Pistolet do masażu jest jednym z nowszych urządzeń, jakie pojawiły się na rynku. Choć na pierwszy rzut oka produkt prezentuje się skromnie, w rzeczywistości jest bestią, która jest w stanie rozprawić się z największym bólem. Dla wielu wygląd tego masażera jest co najmniej dziwny. Bardziej bowiem przypomina młotek lub inne narzędzie budowlane, ale z pewnością nie przyrząd do masażu. Kiedy przeczytasz poniższy wpisz, będziesz wiedział, że są to tylko pozory. Pistolet do masażu nie pomoże Ci wywiercić dziur w ścianie, ani nie pomoże obronić się przed intruzem. Chyba że tym nieproszonym gościem będzie utrudniający Ci funkcjonowanie ból. Zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest pistolet do masażu i w czym może Ci pomóc? Wspólnie z Tobą chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.


Z artykułu dowiesz się:

pistolet do masażu
Pistolet Hypervolt

Masażery ręczne to zbawienie dla osób, którym zależy na odprężeniu ciała i mięśni, a także relaksie po ciężkim dniu. Okazuje się jednak, że nie wszystkie nadają się do tego, aby móc nimi wymasować wszystkie części ciała. Dzisiaj zajmiemy się jednym z nich. Pistolet do masażu, bo o nim mowa to urządzenie niezwykłe. Jego budowa i specjalne nakładki pozwalają wymasować praktycznie każdy element ciała. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia? Kto może je stosować? Poznaj nasze odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Mamy nadzieję, że ten wpis przekona Cię do tego, że warto mieć w swoim domu pistolet do masażu. 

Czym jest pistolet do masażu?

Pistolet do masażu to nic innego jak masażer ręczny, dzięki któremu możliwe jest rozluźnienie wszelkich napięć i mięśni, a także pobudzenie układu krwionośnego do działania. Urządzenie jest niewielkie, dzięki czemu nie ma problemu z jego przechowywaniem. Można je także zabrać w każda podróż, co sprawi, że będziesz mógł regularnie masować swoje ciało. 

Dzięki swojej budowie i poręcznej rękojeści możesz samodzielnie się masować. Nic zatem dziwnego, iż mówi się, że pistolet do masażu jest w stanie zastąpić fizjoterapeutę. Pistolet do masażu jest urządzeniem, które chętnie wybierane jest przez sportowców, którzy niestety często borykają się z rozmaitymi kontuzjami. Tego typu przyrząd do masażu doskonale sprawdza się także w gabinetach rehabilitacyjnych, jak również na siłowniach. 

Jak dokładnie zbudowany jest pistolet do masażu?

Zanim zaczniesz używać pistolet do masażu, powinieneś poznać jego budowę. Wiedza ta pozwoli Ci nie tylko czuć się bezpiecznie podczas masażu, ale przede wszystkim wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje urządzenie. 

Po pierwsze musisz wiedzieć, że pistolet do masażu zasilany jest akumulatorem, który należy regularnie ładować. Wyświetlacz, który jest wbudowany w urządzenie pozwala poznać nie tylko poziom prędkości, z jaką w danym momencie pracuje pistolet, ale także wskazuje poziom naładowania baterii. Bez względu na to, jaki wybierzesz pistolet do masażu, musisz wiedzieć, że każde urządzenie posiada co najmniej 3 różne prędkości, które pozwalają dobrać intensywność masażu. 

Cechą charakterystyczną przyrządu jest nie tylko głowica, w której umieszcza się poszczególne końcówki, ale także ergonomiczna rękojeść, którą bez problemu można dopasować do dłoni. Dzięki temu można swobodnie i pewnie przesuwać przyrząd po ciele. Do pistoletu dołączone są poniższe końcówki:

 • pocisk – jest to najdokładniejsza końcówka, która pozwala na skuteczny masaż trudno dostępnych miejsc oraz punktów spustowych;
 • widełki – ta końcówka idealnie sprawdza się w czasie masażu okolic kręgosłupa, a także mięśni wąskich i długich, jak np. te umiejscowione w łydkach. 
 • okrągła – jest najbardziej uniwersalną końcówką, która doskonale sprawdza się w czasie masażu całego ciała;
 • płaska – doskonale sprawdza się w czasie masażu większych i bardzo spiętych mięśni. Z powodzeniem można używać jej podczas regeneracji np. mięśni klatki piersiowej;
 • tłumik – jest idealny do masowania tych mięśni, które znajdują się bardzo blisko kości.

Do sprzętu dołączona jest niewielka walizeczka, którą dodatkowo wyściełano miękkim materiałem zabezpieczającym poszczególne elementy przed uszkodzeniem. 

pistolet do masażu
Masażer Hypervolt z głowicą widełkową

Pistolet do masażu – jak prawidłowo używać urządzenia?

Zanim rozpoczniesz masaż, włącz pistolet i sprawdź na jaką moc został nastawiony. Pod żadnym pozorem nie przykładaj go najpierw do ciała. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego szoku. Wykonując masaż pamiętaj o tym, aby przyrząd przesuwać po ciele powoli i uważnie. Istotnym jest, aby robić to wzdłuż mięśni, dzięki czemu unikniesz bolesnego styku masażera z kośćmi. Jeżeli w którymś miejscu poczujesz ból, zatrzymaj się w nim i przytrzymuj masażer w takiej pozycji jak podczas masażu. Nie dociskaj mocniej. Kiedy ból ustąpi, przejdź do dalszej części masażu. 

Używając pistoletu pamiętaj o prawidłowym oddechu. W czasie masażu rób głębokie wdechy i wydechy. Dzięki temu nie tylko się zrelaksujesz, ale także sprawisz, że Twój organizm, dzięki szybszemu przepływowi krwi, będzie odpowiednio dotleniony. 

Kto może używać pistoletu do masażu?

Zastanawiasz się nad tym, czy pistolet do masażu będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Z pewnością! Urządzenie to dzięki swojej budowie i rozmaitym końcówkom może być używane przez każdego. Przede wszystkim idealnie sprawdza się wśród sportowców, którzy profesjonalnie trenują. Pistolet do masażu w tym wypadku pozwala im nie tylko zregenerować przeciążone mięśnie lub przygotować je do wytężonego wysiłku, ale – dzięki wyżej wspomnianym możliwościom – zapobiec pojawieniu się bolesnych kontuzji. 

Pistolet do masażu jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią a chroniczny ból mięśni. Te bardzo często pojawiają się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Jest to zatem rozwiązanie dla pracowników biurowych, którzy zmuszeni się przez wiele godzin siedzieć w jednej pozycji. W tym wypadku spięcia pojawiają się w okolicach mięśni szyi, ramion i pleców. Należysz do tej grupy osób? W takim razie ten masażer ręczny jest przeznaczony także dla Ciebie. 

Kiedy należy unikać używania pistoletu do masażu?

Choć pistolet do masażu ma wiele zalet i terapia nim wydaje się nieszkodliwa, okazuje się, że istnieją sytuacje, w których nie będziesz mógł go używać. Jeżeli cierpisz na osteoporozę, zakrzepicę, żylaki, nadciśnienie, miażdżycę, dystrofię mięśniową lub chorujesz na stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń czy chorobę zwyrodnieniową stawów, użycie tego masażera nie jest możliwe. 

Kolejnymi przeciwwskazaniami do masażu pistoletem są uszkodzone więzadła. Masując je pistoletem mógłbyś pogłębić kontuzję, szczególnie jeśli zabieg zostałby przeprowadzony tuż po urazie. 

Pamiętaj o tym, że zanim zaczniesz używać tego typu urządzenia, skontaktuj się z lekarzem, który stwierdzi, czy tego typu masaże nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu. 

pistolet do masażu wibracyjnego
Masażer Hypervolt

Jakie są zalety stosowania pistoletu do masażu?

Nie da się ukryć, że masaże u specjalistów mogą okazać się sporym wydatkiem, a samodzielne przeprowadzenie zabiegu często jest niemożliwe. Jeżeli zatem często prosisz partnera o masaż po ciężkim dniu, a on po kolejnym razie kręci nosem, przyszedł czas na to, abyś zaopatrzył się w pistolet do masażu, który będzie w stanie zastąpić nie tylko jego, ale także fizjoterapeutę, czy profesjonalnego masażystę. Istotne jest to, że kupując ten masażer ręczny pieniądze wydajesz jednorazowo, a później jedynie cieszysz się precyzyjnym i przyjemnym masażem. 

Nadal się zastanawiasz, czy to dobry pomysł? Pomyśl zatem o momencie, w którym nieoczekiwanie pojawił się ból, a natychmiastowe umówienie się z fizjoterapeutą nie było możliwe. Jeżeli będziesz miał przy sobie masażer, problem zostanie rozwiązany od ręki. Wystarczy masaż o odpowiednim natężeniu, a pospinane i obolałe mięśnie zostaną rozmasowane i przestaną boleć. Musisz wiedzieć, że pistolet do masażu może z powodzeniem zastąpić roller. 

Wykonują masaż z użyciem pistoletu, możesz mieć pewność, że z Twojego życia raz na zawsze zniknie stres, który bardzo często narasta w naszych mięśniach powodując uciążliwy ból. Masując bolące mięśnia pozbywasz się nerwów i niepokoju, które są w stanie nagromadzić się w mięśniach. Do innych korzyści masażera, o których także nie powinieneś zapominać należą:

 • polepszenie krążenia krwi;
 • ulga w bólu po treningowym, kiedy pojawią się zakwasy;
 • zmniejszenie bólu pleców, na każdym odcinku kręgosłupa;
 • regenerację organizmu po ciężkich treningach.

Jak widać powyżej, kupno pistoletu do masażu może znacznie ułatwić Ci życie. Oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także czas, który musiałbyś poświęcić na dojazd do salonu masażu lub do fizjoterapeuty. Co więcej – raz na zawsze pozbywasz się bólu i stresu. 

Jak działa i kiedy stosować pistolet do masażu?

Pistolet do masażu działa wykorzystując pewną teorię. Wielu specjalistów uważa, że „oszukują” one układ nerwowy, co skutkuje zmniejszeniem bólu w danej części ciała. Tak naprawdę praca pistoletu polega na odpowiedniej stymulacji bolącego miejsca i reakcji układu nerwowego na ten stan. Dzieje się tak za sprawą wysyłanych impulsów nerwowych, które pozwalają na zniwelowanie lub całkowite usunięcie bólu z organizmu. Właśnie do tego został stworzony pistolet do masażu – by oszukać organizm, dzięki czemu ten szybciej się regeneruje. 

Jeżeli chcesz odczuć ulgę, używaj pistoletu do masażu zawsze wtedy, kiedy chcesz rozluźnić określoną partię mięśniową. Doskonale sprawdza się tuż przed treningiem lub na drugi dzień, kiedy chcesz złagodzić pojawiające się bóle mięśniowe. 

masażer ręczny
urządzenie wibracyjne do masażu ciała

Na co zwrócić uwagę wybierając pistolet do masażu?

Jeśli chcesz wybrać idealne rozwiązanie, skup się na poniższych aspektach, które pozwolą Ci wybrać idealne urządzenie do masażu:

 • moc i szybkość pracy – zainwestuj w urządzenie, które będzie miało co najmniej dwie, a najlepiej trzy różne prędkości i moc, dzięki czemu będziesz w stanie dostosować je do swoich potrzeb. Jednym z takich urządzeń jest z pewnością pistolet do masażu Hypervolt, który chętnie wybierają profesjonalni sportowcy na całym świecie. Dzięki różnym ustawieniom będziesz mógł przeprowadzić masaż zarówno wtedy, kiedy Twoje mięśnie będą bardzo obolałe, jak i wtedy, gdy ból nie będzie Ci doskwierał tak bardzo.
 • rodzaj ruchu, w jaki wyposażono produkt. Okazuje się, że pistolety do masażu mogą uderzać lub masować wibracyjne. Kiedy będziesz wybierał określone urządzenie, zastanów się nad odpowiednim mechanizmem. 
 • mobilność urządzenia – dużo podróżujesz? Wybierz taki model, który bez problemu zmieści się w torbie lub walizce i co ważne – nie waży dużo.
 • dodatkowe akcesoria –  jeżeli chciałbyś masować całe ciało, w tym również najmniejsze mięśnie, wybierz taki pistolet, który ma wiele końcówek dopasowanych do poszczególnych mięśni i części ciała. 
 • bateria i jej żywtoność – jak możesz się spodziewać – im dłużej wytrzymuje bateria, tym lepiej. W tym wypadku teoria jest taka sama, jak w przypadku innych sprzętów zasilanych baterią akumulatorową.
 • cena pistoletu do masażu – zapewne zauważyłeś, że koszt pistoletu do masażu nie jest mały. Warto jednak wydać jednorazowo te pieniądze, ponieważ przez wiele lat będziesz miał własnego masażystę, a tym samym zaoszczędzisz na dojazdach do gabinetów oraz na kosztach wizyt. Pamiętaj przy tym, że najdroższe modele oferują znacznie więcej, niż te z niższej półki cenowej. Możesz tutaj liczyć na kilka prędkości, różną moc, a także zakres ruchu. Zastanów się zatem na czym najbardziej Ci zależy i wybierz ten model, który w 100% będzie odpowiadał Twoim potrzebom. 

Jakich efektów spodziewać się po pistolecie do masażu?

Interesuje Cię, jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty masażu? Musisz wiedzieć, że niedługo. Pierwsze rezultaty odczujesz już po pierwszej sesji. Po kilkunastominutowym działaniu masażera Twoje spięte i obolałe mięśnie zaczną się odprężać. Dzięki temu początkowy ból zamieni się w ogromną ulgę i odprężenie. 

Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, pamiętaj, aby pistolet do masażu używać regularnie. Swoją przygodę z masażem pistoletem rozpocznij od najmniej inwazyjnej końcówki (okrągła, którą dodatkowo powleczono przyjemną dla ciała gąbką) oraz najmniejszej mocy, gdzie wibracje są niezwykle delikatne. Dzięki temu przyzwyczaisz powoli swoje mięśnie do działania masażera, dzięki czemu w przyszłości zabieg będzie przyjemny. Kiedy Twoje ciało przyzwyczai się do pracy masażera, możesz stopniowo zwiększać natężenie wibracji i testować pozostałe końcówki. Dzięki temu nauczysz się pracy z masażerem i dojdziesz do perfekcji. 

Tryby pracy są istotne

Decydując się na pistolet do masażu typu Hypervolt pamiętaj o tym, że kilka trybów pracy, które posiada w zupełności wystarczą, aby rozluźnić spięte miejsca i ulżyć cierpieniu z powodu bólu. Również ilość końcówek, które posiada w zupełności starczy. Co więcej, na pytanie, czy wszystkie są Ci potrzebne, musisz odpowiedzieć sobie sam. Z naszej strony możemy jedynie dodać, że każda masuje inny obszar ciała. Nawet jeśli nabywasz masażer, aby prowadzić zabiegi na jednej części ciała, pamiętaj, że w przyszłości możesz wykorzystać również inne końcówki i sprawdzić, jak działają na pozostałych mięśniach. 

Choć dla wielu osób pistolet do masażu pracuje zbyt głośno, tak naprawdę jest to jedyny mankament, jaki może niektórym, co bardziej wrażliwym na dźwięki osobom przeszkadzać w jego użytkowaniu. Pamiętaj, że naładowana bateria wytrzyma wiele godzin pracy, nawet kiedy będziesz jej regularnie używał. 

Jak zatem widać, produkt posiada wiele zalet, a efekty jakie można uzyskać podczas wykonywania masażu są doskonałe. Pozbycie się bólu już na pierwszej sesji może wydawać się dla wielu abstrakcją, jednak zapewniamy, że naprawdę tak jest. Jeżeli zatem miałeś wątpliwości, czy kupno pistoletu do masażu to dobry pomysł, mamy nadzieję, że zostały rozwiane i już niedługo będziesz cieszyć się z posiadania tego jakże przydatnego urządzenia. 

Masażer Hypervolt
Pistolet do masażu wibracyjnego
Przeczytaj także:

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 7 =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close