, a także bezproblemowe utrzymanie czystości. Po użyciu końcówki wystarczy wyczyścić delikatną gąbką z płynem. 

Biorąc pod uwagę cenę produktu, która waha się między 1500 a 2500 zł, zastanawiający może być jedynie okres gwarancji. Wynosi bowiem nosi jedynie 12 miesięcy. Niemniej, jednak jeśli szukasz masażera wysokiej jakości, który będzie w stanie zastąpić wizyty u fizjoterapeuty, z czystym sumieniem możemy polecić Ci masażer Hypervolt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jedenaście =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close