Zapewne zauważyłeś, że dużo piszemy o tym, jak istotna jest po treningowa regeneracja. Jeżeli Ty również uważasz tak jak my, powinieneś wspomniany element włączyć do swoich regularnych treningów. Jeżeli jednak nie masz czasu na aktywność fizyczną, znajdź rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich jest z pewnością masażer Hypervolt stworzony przez firmę Hyperice — lidera w zakresie tworzenia urządzań wspomagających po treningową regenerację. Jak prawidłowo z niego korzystać? Jak przygotować ten przyrząd do masażu po jego rozpakowaniu?


Z artykułu dowiesz się:

Masażer wibracyjny Hypervolt
Terapeutyczny pistolet do masażu wibracyjnego

Masażer Hypervolt jest urządzeniem, które podstawowe działanie opiera się na masażu wibracyjnym. Budowa przyrządu oraz cztery końcówki sprawiają, że możesz osiągnąć taki sam, a nawet lepszy efekt niż podczas masażu u fizjoterapeuty. Warto mieć na uwadze, że masażera Hypervolt używa obecnie wielu cenionych sportowców, a także osób, które nie wyobrażają sobie życia bez aktywności fizycznej. Co więcej, produkt sprawdzi się także wśród osób, którym zależy na dbałości o swoje ciało i zdrowie. Nie da się także ukryć, że z masażera Hypervolt korzystają także cenieni fizjoterapeuci, którzy zdają sobie sprawę, że nie osiągną doskonałych efektów wykorzystując jedynie terapię manualną. 

Nie ulega wątpliwości, że masażer Hypervolt zrewolucjonizował świat masażu i fizjoterapii. Wystarczy 10 – 20 minut dziennie i odrobina systematyczności, aby Twoje ciało zyskało to, czego najbardziej potrzebuje — odpowiednią regenerację. Aby jednak z masażu wyciągnąć jak najwięcej, dobrze jest poznać produkt jeszcze przed jego użytkowaniem. W dzisiejszym wpisie postaramy się omówić najważniejsze kwestie związane zarówno z prawidłowym uruchomieniem produktu, a także z tego, jak prawidłowo używać go podczas masażu poszczególnych części ciała. Mamy nadzieję, że przekazane informacje pozwolą Ci jak najlepiej wykorzystać masażer Hypervolt i sprawić, iż Twoje ciało odzyska dawną witalność. 

Masażer Hypervolt – jak rozpocząć przygodę z tym urządzeniem?

Zanim zaczniesz użytkowanie masażera Hypervolt, najpierw aktywuj swoje urządzenie na stronie hyperice.com/register-product. Rejestracja pozwoli na jednoczesną aktywację gwarancji. 

Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, zainstaluj na swoim telefonie odpowiednią aplikację. Pozwoli Ci ona korzystać zarówno z masażera, jak i innych urządzeń, które oferuje producent. 

Kiedy wykonasz powyższe zadania, przychodzi czas na naładowanie urządzenia. Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem dobrze naładować masażer. Hypervolt powinien był podłączony do ładowarki na sześć godzin. 

pistolet do masażu
Pistolet Hypervolt

Pierwsze uruchomienie masażera Hypervolt

Kiedy naładujesz odpowiednio urządzenie, przychodzi czas na pierwsze uruchomienie produktu. U podstawy rączki znajduje się przełącznik, który trzeba ustawić w pozycji ON. Kiedy włączysz masażer, zaświeci się na nim niebieskie światełko oraz zielone diody, które wskazują poziom naładowania baterii (maksymalnie mogą zaświecić się cztery diody). 

Aby przygotować przyrząd do masażu, ustaw czujnik ciśnienia. Wystarczy nacisnąć raz przycisk ustawienia prędkości i poczekać pięć sekund. Wówczas wyświetli się sekwencja białych światełek. Kiedy tak się stanie, puść przycisk. Teraz masażer Hypervolt jest gotowy do użytku.

Prezentowane narzędzie do masażu ma aż trzy prędkości. Aby ustawić żądaną, trzeba nacisnąć przycisk raz dla każdej prędkości. Niebieskie lampki, które znajdują się nad przyciskiem będą pokazywać wybraną prędkość. 

Przyszedł czas na mocowanie głowicy masującej. Możesz wybrać spośród poniższych wariantów:

  • widełki — głowica, która sprawdza się doskonale podczas masażu łydek, przedramion, a także mięśni znajdujących się przy kręgosłupie, czy w obszarze kostki / ścięgna Achillesa;
  • pocisk — doskonały do masowania punktów spustowych, które znajdują się w barkach, pośladkach, biodrach lub w innych złożonych grupach mięśni;
  • płaski — doskonały do masażu większych powierzchni. Doskonale sprawdza się podczas masażu mięśni czworogłowych ud, ścięgien podkolanowych, pleców i klatki piersiowej;
  • poduszka — idealna do masażu wrażliwych obszarów: kostek, kolan, okolic szyi, czy nadgarstków;
  • piłka — sprawdzi się w czasie masażu obolałych mięśni. Doskonale sprawdza się jako dodatek startowy dla większych grup mięśni. 

Kiedy wybierzesz już odpowiednią głowicę, włóż ją bezpośrednio do otworu i mocno dociśnij. Teraz możesz rozpocząć masaż. Pamiętaj, że masażer Hypervolt może pracować bez przerwy nawet do 3 godzin. Później musisz go naładować. W tym celu użyj ładowarki, którą dostarczono w zestawie. Pełne naładowanie sygnalizowane jest diodami LED na uchwycie. Kiedy przestaną migać i zmienią kolor na zielony, oznacza to, że urządzenie jest w 100% naładowane.

Pistolet do masażu
Pistolet do masażu wibracyjnego

Masażer Hypervolt — jak stosować go masując barki?

Do masażu barków najlepiej użyć płaskiej lub okrągłej głowicy. W tym przypadku najlepiej skupić się na masażu tricepsów oraz mięśni naramiennych. Na początku terapii ustaw masażer Hypervolt na pierwszym poziomie prędkości.

Dlaczego warto masować tę część ciała? Okazuje się, że mięśnie, które umiejscowione są w barkach należą do najtrudniej dostępnych, co oznacza, że tylko łagodna terapia punktowa jest w stanie pomóc. Jeżeli wybierzesz płaską lub okrągłą końcówkę i połączysz ją z delikatną prędkością wibracji, jesteś w stanie nie tylko zmniejszyć ból tej części ciała, ale także przywrócić jej odpowiednią mobilność. 

Jak prawidłowo masować plecy?

Każdego z nas kiedyś bolały plecy. Niektórzy wspomagali się środkami farmakologicznymi, jednak my wiemy i Ty również powinieneś to wiedzieć, że nie tędy droga. Tak naprawdę trzeba najpierw dotrzeć do przyczyny bólu, którą bardzo często są punkty spustowe. Kiedy odpowiednio je wymasujesz, ból ustąpi. 

Jeżeli chcesz dotrzeć do mięśni pleców, dobrze byłoby, abyś o pomoc w masażu poprosił drugą osobę. Wówczas dotrzesz nie tylko do najmniejszych elementów, ale także z powodzeniem wymasujesz mięśnie karku, które najczęściej powodują dolegliwości bólowe. 

Aby skutecznie przeprowadzić masaż, wykorzystaj okrągłą głowicę. Masaż rozpocznij na bocznej części karku i przesuwaj głowicę do tylnej części barku. Tak przeprowadzony masaż da Ci ulgę na długo.

Zapewne zauważyłeś, że górne partie ciała znacznie trudniej rozluźnić, niż te znajdujące się w dolnej części. Masażer Hypervolt pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich mięśni, jakie znajdują się na plecach i karku, dzięki czemu poczujesz znaczną ulgę. Jeśli w czasie wykonywania zabiegu poczujesz, że niektóre partie ciała potrzebują masażu punktowego, zmień końcówkę na pocisk i wykonaj wspomniany zabieg. 

masażer
Masażer ręczny wibracyjny Hypervolt

Masażer Hypervolt a masaż pośladków — jak prawidłowo przeprowadzić zabieg?

Aby masaż pośladków przebiegł bez żadnych problemów, skorzystaj z jednej z trzech głowic — punktowej, okrągłej lub płaskiej. 

Dlaczego warto masować pośladki? Otóż mięśnie znajdujące się w tej części ciała w czasie przebywania w jednej pozycji, np. długotrwałego siedzenia wyłączają się. Wykonując masaż z użyciem masażera Hypervolt jesteś w stanie na nowo aktywować mięśnie, które znajdują się w pośladkach i przywrócić im jednocześnie wysoką jakość ruchu. 

Jak prawidłowo masować biodra — masażer Hypervolt to doskonałe rozwiązanie

Aby dokładnie wymasować biodra, użyj jednej z trzech końcówek — płaskiej, punktowej lub okrągłej. Przesuwaj masażer wzdłuż mięśni odwodzicieli i przywodzicieli. 

Nie da się ukryć, że mięśnie biodrowe są często wrażliwe na ucisk. Dlatego też wykonując masaż z użyciem masażera Hypervolt pozwala bezboleśnie dotrzeć do wszystkich mięśni i bardziej wrażliwych punktów. Odpowiednio dobrana końcówka sprawia, że z powodzeniem możesz nie tylko zachować precyzję, ale również dogłębnie działać na każdy nawet najmniejszy mięsień. 

Pasmo biodrowo-piszczelowe — jak prawidłowo je masować z użyciem masażera Hypervolt?

Aby dokładnie i skutecznie wymasować pasmo biodrowo-piszczelowe, wybierz głowicę punktową, którą nazywa się również „pociskiem” lub płaską. Podczas masażu przesuwaj przyrząd po zewnętrznej, bocznej stronie ud. Pamiętaj, aby ten ruch wykonywać na całej długości uda. 

Wykorzystując do masażu głowicę punktową jesteś w stanie rozluźnić bolesne punkty spustowe, które usytuowane są w paśmie biodrowo-piszczelowym. 

urządzenie do masażu wibracyjnego
Masażer wibracyjny Hypervolt

Masaż klatki piersiowej — jak przeprowadzić go bezpiecznie używając masażera Hypervolt?

Jeśli myślisz, że na klatce piersiowej nie da się przeprowadzić masażu wibracyjnego, to jesteś w błędzie. Okazuje się, że masażer Hypervolt jest doskonałym narzędziem, które pozwoli Ci wykonać bezpieczny masaż tej części ciała. Jak go wykonać?

Usiądź wygodnie na krześle opierając stopy płasko na podłodze. Lewą dłoń ułóż na kolanach. Prawą dłonią trzymaj masażer. Będąc w takiej pozycji przełóż lewą rękę po skosie bliżej biodra. Wybierz jedną z trzech końcówek — punktową, płaską lub okrągłą i masuj lewą stronę klatki piersiowej. 

Długie siedzenie przed komputerem lub jazda samochodem sprawiają, że dochodzi do długotrwałego zaokrąglenia barków, które powoduje spięcie mięśni klatki piersiowej. Dzięki masażowi z użyciem Hypervolta z powodzeniem rozluźnisz je i przywrócisz pełen zakres ruchu. 

Masaż mięśni dwugłowych i czworogłowych ud — jaki wpływ ma masażer Hypervolt?

Chcąc wymasować uda, musisz najpierw rozpoznać znajdujące się w tym miejscu mięśnie. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że ta część ciała zbudowana jest z mięśni dwugłowych i czworogłowych. 

Aby prawidłowo przeprowadzić masaż mięśni dwugłowych, możesz użyć dwóch rodzajów głowicy — płaskiej lub okrągłej. Masując udo przesuwaj masażer Hypervolt od dołu do góry. Pamiętaj, aby masować całą długość mięśnia dwugłowego uda, czyli odcinek znajdujący się między pośladkiem a kolanem. 

Dzięki użyciu płaskiej lub okrągłej głowicy możesz mieć pewność, że dotrzesz do wszystkich wrażliwych punktów, jakie usytuowane są na mięśniu dwugłowym uda. Pozwoli Ci to znacznie ograniczyć ból w tym miejscu. Jeżeli samodzielnie chcesz dotrzeć do mięśni dwugłowych uda, wykonaj masaż w pozycji siedzącej lub stojącej. Jeśli jednak zabieg wykonuje fizjoterapeuta lub inna osoba, podczas masażu powinieneś leżeć na brzuchu. 

Skoro wiesz już, jak wykonać masaż mięśni dwugłowych uda, powinieneś także dowiedzieć się, jak zadbać prawidłowo o mięśnie czworogłowe, które także znajdują się w tej części ciała. W tym wypadku możesz użyć dowolnej nakładki. Wykonując masaż przesuwasz ją podobnie, jak przy wcześniejszym masażu — w górę i w dół pamiętając przy tym, aby masować cały mięsień (od biodra do górnej części kolana). Aby zwiększyć intensywność masażu, możesz podnieść kolano do góry. 

Dlaczego warto masować mięśnie czterogłowe ud? Okazuje się, że ta część ciała poddawana jest ogromnym obciążeniom. To one są bowiem odpowiedzialne za zwiększenie aktywności mięśni pośladkowych. Jeżeli wykorzystasz tutaj masażer Hypervolt możesz mieć pewność, że znacznie oprawisz krążenie w mięśniach czterogłowych uda. 

masażer wibracyjny
Wibracyjny masażer ręczny Hypervolt

Masażer Hypervolt a skuteczna regeneracja łydki

Chcąc skutecznie zregenerować łydkę, użyj głowicy, która wygląda jak widełki. Wspomniany element doskonale sprawdza się w dolnej części łydki oraz okolic ścięgna Achillesa. Jeżeli chcesz wymasować mięśnie brzuchate i płaszczkowate łydek, wymień widełki na płaską głowicę. 

Zapewne nie raz zauważyłeś, że po intensywnym dniu pojawiły się bóle łydek. Są one spowodowane zbyt dużą aktywnością mięśni, które budują tę część ciała. Wykorzystując widełki do masażu, omijasz samo ścięgno i docierasz do tkanki mięśniowej i punktów spustowych, które są najczęściej przyczyną bólu. Dzięki odpowiedniej terapii wibracyjnej możesz pozbyć się bólu i sztywności. Na początku objawy będą mniejsze, aby po pewnym czasie całkowicie ustąpić, dając Ci uczucie ulgi. 

Jak wykonać masaż stopy wykorzystując masażer Hypervolt?

Aby prawidłowo wykonać masaż stóp, wybierz jedną z czterech dostępnych głowic. Wykorzystując masażer Hypervolt masuj łuk stóp, śródstopia, a także pięty. Żeby doszło do lepszego rozluźnienia mięśni w czasie masażu zginaj i prostuj palce. 

Wykonując masaż pamiętaj, aby nie stosować docisku ze swojej strony. Cały masaż oprzyj jedynie o moc wibracji masażera. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz mógł znacznie zmniejszyć napięcie, a także ograniczyć pojawiający się ból. 

To już wszystko na temat korzystania z masażera Hypervolt. Mamy nadzieję, że opisane przez nas zasady działania, a także poszczególne kroki pozwalające wykonać bezpieczny masaż, pozwolą Ci sukcesywnie wykorzystywać wspomniane urządzenie w codziennym życiu i aktywności fizycznej. 

pistolet Hypervolt
pistolet do masażu wibracyjnego

Przeczytaj także:

Hypervolt — król pośród pistoletów wibracyjnych (recenzja produktu)

Pistolet Hypervolt Twoim prywatnym fizjoterapeutą

Masażery – które produkty mogą przydać się podczas regeneracji ciała po wysiłku fizycznym?

Masażer ręczny Hyperice Hypervolt — kilka słów o produkcie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close