Cellulit to defekt kosmetyczny, z którym boryka się wiele osób, nie tylko kobiet. Wspomniany mankament może pojawić się w każdym momencie naszego życia, bez względu na to czy jesteśmy szczupli, czy mamy kilka nadprogramowych kilogramów. Jeżeli borykasz się z tym problemem, dziś chcemy przekonać Cię, że roller wibracyjny będzie doskonałym rozwiązaniem. Ten przyrząd doskonale wpływa na ciało człowieka, dlatego jest tak chętnie stosowany zarówno w domach, jak i w gabinetach kosmetycznych czy fizjoterapeutycznych. Jeżeli zatem szukasz sposobu na walkę z cellulitem, roller wibracyjny będzie idealnym rozwiązaniem. 


Z artykułu dowiesz się:

roller wibracyjny
Kobiet ćwicząca z uzyciem rollera

Ten niewielki przyrząd wykonany z tworzywa sztucznego pozwala na doskonałe rozmasowanie całego ciała. Dzięki temu możesz pozbyć się nieestetycznie wyglądającej skórki pomarańczowej. Co więcej, roller wibracyjny jest także narzędziem, które pozwoli Ci pozbyć się bólów mięśniowych, jakie mogą znacznie utrudniać życie. Nic zatem dziwnego, że jest tak chętnie stosowany przez sportowców. 

Jeżeli jednak Tobie zależy w głównej mierze na szybki pozbyciu się cellulitu i chcesz w pełni wykorzystać możliwości wspomnianego przyrządu do masażu, zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym szczegółowo wyjaśnimy, jakie roller stosować i jak wykonywać ćwiczenia z jego użyciem. 

Dlaczego zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta może nie wystarczyć, aby pozbyć się cellulitu?

Jeżeli chcesz mieć jędrną skórę, pamiętaj o tym, aby Twoja dieta była zbilansowana. Pij zawsze dużo wody, uprawiaj sport i jeśli lubisz jakieś używki, odrzuć je raz na zawsze. Choć może Ci się to okazać trudne, jest to najlepsza droga do tego, aby mieć piękną, zdrową i jędrną skórę. Pamiętaj jednak, że nie zawsze to wystarczy, jeśli któreś z partii Twojego ciała już dotknął cellulit. 

W powyższym przypadku najlepiej jest sięgnąć po roller, którym zapewnisz sobie nie tylko przyjemny masaż, ale także sprawisz, że skóra stanie się o wiele jędrniejsza, niż dotychczas. Regularne masaże przeprowadzane w odpowiednich cyklach sprawią, że będziesz w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. 

Jaką rolę w walce z cellulitem spełnia roller wibracyjny?

Roller wibracyjny jest doskonałym narzędziem do wykonywania masażu limfatycznego, który świetnie radzi sobie z cellulitem. Pamiętaj o tym, aby przeprowadzać go od dołu ciała w kierunku serca. Tak przeprowadzony zabieg przyczynia się znacznie do poprawy limfy w całym ciele, a nie tylko w partiach, w których zauważyłaś cellulit. Tego typu pobudzenie pozwala na lepsze krążenie płynów tkankowych, a tym samym szybsze rozbicie podskórnej, zbitej tkanki tłuszczowej. 

Regularne masaże z użyciem rollera wibracyjnego nie tylko ujędrnią skórę, ale również przyczynią się do poprawy jej kondycji. Zauważysz to już po kilku zabiegach, po których skóra stanie się bardziej sprężysta, a Ty zauważysz mniejszą widoczność cellulitu. 

Roller wibracyjny – jak prawidłowo przeprowadzić masaż antycellulitowy?

Jeżeli nie jesteś przekonana do tego, że roller wibracyjny może pomóc Ci w radzeniu sobie z cellulitem, musisz wiedzieć, że prawidłowo przeprowadzony masaż połączony z ćwiczeniami nie tylko pozwoli na to, abyś uporała się ze swoim problemem, ale także znacznie poprawi krążenie krwi, dotleni cały Twój organizm, a także zlikwiduje nieprzyjemne napięcie mięśniowe, które jest główną przyczyną pojawiania się bolesnych zakwasów. Jeżeli przyzwyczaisz się do regularnego stosowania rollera, szybko zauważysz efekty. 

Decydując się na usunięcie cellulitu z pomocą rollera, musisz pamiętać o tym, że masaż najlepiej wykonywać rano. Dzięki temu ciało zostanie pobudzone do wytężonej pracy. Najlepiej, jeśli masaż wykonasz 1-2 razy w ciągu dnia. Jego długość powinna wynosić od 10 do 20 minut. Skup się przede wszystkim na tych częściach ciała, na których widoczna jest pomarańczowa skórka. Pierwsze rezultaty zobaczysz już po 3 do 5 tygodni od wykonania pierwszego zabiegu. 

Określone obszary ciała należy masować około 30 sekund. Istotne jest, aby ruchy były zarazem krótkie i powolne. Dalej powinny wydłużać się, tak aby w konsekwencji przebiegały przez całą długość mięśni w części ciała, która akurat masujesz. Pamiętaj, by nie skupić się tylko na jednej części ciała. Masaż wykonuj zawsze naprzemiennie. Tak wykonany zabieg z pewnością utwierdzi Cię w przekonaniu, że roller wibracyjny jest doskonałym narzędziem w walce z cellulitem. Przynosi ogromne efekty, jeśli tylko będziesz stosować go systematycznie. 

masażer ręczny Hypersphere
Kobieta masuje udo piłką do masażu Hypersphere

Roller wibracyjny – jakich innych efektów możesz spodziewać się w czasie jego stosowania?

Choć dzisiejszy wpis poświęcony jest stricte cellulitowi, musisz wiedzieć, że roller wibracyjny ma także wiele innych korzyści, które zauważysz w czasie stosowania.

Roller wibracyjny jest doskonałym urządzeniem, które ma ogromny wpływ na rozluźnienie mięśniowo-powięziowe. Oznacza to, że sprawdzi się wśród amatorów rozmaitych sportów. Dzięki temu urządzeniu rozciąganie stanie się nie tylko przyjemniejsze, ale także bardziej skuteczne. Musisz wiedzieć, że za mocno napięte mięśnie mogą spowodować wady postawy, a także przyczynić się do powstawania bolesnych kontuzji. Jeżeli zatem systematycznie będziesz stosowała roller wibracyjny, możesz być pewna, że ryzyko kontuzji znacznie się zmniejszy. Co więcej, przyczynisz się także do szybszej regeneracji mięśni, poprawy ich elastyczności, a także dostaniesz szansę na uwolnienie się od bólu. 

Jakie ćwiczenia na likwidację cellulitu warto wykonywać używając rollera wibracyjnego?

Roller wibracyjny, który ma pomóc w pozbyciu się cellulitu najczęściej wykorzystuje się na udach i pośladkach. Jeżeli zatem chcesz rozpocząć ćwiczenia, musisz wiedzieć, na jakie dokładnie partie będą działały. Te proponowane przez nas doskonale sprawdzą się na całym udzie, a także na pośladkach. Sprawdź zatem, jak prawidłowo wymasować poszczególne części ciała:

  • przód uda – połóż się na rollerze przodem. Pamiętaj, aby masowana noga nie dotykała podłoża. Drugą zegnij tak, aby stanowiła dla Ciebie bezpieczne podparcie. Jeżeli w którymś momencie będziesz chciała zwiększyć nacisk, możesz wolną nogę położyć na tej masowanej. W takiej pozycji przeprowadź masaż. 
  • tył uda – tym razem usiądź i wyprostuj nogę, na której ma być masowana tylna część uda. Podłóż pod nią roller. Drugą nogę zegnij w kolanie i połóż na tej wyprostowanej. Teraz podeprzyj się na dłoniach i unieś pupę do góry. Tak przygotowana możesz rozpocząć masaż. Przesuwaj nogę po rollerze pamiętając przy tym, aby nie masować stawu kolanowego. 
  • wewnętrzna strona ud – połóż się na brzuchu. Masowaną nogę ugnij pod kątem 90°, a drugą wyprostuj. Roller wibracyjny wsuń prostopadle do uda. Teraz zacznij przesuwać masowaną część uda po wałku. 
  • zewnętrzna strona uda – połóż się na boku i przenieś nogę podpierającą przed tą, którą masz masować. Podeprzyj się na dłoniach. Przesuwaj nogę po wałku. Pamiętaj przy tym, aby nie opierać o podłogę nogi, która akurat jest masowana. 
  • pośladek – usiądź pośladkiem na rollerze i połóż nogi jedna na drugiej (dokładnie tak samo, jakbyś masowała tylną część uda). W takiej pozycji przesuwaj pośladek po wałku. 

Decydując się na wykonanie określonych ćwiczeń pamiętaj o tym, że masaż antycellulitowy będzie skuteczny wtedy, kiedy rozmasujesz większe partie ciała, a nie tylko miejsca, w których pojawiła się pomarańczowa skórka. 

Wykonując masaż, w zależności od tego, jaki roller wibracyjny wybierzesz, możesz przesuwać swoje ciało po wałku lub wykonywać ruchy koliste, jeśli wybrałaś np. piłkę wibracyjną Hypersphere. Ruchy kieruj od ud, poprzez pośladki, a kończąc na brzuchu. Tak przeprowadzony masaż sprawi, że znacznie poprawi się ukrwienie całego ciała, a jednocześnie zwiększy się efektywność całego zabiegu. 

Wykonując masaż pamiętaj, aby stosować balsam nawilżający oraz specjalistyczne preparaty antycellulitowe. Wówczas znacznie poprawisz jakość zabiegu. 

Masażery
Piłka wibracyjna do masażu

Rodzaje rollerów do masażu antycellulitowego

Jeżeli zdecydowałaś się na walkę z cellulitem i chcesz w tym celu użyć rollera, powinnaś wiedzieć, jakie rodzaje produktów możesz spotkać na rynku. Choć w tym artykule dużo mówimy o rollerach wibracyjnych, pamiętaj o tym, że jest to jeden z rodzajów, który możesz wykorzystać. 

Bez względu na to, jaki rodzaj masażera wybierzesz, musisz pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednią twardość produktu. Jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna przygodę z rollerem? Zdecyduj się na gładki lub średniotwardy model. Musisz wiedzieć, że najtwardsze rollery, które dodatkowo mają wypustki będą znacznie mocniej wbijały się w ciało. Dla jednych oznacza to lepsze efekty, jakie mogą osiągnąć w czasie masażu, dla innych zaś ból nie do zniesienia, który spowoduje, że zabieg nie będzie przyjemny. Dlatego też zanim wybierzesz odpowiedni model, zapytaj o radę specjalistów, którzy pracują z tego typu przyrządami na co dzień. 

Dobór odpowiedniego rollera do masażu antycellulitowego to już połowa sukcesu. Druga połowa to systematyczność i właściwe używanie produktu. A jeśli o doborze mowa możesz wybierać spośród następujących masażerów:

  • manualne;
  • wibracyjne;
  • ultradźwiękowe;
  • próżniowe.

Co warto o nich wiedzieć? Który sprawdzi się w Twoim przypadku? Czy faktycznie wybierzesz roller wibracyjny, czy inny model?

masażer wibracyjny
Piłka do masażu wibracyjnego Hypersphere Hyperice

Roller manualny

Rollery manuale są najtańsze i najprostsze w obsłudze. Możesz wybierać spośród tych wykonanych z drewna lub z plastiku. Pamiętaj przy tym, że te pierwsze są trwalsze, dzięki czemu możesz wykorzystać je podczas intensywniejszych ćwiczeń. Decydując się na ten rodzaj masażera, pamiętaj o dokupieniu specjalnych oliwek lub kremu, które pomogą Ci uniknąć dyskomfortu. 

Masażery manualne najczęściej występują w postaci szczotki wyposażonej w duże, gładkie wypustki lub wałka z podobnymi elementami. Oba rodzaje są bezpieczne dla użytkownika. Nie musisz zatem martwić się, że w czasie masażu dojdzie do bolesnych zadrapań lub uszkodzeń znamion i pieprzyków, które mogą występować na Twoim ciele. 

Na uwagę zasługuje także fakt, że tego typu urządzenia, dzięki temu, że wykonano je z wysokiej jakości drewna lub tworzywa sztucznego doskonale się czyści. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ masaż antycellulitowy wykonywany jest najczęściej z użyciem kremu lub oliwki, które pozostawiają na urządzeniu tłustą warstwę. 

Jeżeli na Twojej skórze występują niewielkie zmiany, roller manualny będzie dla Ciebie najlepszym narzędziem. Wiele osób wykorzystuje go także wtedy, kiedy nie ma problemu z cellulitem, aby wykonać masaż zapobiegawczy. Z powodzeniem możesz wykorzystać go codziennie. Nie bój się większej siły nacisku, która sprawi, że niewielkie wypustki lepiej zadziałają na rozbicie tanki tłuszczowej. 

Masażer wibracyjny

Jeżeli zależy Ci na tym, aby mieć w swoich zasobach masażer, który walkę z cellulitem załatwi za Ciebie, powinnaś postawić na roller wibracyjny. Ten model sprawi, że w zabieg będziesz musiała włożyć minimum wysiłku. Tak naprawdę wystarczy, że go włączysz i będziesz odpowiednio przesuwała po ciele. Reszta będzie należała do masażera. Tego typu produkt najlepiej stosować do 4 razy w tygodniu. Na rynku znajdziesz wiele tego typu urządzeń w różnych przedziałach cenowych i z różnymi funkcjami, dzięki czemu bez problemu dopasujesz idealny produkt. Wiele produktów wyposażono także w różne końcówki, które z powodzeniem możesz dopasować do swoich potrzeb. 

Roller ultradźwiękowy

Roller ultradźwiękowy to przyrząd do masażu, który wyposażono w specjalną głowicę. Jej zadaniem jest emitowanie fal ultradźwiękowych. To właśnie one rozbijają komórki tłuszczowe powodujące cellulit, a także uwalniają toksyny nagromadzone w organizmie. Takie urządzenie jest w stanie rozprawić się z naprawdę zaawansowanym cellulitem. Specjaliści podkreślają, że z powodzeniem można je stosować codziennie. Dodatkowo, jeśli w czasie masażu zastosujesz krem antycellulitowy, możesz mieć pewność, że ultradźwięki spowodują, że preparat lepiej się wchłonie. 

Ciekawostką, szczególnie dla Pań, którym oprócz pozbycia się cellulitu marzy się także poprawa sylwetki, jest to, że masażer ultradźwiękowy pozwala na wyszczuplenie ciała. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować go codziennie po 5 do 15 minut. Warto również mieć na uwadze, że jeśli dobrze wybierzesz przyrząd, będziesz mogła stosować go także na dekolcie lub na twarzy. Poprawisz tym samym ogólny stan skóry i usuniesz zanieczyszczenia. 

Roller próżniowy

Masażer tego typu do walki z cellulitem angażuje ludzki układ immunologiczny. Szukając takiego przyrządu, zwróć uwagę na to, że zakończony jest końcówką, która przypomina kielich. Zasada działania tego urządzenia polega na zasysaniu fragmentów skóry, przez co dochodzi do rozbicia cellulitu oraz uwolnienia toksyn z organizmu. 

Zaintrygował Cię ten przyrząd do masażu? Pamiętaj o tym, że tylko dobrze przeprowadzony masaż z jego użyciem jest w stanie pomóc w walce z cellulitem. Jeśli zabieg będzie niewłaściwie wykonany, musisz liczyć się nie tylko z bólem w czasie jego wykonywania, ale także z możliwością pękania naczyń krwionośnych. Dlatego też, jeśli chcesz walczyć ze skórką pomarańczową właśnie w ten sposób, najlepiej skorzystaj z pomocy specjalisty. Co więcej, takiego masażu nie można wykonywać codziennie. 

masażer wibracyjny
piłka Hypersphere

Czy sam roller wibracyjny wystarczy do walki z cellulitem?

Bez względu na to, czy wybierzesz roller wibracyjny w postaci wałka Vyper 2.0 lub piłki wibracyjnej Hyperpshere, czy inne urządzenie, pamiętaj, aby tuż po zabiegu zastosować krem antycellulitowy. Dzięki temu, że w czasie masażu rozgrzałaś dostatecznie swoją skórą, specyfik będzie lepiej się wchłaniał. Nie zapominaj także o systematycznym peelingu, który pozwoli usunąć martwy naskórek. 

Podsumowanie

Skoro już wiesz, jakie rodzaje masażerów dostępne są na rynku, a także jak prawidłowo wykonać masaż antycellulitowy, pamiętaj, aby zabieg wykonywać zawsze rano. Dzięki temu nie tylko dodasz energii sobie i swojemu ciału, ale również pobudzisz je do dalszego działania. 

Jesteś sportowcem i zastanawiasz się, czy osobno będziesz musiała wykonać masaż antycellulitowy i osobno ten dla rozluźnienia mięśni po ciężkim treningu? Otóż możesz połączyć te dwa zabiegi w jeden. Wałek wibracyjny Vyper 2.0 jest urządzeniem, które nie tylko sprawi, że Twoje mięśnie zostaną rozluźnione. Doskonale radzi sobie także z rozbijaniem zbitej tkanki tłuszczowej, która odpowiedzialna jest za powstanie cellulitu. Taki zabieg pozwoli Ci zatem zadbać o mięśnie. Jednocześnie sprawi, że skóra będzie jędrniejsza, sprężysta i na pewno się wygładzi. 

Zanim jednak rozpoczniesz jakikolwiek masaż, musisz wiedzieć, że cellulit, czyli inaczej „pomarańczowa skórka” tworzy się najczęściej na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Powodem jej pojawienia się jest nieprawidłowa gospodarka lipidowa organizmu. Wykonując masaż antycellulitowy jesteś w stanie usprawnić pracę układu limfatycznego. To właśnie on jest odpowiedzialny za usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Dodatkowo ma wpływ na prawidłowe ukrwienie ciała, a także wspomaga odchudzanie. 

roller wibracyjny
Biało czarny wałek do masażu wibracyjnego
Przeczytaj także:

Roller wibracyjny — dlaczego powinien znaleźć się w torbie każdego sportowca?

Wałek do masażu wibracyjnego – dlaczego to doskonały wybór? Co warto wiedzieć o rolowaniu?

Masażer Hypervolt — jak prawidłowo korzystać z urządzenia?

Roller a stan błogosławiony – Dlaczego automasaż może być pomocny w ciąży?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =

Koszyk
Przewiń do góry

Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Czytaj więcej!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close