Rok 2020 był dla wielu ludzi trudnym czasem. Szczególnie osoby, który zmuszone były udać się na „domową kwarantannę”, czyli pracę Home Office odczuły brak ruchu, a także częstsze niż dotychczas bóle, szczególnie w okolicach kręgosłupa. Wszystko za sprawą złej pozycji ciała, jaką przybieraliśmy w czasie pracy zdalnej. Miękka kanapa i laptop na kolanach nie były i nie są łaskawe dla naszych kręgosłupów. Znasz to uczucie? Jeśli tak, w dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak zadbać o kręgosłup w czasie długich godzin spędzonych podczas pracy w domu. Dlaczego piłka wibracyjna Hypersphere będzie dobrym pomysłem?


Z artykułu dowiesz się:

home office
Home office

Przyglądając się badaniom ekspertów, szacuje się, że na Home Office przeszło co najmniej ¾ pracowników wielu korporacji, których konieczność pracy w biurze nie była potrzebna. Niektórzy pracują także w trybie hybrydowym, czyli tydzień w biurze, a tydzień w domu. Bez względu na to, w jakich warunkach pracujesz, zapewne zauważyłeś, że ograniczenie działalności siłowni i fizjoterapeutów, a także praca Home Office nie wpływa dobrze na Twój organizm – znacznie mniej się poruszasz, odchodzisz od biurka, a co za tym idzie – masz mniej aktywności fizycznej, która jest tak ważna w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Właśnie to jest powodem pojawiania się bólów kręgosłupa, głowy, czy też stawów i mięśni. 

Dlaczego praca home office nie dla wszystkich jest dobrą alternatywą?

I choć wielu osobom spełniło się marzenie o pracy z dowolnego punktu na ziemi, na ich warunkach, kiedy nie muszą wcześnie wstawać, jechać do pracy, to okazało się, że z czasem ich ciało zaczęło cierpieć nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim fizycznie. Źle dostosowane warunki pracy, brak ergonomicznego krzesła i biurka, a także ciągła obecność bliskich sprawiły, że pojawiły się problemy zdrowotne, których do tej pory nie odczuwałeś. Jak sobie z nimi radzić? Jakich błędów unikać?

Piłka wibracyjna Hypersphere – jakie błędy najczęściej popełniają pracownicy Home Office?

Od kiedy wiele osób może pracować zdalnie w domu, coraz częściej widać błędy, jakie popełniają w czasie pracy z laptopem. Pierwszym i najczęściej popełnianym jest siedzenie przed laptopem, który jest za nisko umieszczony. Najczęściej dochodzi do tego, kiedy a całe godziny zapadamy się w miękkiej kanapie lub fotelu, w których teoretycznie jest nam najwygodniej. Ale czy wygodnie jest także naszemu kręgosłupowi? Niekoniecznie.

Biuro jest miejscem, w którym staramy się zachować odpowiednią postawę ciała, w domu natomiast nikt nie pilnuje naszej higieny pracy. Co więcej, często także nie mamy odpowiedniego miejsca, w którym moglibyśmy zasiąść z komputerem. Jak zatem przygotować odpowiednio miejsce pracy i jak ćwiczyć kręgosłup, aby mieć pewność, że nie nie zacznie nas boleć w najmniej odpowiednim momencie?

zestaw do akupresury
Czarno — zielona mata do akupresury Rea

Jak prawidłowo urządzić miejsce do pracy w domu? Czy wówczas piłka wibracyjna Hypersphere będzie potrzebna?

Jeżeli zdecydowałeś się lub zostałeś zmuszony do Home Office, zadbaj o odpowiednią ergonomię pracy. Zapomnij o pracy na wygodnym fotelu, kanapie, czy przy niskiej ławie. Tego typu meble zostały przeznaczone do wypoczynku. 

Nie masz w domu wyznaczonego miejsca, w którym spokojnie mógłbyś oddać się pracy przy komputerze? Wykorzystaj stół kuchenny, który jest znacznie wyższy niż stolik kawowy, a co za tym idzie – sprzyja przyjęciu prawidłowej postawy ciała. Jeżeli blat nadal jest za niski warto nabyć odpowiednią podstawkę pod laptopa lub wykorzystać książki, które z pewnością znajdą się w każdym domu. Pamiętaj, że ekran powinien znaleźć się na wysokości Twojego wzroku.

Optymalne ułożenie sylwetki

Aby mówić o optymalnej sylwetce, pamiętaj, że kolana powinny znaleźć się poniżej bioder. Nie masz specjalnego ergonomicznego krzesła? Nic nie szkodzi. Wystarczy taboret bez oparcia. Dzięki temu będziesz mógł balansować ciałem, aby udało Ci się utrzymać optymalną postawę ciała. Brak oparcia sprawia, że pracują wszystkie mięśnie, a także kręgosłup. Jeśli jednak zadecydujesz się na siedzisko z oparciem, pamiętaj, aby wybrać takie, które skutecznie podeprze kręgosłup od części lędźwiowej do okolicy międzyłopatkowej. Istotne jest również podparcie przedramion i łokci. To pozwoli Ci odciążyć odcinek piersiowy i szyjny kręgosłupa. 

Na stojąco, na leżąco, a może na siedząco – jak pracować?

Przyglądając się temu, jak wiele osób pracuje przy laptopie, nie sposób nie odnieść wrażenia, że duża część preferuje pracę na stojąco. Okazuje się, że jest to dobre rozwiązanie, ale tylko pod pewnymi warunkami. Aby mieć pewność, że Twój kręgosłup będzie w odpowiedniej pozycji, blat powinien być na takiej wysokości, abyś nie musiał pochylać się nad monitorem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca przy wyspie kuchennej, która ma wyższy blat. Z pewnością gorszym rozwiązaniem jest praca w pozycji „po turecku” lub wielogodzinna praca z laptopem na kolanach. 

Praca w domu
Mężczyzna pracujący na kanapie

Ból których części ciała informuje o tym, że w czasie pracy siedzimy nieprawidłowo?

Ból karku i szyi to dwa symptomy, które pokazują, że przyjąłeś złą pozycję do pracy na komputerze. Jest to efekt uboczny pochylania głowy, kiedy chcesz zbliżyć oczy do ekranu monitora. Garbiąc się nadwyrężasz odcinek szyjny kręgosłupa. Najczęściej ból pojawia się, kiedy pracujemy siedząc na kanapie po turecku lub mając podwinięte nogi. 

Co ryzykujesz przyjmując podczas pracy nieprawidłową postawę ciała?

Jeżeli zbyt długo będziesz przyjmował nieprawidłową postawę ciała, ryzykujesz bolesnymi urazami i przeciążeniem aparatu ruchu, w tym także poszczególnych odcinków kręgosłupa. Przez złą postawę możesz także pogłębić już istniejące schorzenia układu mięśniowego i kostnego. 

Choć bezsenność nie boli, okazuje się, że osoby które pracują w systemie Home Office mogą gorzej spać. Jest to spowodowane nieprawidłową postawą ciała, która może mieć negatywny wpływ na ruchy oddechowe przepony. Prowadzi to do wielu następstw, w tym także do pogorszenia się snu. 

O czym warto pamiętać pracując w domu?

Pracując w domu, warto pamiętać nie tylko o prawidłowej postawie, ale także o odpoczynku. Rozmawiając wiele godzin przez telefon, pamiętaj o tym, aby zmieniać rękę, w której trzymasz telefon. Najlepiej, jednak kiedy będziesz korzystać z zestawu słuchawkowego. Kiedy pracujesz na komputerze, pamiętaj o tym, aby robić „aktywne przerwy”. Najlepiej co pół godziny oderwać wzrok od ekranu i wyjść na powietrze, np. choćby na balkon, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. To nie tylko okazja do tego, aby Twój wzrok odpoczął, ale także, żebyś zmienił pozycję ciała. 

Jakie ćwiczenia i przyrządy warto wykorzystać do wspomagania regeneracji organizmu po pracy w Home Office? Piłka wibracyjna Hyperpshere i jej zalety

Każdy kto pracuje w Home Office zapewne nie raz zastanawiał się nad tym, jak pomóc swojemu obolałemu ciału. Okazuje się, że często trudno bez wywiadu określić, jakie ćwiczenia powinien wykonywać pacjent. Istnieją jednak na rynku przyrządy, które odpowiednio wykorzystane, są w stanie przynieść ulgę, a jednocześnie pobudzić rano ciało do pracy. 

Jednym z elementów jest mata do akupresury, która doskonale wpływa na ciało zarówno rano, jak i wieczorem. Możesz zatem wykorzystać ją przed rozpoczęciem pracy, jak i po jej zakończeniu. 

Piłka Hypersphere – urządzenie, które przyniesie ulgę

Kolejnym bardzo często obecnie wykorzystywanym przyrządem jest piłka wibracyjna Hypersphere, z której chętnie korzystają nie tylko sportowcy, ale także osoby, którym zależy na skutecznym masażu. Dlaczego warto wykorzystać ten przyrząd pracując w domu?

Piłka wibracyjna Hypersphere jest innowacyjnym urządzeniem, które służy nie tylko regeneracji po treningowej, ale także może pomóc osobom, które pracują w domu. Odpowiednio przeprowadzony masaż pozwoli ulżyć bólom karku, mięśni, dzięki czemu po długich godzinach spędzonych przed komputerem będziesz czuł się jak nowo narodzony. Wspomniana piłka wibracyjna jest niewielkim, kompaktowym urządzeniem, które można zabrać ze sobą wszędzie. Dzięki masażowi użytkownik jest w stanie skutecznie poprawić jakość mięśni, swoją mobilność oraz ogólną sprawność. Co więcej, są także w stanie uniknąć kontuzji, które mogą pojawić się, kiedy będą przyjmować nieprawidłową postawę ciała w czasie pracy przy komputerze. 

piłka do masażu wibracyjnego
Piłka do masażu wibracyjnego

Jak zbudowana jest piłka wibracyjna Hypersphere?

Piłka wibracyjna Hypersphere ma zaledwie 13 cm średnicy. Wierzchnia warstwa to twarda powłoka, którą otoczono silikonowymi elementami, które mają zapewnić lepszą kontrolę w czasie masażu. Zasada działania piłki oparta jest na tych samych technologiach, jak inne produkty producenta. Dzięki niej można z powodzeniem zapewnić rozluźnienie mięśniowo-powięziowe. 

W urządzeniu można znaleźć wydajną baterię litowo-jonową, dzięki której można masować się bez przerwy nawet do ponad 2 godzin. Siła i skuteczność działania połączona z wysoką jakością to znak rozpoznawczy piłki Hypersphere. Urządzenie wyposażono w 3 stopnie intensywności wibracji, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiednie natężenie i siłę masażu. Dzięki mocy 45, 68 i 92 Hz możesz dotrzeć do najgłębiej położonych mięśni. Taki masaż dobrze je rozluźni i ulży cierpieniu, które może doskwierać po wielu godzinach pracy w nieodpowiedniej pozycji. 

Czego spodziewać się po piłce wibracyjnej Hypersphere?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co zyskasz nabywając piłkę Hypersphere, poniżej przedstawiamy szczegółowe właściwości urządzenia. Mamy nadzieję, że przekonają Cię do tego, iż naprawdę warto skorzystać z tego masażera wibracyjnego:

  • skuteczny sposób na poprawę przepływu krwi, a także rozluźnienia spiętych mięśni;
  • dogłębny masaż mięśni, który pozwala dotrzeć do mięśni trudnodostępnych, o których możesz nawet nie wiedzieć;
  • zmniejszenie bólu i dyskomfortu;
  • znaczne ograniczenie sztywności mięśni. 

Jak widać, rolowanie piłką wibracyjną Hypersphere w połączeniu z odpowiednim stanowiskiem pracy może sprawić, że działanie w Home Office będzie nie tylko skuteczne, ale również przyjemne. Warto zatem już zawczasu zadbać nie tylko o swoje miejsce pracy, ale także dobre samopoczucie. Odpowiednie przyrządy do ćwiczeń sprawią, że raz na zawsze zapomni się o nieprzyjemnym bólu i dyskomforcie. Ten może pojawić się w okolicy barków i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze jest o tym pamiętać.

piłka wibracyjna Hypersphere
Piłki wibracyjna na ból pleców
Przeczytaj także:

Wałek do masażu wibracyjnego – dlaczego to doskonały wybór? Co warto wiedzieć o rolowaniu?

Pistolet do masażu — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Gumy do ćwiczeń – dlaczego warto wykonywać trening z przyrządem?

Roller a stan błogosławiony – Dlaczego automasaż może być pomocny w ciąży?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − pięć =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close